20131028-100404.jpgDoğa Ana’nın Güneş’e ‘hoş geldin’ derken sergilediği muhteşem güzelliklerlerden. Alaska’daki gün doğumu ile günaydın diyelim bu sabah.

Ve biraz da gezegensel duruma bakalım, zira bu dönem türbülanslı…

Göklerde yoğun ve derin, yani sallayıp silkeleyen enerjiler mevcut. Güneş, Merkür, Satürn ve Kuzey Ay Düğümü Akrep burcunda olduğu için yolculuğumuz daha da derin oluyor bu dönem. Bir tek gezegenin bile Akrep’te olması yeterince yoğunluk katarken, bu güçlü gezegenlerle birlikte hayatınızda dışarda ve içerde sarsıntıların olması doğal.

Akrep enerjisinin güzelliği, derinde saklanmış, bastırılmış duyguları, düşünceleri, inançları ve kalıpları yüzeye çıkarır ki onları görelim. Ancak gördüğümüzde, yüzleştiğimizde yıllarca derinden bizi yöneten, bilinçaltı kalıpları dönüştürebiliriz. İşte Akrep ve etkisini birleştirdiği gezegenler bunun için buradalar. Işığın olduğu yerde karanlık olamaz. Karanlık tek başına bir olgu değildir, ışığın olmamasıdır. Işığı getirebilecek cesareti olanlar bu yüzleşmelere göğüs gerebilenler mükafatlarını da alırlar.

Ama yıllardır mahsene, karanlığa ittiğiniz işe yaramayan, sıkıntı veren ve önünüzü tıkayıp, kalbinizi kapatan kalıp, inanç ve duyguları tekrar yerine itmeye çalışırsanız ilerleyen zamanda çok daha güçlenerek karşınıza çıkacaklardır. Yaşamın, tekamülün, tezahürün kanunu budur.

Akıntıya ters giden zorlanır, akıntıyla giden mükafatını alır.

Ay’ın Aslan burcunda olmasıyla da ön yargılar, sabit fikirlilikler ve kibir artıp bu gözlemleme ve dönüşüm işini bir kenara atabilir, ya da kendinizi ve etrafınızı domine edip kontrol altına alarak olayları halletmeye çalışabilirsiniz, dikkat.

Aslan ve Akrep bize kendi içimizde güç kazanmamızı, başkalarına güç uygulamamızı öğretir.

Eskilerin temizliği ve üzerimizden atmakta olduğumuz eski deri için Akrep ve gezegenler etkilerini yoğun hissettiriyor.

Güneş tutulması yaklaşırken, alan açalım, temizlik yapalım ki bir sonraki ay dönemine tazelenmiş, ümit dolu, bilincin yükselmesi ve kalbin daha da açılması için hazır girelim. Gereksiz yükleri, ayağımızdaki zincirleri atalım.

Bu dönemde ve esasen her dönemde her gün kendimiz için zaman yaratmalıyız. Dış dünya ile tüm bağlantıyı kestiğimiz, sessiz bir ortamda kendimizi gözlemlemeliyiz. Bunu yapmaya bildiğiniz meditasyon, mantra, dua varsa yaparak zihni susturarak başlayabilirsiniz. Daha sonra düşünceler arasındaki boş anlara, sakin ve hiç bir şeyin gelip-gitmediği anlara odaklanabilirsiniz.

Düşüncenin olmadığı bu anlarda ne kadar uzun kalırsanız İlahi enerjiler size o kadar ulaşır ve içinize erdem, bilgelik ve sevgi akıtarak kalbinizin açılmasına ve sıkıntılarla yüzleşecek cesaret ve iradenin olmasına yardım eder.

Dua edenin kalbi ne kadar temizse duası gerçekleşir. İlahi güçlerin görevi budur. Kalbi temizlemek ise insanın görevidir.

– Gülenay Pema Gauri

One thought on “Akrep’le Türbülanslı Dönem – Kemerleri Bağlayın

Bir Cevap Yazın