İtalya’da yaşadığım süreçte ülkeyi hem tek başıma hem de Türkiye’den gelen arkadaşlarımla kapsamlı ve özel zamanlarda gezme fırsatı buldum. Her ülkede olduğu gibi insanın aklına bazı yerler kazınıyor, içinizden bir ses sizi oraya çekiyor ve oraya vardığınızda tarifi kelimelerle anlatılması güç hissiyatlar içersinde oluyorsunuz. İşte o yerlerden birisi de Toskana Bölgesi’nde yer alan Assisi. Genel anlamıyla Toskana toprakları ve Ortaçağ kasabaları bende ilgi uyandırmış olsa da ancak yıllar sonra Assisi’nin neden beni bu kadar etkilediğini öğrenecektim. Bu hikayenin devamı başka bir zamana kalsın, ben sizi Assisi’de beni etkileyen mistik Aziz Francis’in o muazzam duasıyla baş başa bırakmadan evvel etkinliklerden ve yeniliklerden kısaca haber vereyim. Eğer Aziz Francis’in etkileyici hayatını öğrenmek isterseniz kendisinin yaşamını anlatan bir film de var; Brother Sun, Sister Moon.

Blog’un Sağ tarafına güncel eğitim ve gezileri takip edebileceğiniz bir takvim eklendi. Bu şekilde eğitimleri takip etmeniz daha da kolaylaşacak, zira Sonbahar’a yeni, uzun soluklu ve kapsamlı programlarla başladık.

Tek tek eğitim takvimini burada aktarmayacağım ancak bir son durum hatırlatması olarak 30 Eylül’de başlayacağımız Yoga’nın ABC’si Programı’nın 1.seviyesi için üç kişilik kontenjan kaldı. Altı ayrı seviyeden oluşan bu programın 1.seviyesinin tekrarı ancak Mayıs-Haziran ayı gibi olacak. Yoga nedir kapsamlı ve kadim öğretiler eşliğinde öğrenmek istiyor ve uygulamanızı derinleştirmek istiyorsanız bu programı kaçırmayın derim. Detaylar burada.

Diğer bir haber de 12-17 Eylül bayram tatilinde yapacağımız Mistik Tanrıça Ritüel’i, bu çalışmaya ilgi yoğun oldu ve kontenjan neredeyse doldu. Senede bir defa olan Navratri Festivaline denk getirdiğimiz bu çalışmanın etkileri uzun sürecek hissiyatındayım. Kaydınızı direk olarak Shanti Retreat’e yaptırabilirsiniz. Tel: 90 252 642 1184 – 90 535 259 4651

OLYMPUS DIGITAL CAMERA“Tanrım, beni senin barışının bir aracı yap,

Nefretin olduğu yerde sevgi tohumları atayım,

Yaranın olduğu yerde, bağışlama,

Huzursuzluğun olduğu yerde birlik,

Şüphenin olduğu yerde inanç,

Yanlışın olduğu yerde doğru,

Umutsuzluğun olduğu yerde umut,

Üzüntünün olduğu yerde neşe,

Karanlığın olduğu yerde ışık olayım.

Ey Yüce Tanrım, sen lûtfet ki,

Teselli edilmeyi, anlaşılmayı ve sevilmeyi talep etmeyeyim,

Teselli etmeyi, anlamayı ve sevmeyi talep ettiğim kadar.

Çünkü, veriştedir alışımız,

Bağışlarken bağışlanırız,

Ve ölürken doğarız,

Sonsuz hayata.

– St. Francis of Assisi

 

Bir Cevap Yazın