childSon zamanlarda, geçtiğimiz haftalarda gökyüzündeki gezegenlerin ve ayın pozisyonları ile gün ışığına çıkan konuları anlayıp, parçaları birleştirmekle meşguldük. Yarın yani 14 Mayıs 2014 saat 22:15’de Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Dolunay bizi son zamanlarda hazırlandığımız sürece getiriyor, derin sulara dalış yapabileceğiz. Akrep Dolunayı bu dönüşüm sürecinin son fazını oluşturuyor, cesaret toplayıp ileriye doğru gidebilmemiz için bize ışık tutuyor. Gökyüzünde, gece harika bir dolunaya da şahit olacağız. Uzun süredir beklenen geliyor.

Geçtiğimiz süreçte bizi testlere tabi tutan Güneş-Satürn açısından yavaş yavaş uzaklaşıp, yaşamımızda nerelerde derinden yaşamayı yadsıyıp, yüzeyde yaşıyoruz, kendimizi kandırıyoruz göreceğiz. Kendi derinliklerimizin karanlığından nasıl korkuyoruz Akrep bize gösteriyor. Orada olmasını istemediğimiz ancak varlığımızın temelinde yer alan olgularla yüzleşme vakti geldi yine bu dolunayla. Her seferinde farklı gezegen açılımları ile bu etkiler belirli bir döngü çerçevesinde gelirler, ve her seferinde bizlere kendimizi daha derinden tanıyıp dönüştürebilmemiz için fırsat verirler. Bu fırsatı, bu testi alıp dalgalarda sörf yapmayı ya da fırtınada yelkenlinin dümeninde ustalık kazananlar yaşamlarında açılımlar yaratırlar.

Akrep’in sunduğu mazoşist bir tavır değil elbet, aslında bizi usul usul kendimizde reddettiğimiz yönlerimize doğru yönlendiriyor. Akrep, bir yengeç gibi elimizden tutarak bunu yapmıyor elbet, velhasıl her şeyin bir yeri var. Yine de çok içinde olduğumuz etkilerden bu rehberliği gayet kibarca yaptığını anlamam mümkün. İçimizde acıların yoğunluğu, bizde var olan kalıpların, duvarların kalınlığı ile doğru orantılı olduğunu bize tecrübe ettirerek gösteriyor. Zira kişinin gerçekliği, tecrübe ettiğidir.

Devamını okumak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın