1TeacherYeni bir Hindistan ruh yolculuğuna hazırlanırken, kaldığım süre boyunca bir tür inzivada ve yoğun meditatif ortamda olacağım için 2013 yılının ilk meditasyon inzivalarını şimdiden belirledik.

Hemen her ay düzenlediğimiz 3 günlük sessiz inzivalara 3 ay ara vermiş olacağız. Bu konuda yorumlarınızı ve taleplerinizi de değerlendirerek, inşallah yeni yılda her ay 1 tam gün Beykoz ve 3 günlük konaklamalı inziva düzenliyor oluruz.

Sözü fazla uzatmadan bir sonraki inziva tarihlerini paylaşmak istiyorum.

– 30 Aralık 2012 – 1 Tam Gün Sessiz Çakra Dengeleme Meditasyonu, Beykoz

18-20 Ocak 2013 – 3 Gün Tantrik Vipassana Meditasyonu, Yuvacık, İzmit – Bilgi için tıklayınız.

1 Günlük inziva için kontenjan sınırımız var, şimdiden gelmek isteyenler olduğu için ancak ilk kayıt yaptıranları alabiliyoruz. Buradan kayıt yaptırabilirsiniz.

Sizlerle uyguladığımız “Ben Kimim?” meditasyonu ile alakalı olan bir metin ile başbaşa bırakıyorum.

Arifler belli bir sıralama üzeredirler: Rabbini bi­lenler ve nefsini bilenler; Nefsini bilenler Marifet’te Rabbini bilenlerden daha güçlüdürler.

Bu ifadenin anahtarı Rubûbiyyet’te gidi ola­rak bulunan ikilikte, yani Rabb kul ve Yaratıcı yaratık ikiliğinde yatar. Fakat bütün bunların öte­sinde Bir ve Bölünmez Sonsuzluğuna hiçbir iki­liğin değmesine izin vermeyen Mutlakta Birliği vardır. Başka bir deyişle, Kişisel Tanrı ötesinde Şeyh’in «nefsini» kelimesiyle ifade ettiği Kişi-üstü Nefs vardır. Burada aklımıza Sri Ramana Maharshi’nin kendisine sürekli sorduğu şu soru ge­liyor :

«Ben kimim?» Bu soruya teorik olarak de­ğil de hakikî anlamıyla cevap verebilen kişinin «nefsini bildiği» söylenebilir. Bu düşünceler, bi­rinci özdeyişin tam karşıtı olan aşağıdaki özde­yişi de anlamamıza yardım edecektir.

Perdelenmiş olanların belli bir sıralaması vardır: Rabbinden perdelenenler ve nefsinden perdelenenler. Nefsinden perdelenenler, Rabbinden perdelenenlerden daha çok perdelenmiştir.

One thought on “3 Günlük Sessiz İnziva – 18-20 Ocak 2013 – Yuvacık, İzmit

  1. gunaydin .teknik konularda biraz yeterli degilim hallettigimde size muhakkak yollarim sevgileer

Bir Cevap Yazın