Gulenay PemaKanlı dolunayların ardından, sıkıntılı, zorlu dönemler geçiriyoruz.

Evrenin bir gidişatı var, bize düşen onunla nasıl uyumlanıyoruz, kendimizi nasıl var ediyoruz farkına varmak. Ancak karanlık ışığın olmamasıdır ve bunca zorluğun, karanlığın içine bir ışık yakılıyor.

Harika bir kavuşum geliyor Venüs ve Jüpiter 2 haftaya yakın bize destek olmaya geliyor. Venüs’ün sevgisi ve güzelliği Jüpiter’in şansı ve bolluk enerjisi ile birleşerek biz dünyalılara ışık yayıyor.

Peki bu iki harika gezegenden uzanan ışık ellerini nasıl tutabiliriz? Etkilerini yaşamımıza nasıl alabiliriz?

Bu yazının konusu Işık.

Venüs ve Jüpiter’in katkılarıyla…

Her şeyin tam ortasında bir yer var, var olmaya ayrılan.

Eğer bu yere ulaşıp, bir süre dengede merkezde kalabiliyorsak, aradığımız yaşam ümidini orada bulacağız.

Uzaklarda, başkalarının içinde arayıp vakit kaybetmeyi bırakma zamanı.

Çünkü aradığın tam burada, kendi içinde.

Eğer kendi kendine kalabilirsen, buna zaman ve enerji ayırabilirsen, zihinde sürekli konuşan kalıpsal, şartlanmış, tepkisel düşüncelerden sıyrılıp sessizliğe gelebilirsen, işte orada seni yeni bir sen bekliyor.

Merkezinde, dengede, sessizlikte daha büyük, daha geniş daha tatmin edecek yaratıcı bir yaşam var. Yaratıcı yaşamın nihai sonucu yaşam coşkusu, daha fazla sevgi, kendine ve dolayısıyla da başkalarına.

Dünyayı değiştirmekten mi bahsetmiştin, işte burada, içinde başlıyor. Tüm gezegen olarak dürüstlüğe gelindikçe ki dürüstlük sevinin bir meyvesidir, dönüşüm daha da hızlanıyor.

Nerede olduğunu ölçmek istiyorsan, bedenini bir termometre olarak kullanabilirsin. Bu gezegende büyümeye devam ederken bunu hissederek, duyuları keskinleştirerek yaptığımızda beden farkındalığı ne demek her gün farklı bir manaya gelir. Her gün kendini keşfetmenin şaşkınlığı ile yaşamın yüceliğine şükretmek doğal halin haline gelir. Ve eğer gerçek şükür varsa, mucizelere gebesindir.

Merkezinde kaldığında ve bunu bir süre devam ettirdiğinde açığa çıkan yaratıcılık beraberinde harekete geçme arzusu uyandırır. Bu yaratıcı hareketi nerelerde kullanacağını planlayabilirsin. Bedeninde hissettiğin alevi sevginin hizmetine sunabilirsin. Özveri ile, diğerkam sevgini vermeye başladığında tüm evren senin hareketlerini destekler.

Bu gezegende yaşamış ve yaşayan üstadların yaptığı gibi sevgiye barışa hizmet ettikçe yaşamın yaratıcı alevin etrafında sürprizlerle muazzamlaşır. Sevgiye hizmet etmek için hemen olduğun yerden başlayabilirsin. Neredeysen orada yaratıcı sevgi alevini yönlendirecek şeyler muhakkak var. Tekrar bak.

Bazılarımız, ki büyük bir çoğunluk mutluluktan, yaratıcı alevden korkar. Sanki mutlu olmak kısa süreli bir cezaymış gibi, nasılsa tekrar mutsuzluğa daha sert düşüleceği kalıbı milyonların zihninde yer etmiş bir ilüzyondan başka bir şey değil. Farkına varın nerelerde kendimizi sabote ediyoruz, kendi mutluluğumuzu sürdürmemek için bahaneler üretiyoruz, kaçıyoruz. Evet sevgiden ve mutluluktan kaçıyoruz.

Peki karanlığa bu kadar inanıyoruz da aydınlığa neden inanmıyoruz?

Eğer bu soru sizi etkiliyorsa doğru yerdesiniz ve sizinle çok etkili bir teknik paylaşmak istiyorum.

Yaşama nerelerde ‘hayır’ dediğimizi tek tek bulalım, bir kaşif gibi kendimizi keşfedelim. Sürekli olarak kendimize tekrar ettiğimiz kelimeler neler, zihinde ya da başkaları ile iletişimdeyken. Anahtar burada. Ne anlatıyoruz, kendimize, neyi tekrar ediyoruz? Sürekli nelerden şikayet ediyor, olumsuz yaklaşıyoruz, kimlerin nelerini eleştiriyoruz? Komşunun, arkadaşın, kardeşin neleri bize batıyor ve eleştiriyoruz? Şimdi tüm o eleştirileri tersine çevirin, yani kendi kendinize söyleyin ve doğru olup olmadığına bakın. Eğer bu çalışmayı dürüstlükle yapabilirseniz yeni bir yaşam alevi sizi bekliyor.

Kendi yaşam alevinden korkuyorsan bile, ona güvenmeyi seçebilirsin. Daha önce hiç güvenmediğin kadar güvenmeyi deneyebilirsin.

Ve bu eksenin diğer tarafında yaşam alevinin keyfine varıyorsan, devam et. Farkındalığını arttırarak ve diğerlerine bu ışığı yaymak için tevazu geliştirerek. Zihin gücünün önemini biliyoruz ama ne kadarını kullanabiliyoruz?

Düşünceler güçlü ancak yaratıcılığa hizmet edebilmesi için kalbin alevi gerek. Hisler gerek.

Hissetmeden yaratıcı alev olamaz.

Aşağıda hislerimizi zihinle bütünleştirebilmek için bir araç paylaşıyorum. Bu harika müzik ve sözleri içselleştirerek söyleyin bakalım neler olacak.

Sevgilerimle,

Gülenay Pema

*Makale ve eğitimlerden haberdar olmak için sağ tarafta yer alan kutuya email adresinizi bırakabilirsiniz. Videonun Türkçe sözlerini aşağıda bulabilirsiniz.

“Ben Işığım”

Ben ışığım, ben ışığım

Ben, ailemin yaptığı şeyler değilim
Ben, zihnimdeki sesler değilim
Ben, içimdeki kırgın parçalar değilim

Ben ışığım, ben ışığım

Ben, yaptığım hatalar değilim, ya da bana acı veren şeyler değilim,
Ben, geride bıraktığım rüyanın parçaları değilim

Ben ışığım, ben ışığım

Ben, gözlerimin rengi değilim
Ben, dışardan görünen derim değilim,
Ben, yaşım değilim, ben ırkım değilim, benim içimdeki ruhum tamamiyle ışık

Hepsi ışık, tümü ışık
Ben ışığım, ben ışığım

Ben kutsallığın ifade bulmuş haliyim
Ben içeride Yaradan’ın kendisiyim
Ben yıldızım, her şeyin bir parçasıyım
Ben ışığım

Bir Cevap Yazın