love-of-nature-jpgGüzel bir hafta dileyerek başlamak istiyorum.

Doğadaki her hareketin yaydığı bir enerji, anlam varken, insanoğlunun ürettiklerinin de bir enerjisi var elbet. Pazartesi enerjisi gibi.

Ancak insanoğlunun yarattığı sistemsel enerji nasıl fani yaratımsa üzerindeki kontrolü de fanilikten çıkarak sağlamak mümkün. Sisteme bağlandığınız, çevredeki enerjilere nerelerede maruz kalıp etkilendiğinizi not almaya farketmeye başlarsanız yavaş yavaş etkilerin kurbanı olmaktan çıkarsınız.

Komün yaşam insanoğluna fayda sağlayacak şekilde tasarlanmıştı ancak sistemin bu faydayı manipülasyona çevirdiği yerlerde arızalar oluşmaya başladı.

Çevreyle uyum içinde olmak başka çevredeki olumsuz, bilinçsiz etkilerin esaretinde kalmak bambaşka.

Bu vesile ile herkesi kendi merkezini, iç sesini duyabileceği sessiz alanları yaratmaya davet ediyorum. Ofiste de olsanız, yolda da, gözlerinizi kapatıp nefesin akışını dinleyeceğiniz anlar yaratmak hiç de zor değil. Bu alanları yaratalım, kendimiz için, insanlık için, evren için, barış için, güzellik için, iyi niyet için.

Biz 200 saatlik YogANA dönüşüm programında temellerin ilk taşlarını geçtiğimiz haftasonu attık. Yoga sadece fiziksel hareketlerden ibaret değil. 15 bin yıllık bir öğreti sadece materyal olsaydı bugüne kadar gelemez, milyonların kalbini açıp dönüştüremezdi. Yoga’yı psiko-spiritüel temele yerleştirerek maneviyatı ile uygulayıp, bütünsel yani, beden-duygu-zihin ve ruh boyutunda uyguluyoruz. Limitli, ‘ben’ merkezli, yaratıcılığa yer açılamayan, kısır döngülerin tekrarlarından oluşan yaşamsal kalıp ve şartlanmalardan çıkış yollarını kalıcı etkileri ile tecrübe ediyoruz. Dizginleri elimize alıyoruz.

Kalbin yolu cesaret, anlayış ve azim ister.

Biz kalbin yolunda emekçiyiz, ve alnın teri ile emek vermenin bu dünyada insani değerleri tekrar yaşatabilmenin yolu olduğunu biliyoruz.

Karanlık, aydınlığın olmamasıdır. İçimizdeki aydınlık, sağ duyulu, uyumlu ve bilge merkezleri harekete geçirerek, çevremizde görmek istediğimiz dönüşüm oluyoruz.

Çalışmalar ahenkli bir disiplinle devam ederken, programa yeni eğitimler eklendi. Bugün ise 130 saatlik Gizemli Dişilik Eğitmenlik Programı’na katılıp da erkenci kuş indirimden yararlanmak isteyenler için son gün. Kalbin gücü ile dönüşüm kervanında yol almaya 17 Aralık’da başlıyoruz.

Sevgilerimle,

Gülenay Pema

Yaklaşan Eğitimler:

Kayıt ve detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

*Gülenay Pema’nın verdiği eğitim ve makalelerden haberdar olmak için sağ tarafta yer alan ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

One thought on “Biz Kalbin Emekçisiyiz

  1. Sevgili Hocam, Bugün size projemle ilgili bir dosya gönderemiyorum. Bu durum günlerdir içimi kemiren bir kurt gibi. Başladığım hayırlı ve şifa dolu yolculuğun sonunu da getirmek istiyorum ama bir yanım buna izin vermiyor. Gizemli Dişilik Eğitmenlik Programına başlarken ilk niyetim kendi değişim, dönüşümümü yaşamak, kalbe giden yolda kendimi bulmaktı, senin desteğin ve rehberliğinle. Şu an anlıyorum ki, geçen 50 yılda kalbimden özümden o kadar uzaklaşmışımki ruhum bedenim birbirinden çok uzaklara dağılmış gitmiş. Disiplinle ve şefkatle bedenime, ruhuma her gün her an vakit ayırmanın ne demek olduğunu, disiplinin önemini, kendine verdiğin sözleri tutmanın dürstlüğün ve kişisel sorumluluğun temeli olduğunu yeni yeni anlıyorum. Manevi yolculuğumun en önemli kilometre taşı Gizemli Dişilik Eğitimi oldu, yarattığı farkındalıkları kelimelere sığdıramıyorum. Ve benim dönüşümüm henüz yeni başlıyor.

    Projeyi yazmazsam bir an kardeşlerimden, Senden kopacakmışım endişesi kapladı içimi. Sonra zorlanarak kendimi yok varsayarak yapacağım hiçbirşeyden ne bana ne de diğer kadınlara hayır gelmeyeceğini fark ettim. Ruhumun isteklerine, hayallerine şu an bedenim yetişmekte zorlanıyor, sakinleşip içine dönerek kendime zaman ayırmam ruhumun bedenimle bütünleşmesine izin vermem gerekiyor. Kimim, ne yapıyorum, ne yapmalıyım sorularıyla boğulurken yönümü ararken içe dönmek sanıyorum en doğrusu olacak. Çok yakınlarımla dahi paylaşamadığım içimdeki beni dinlediğin, elimden tuttuğun için ne kadar teşekkür etsem az. Saat 17’de görüşmek üzere, Sonsuz sevgilerimle🌹❤️🌹 Sent from my iPhone

    >

Bir Cevap Yazın