Tantrik Vipassana İnziva – 23-28 Eylül – 5 Gün – Yuvacık, İzmit

Standard

Jiddu Krishnamurti’ye göre “Meditasyon”, bir şeye erişmek değildir. “Meditasyon”, vizyon görmeye çalışmak değildir. “Meditasyon”, duyusal bir heyecan yaşamak değildir. “Meditasyon” bir nehre benzer, kendi yatağında akar. Sessizliğin içindeki müziktir. Gözlemcinin sessizliğidir.

Hemen her ay düzenlediğimiz 3 günlük Tantrik Vipassana inzivalarından sonra katılımcıların da talebiyle daha uzun inzivalara doğru ilerliyoruz.

Meditasyonda ilerlemek, daha derine inmek ve dolayısıyla derin “samskara”ları (karmik kirlilik, düğüm) temizlemek isteyenler için bir sonraki inziva Yuvacık’da muazzam doğa içersinde 5,5 gün olarak gerçekleşecek.

Tantrik Vipassana tekniği ve eğitmen hakkındaki ayrıntılı bilgiler için tıklayınız.

Ne Zaman: 23-28 Eylül, 2012, 5,5 Gün

Nerede: Yuvacık, İzmit. Kayıt ve otel hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kayıt: Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan bir an önce kaydınızı yaptırmanız önerilir. Ön kayıt için buradaki formu doldurabilirsiniz.

Meditasyonun Amacı Nedir?

Meditasyonun amacı kişisel dönüşümdür.

Meditasyona başlamadan evvelki “ben” ile sonraki ben aynı değildir. Meditasyon sizi düşüncelerinizi, sözlerinizi ve eylemlerinizi derinden farkına varmanızı sağlayacak hassasiyete getirerek karakterinizi değiştirir.

Bencil düşünceler ve kibir buharlaşır. Zihin sakin ve dengeli olur. Ve yaşamınız kolay bir akış halini alır.

Meditasyon doğru şekilde yapıldığında sizi hayatın iniş çıkışlarına hazırlar. Gerginlik, korku ve endişe azalır. Huzursuzluk azalır ve tutkular ılımlı bir hale gelir.

Olaylar yerli yerine oturmaya başlar ve yaşamınız zorlu bir uğraş yerine kolay bir akış halini alır. Bunların hepsi ise kendimize ve dolayısıyla başkalarına anlayış ile olur.

Meditasyon, konsantrasyon ve düşünme gücünü keskinleştirir. Sonra, parça parça, bilinçaltının motifleri ve mekaniği daha net bir hale gelir. Objektif olan sezgi yetisi gelişir.

Düşünceler netleşir ve olayları olduğu gibi algılama durumu oluşur. Bulanık ve hayal ürünü olmayan, net ve berrak bir zeka açığa çıkar. Devamı için tıklayınız.

Reklamlar

About Pemaji

Manevi Rehber - Yazar - Gizemli Dişilik Okulu Kurucusu - T.Vipassana Meditasyon & Yoga Eğitmeni -- Spiritual Guide - Author - Mystical Femininity School Founder - T.Vipassana & Yoga Teacher

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s