Gulenay PemaBazılarımız günler öncesinden dolunayın yaklaştığını yaşamlarındaki etkilerini görerek hissederler. Ve dolunay zamanı olduğunu hatırladıklarında gezegen ve burç etkileşimlerini anlayıp yaşadıkları olayalara mana getirip, alınması gereken dersleri, yaratıcılığı ve başarılarını arttırmak isterler. İşte Salı günü ay dolu, tam 19:19’da.

Dolunaylar, iki hafta önce Yeni Ay’da başlananları tamamına erdirme zamanlarıdır. Duyguların yükseldiği, romantizmin, doğurganlığın arttığı ve ilişkilerin ön safhalara (kimileri için hep ön safhada☺) geldiği zamanlar.

Güneş İkizler Burcu’nda seyrederken bu dolunay Yay Burcu’na ışıyor. İkizler-Yay kutuplaşması zihinsel bir süreç açığa çıkarıyor. İkizler Güneş’i mantıklı düşünmemizi isterken, Yay’daki Ay önsezilere güvenmemiz ve daha geniş açıdan bakabilmemiz için yayını geriyor.

Yay, ‘şimdi ve burada’nın ötesindeki ufuklara doğru açılmamızı, fikirlerimizi açmamızı, dar alanları genişletmemizi, kalıplardan çıkmamızı, istiyor. İkizler ise kendi belirli alanında rahattır. Ama şimdi Yay, ‘çık dışarıya oynayalım’ diyor, ısrarla.

Yay’ın hayalci ve maceracı ruhu şu sıralar herkesin aradığı bir hediye. Ancak bu dolunay hayalperest oluşun dengesini biraz kaçırıp, gerçeklikten uzaklaştırıp, etkisi azaldığında da sizi hayal kırıklığı ile bırakabilir. Adı üstünde hayal, gerçekçi olması da ne demek diyeceksiniz. Ama hayallerin gerçek olduğuna yüzlerce kez şahit oldum. Gerçek olmaları için bir takım formüllerin yerine oturması gerekiyor, velhasıl.

İkizler ve Yay arasındaki bu iki karşıt etkiyi yadsımak ya da dengesiz yerde tutmak bize pahalıya mal olabilir. Bu dolunay bize uyumlu bir alan, ifade ve genişleme bulmamız için destek oluyor. Dolunay zamanı iletişim, davranışlar, ve macera duygumuzun üzerine spot ışıkları yanar ve bu haller normalin üstünde seyrine başlar. Dolunay zamanı ile kastım dolunay öncesi ve sonraki 3-4 gün.

Dolunay yaklaşırken içimizde adeta bir bebek büyür gibi firtakım hisler, fikirler, olaylar büyür ve şimdi o büyüyen enerjiyi ifade etme zamanı. İçindekileri dökme, eteklerini sallama zamanı. Kozmos bizden bunu bekliyor. Eğer adam akıllı içerde biriken duyguları ifade edebilirsek, o zaman önümüzdeki iki hafta içinde kayda değer açılımlar yaşacağımız oldukça olası. Ve bu iki hafta sizi, ezberden çıktığınız, sıkıcı kalıpları bıraktığınız, tekrar eden sorunları çözebileceğiniz yepyeni, taze ufuklara taşıyabilir. O halde, 4 non blonds’in şarkısını söyleyelim ‘Scream at the top of my lungs, whats goin’on’.

İfade, ifade, ifade…

Aynı çember içinde dönmek istemiyorsanız, ne istediğinizi, ne istemediğinizi, ne hissettiğinizi, hissedemediğinizi, yazın, çizin, konuşun, dans edin, ifade edin. Duygularınızın üstünde oturup durmayın, ‘o ne der, bu ne der’ lafları artık ‘kocakarı’ rafında kalksın. Kurtuluş ifadede ☺

Mikrokozmos olan insan, makrokozmos’un enerjisine uyumlanmak için açılan portala davet ediliyor. Bu daveti kabul edecek miyiz?

Dolunay mantık ve sezi/inanç arasındaki çatışmaya ışık tutuyor. Dolunay zamanı ayın göklerdeki pasparlak hali yaşamımızda, gezegenimizde ‘aydınlanma’yı çağırıyor, her ay farklı aksislerde, farklı etkilerde… Bu yenilikler duygusal alanlarda, duygusal açılımlar dolunay zamanı yoğun olabiliyor bazılarımızın yaşadığı gibi. Şimdi duyguları güvenli ve yaratıcı şekillerde ifade etmek için en uygun zaman. Kendinizi geride tutmayın, neyse boğazınızda düğümlenen alın bir yastığı bağırın, yumruklayın, kendinize ve başkalarına zarar vermeden. Kimseyi suçlamıyoruz, dikkat, duyguları ifade ediyoruz, arttırmıyoruz, eklemiyoruz, boşaltıyoruz. Bunu yaparken bedendeki enerjilerin hareket etmesi gerek, güzel bir müzik açın dans edin, olmadı zıplayın, ip atlayın, koşun. Ama hareket etmeniz önemli. Yay enerjisi bu hareketi destekliyor ancak kantarın topuzu kaçıp, ateş elementinin yakıcı ve hızlı yönüne kapılmadan. Kararı bulalım İkizler arka planda ‘aşırıya kaçıyorsun’ diyorsa kulak verelim. Kazalara dikkat, ateş elementi malum.

Hayallere!

Sevgilerimle,

Gülenay Pema

*Eğitim ve makalelerden haberdar olmak için sağ taraftaki ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresiniz bırakabilirsiniz.

4 thoughts on “Dolunay Vakti: Çık dışarıya oynayalım…

  1. İlaç oldu teşekkür ederim. Bir kaç saat önce bir kamyonun altına girip çıktığım bir trafik kazası yaşadım. Gülenay Hakkını helal et senden çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Allah razı olsun. Gönlündekileri sana hayırlı kılsın her zaman. Kandilin mübarek olsun. Sevgi ve saygıyla Gülseren

  2. Merhaba Gülenay Hanım, çok güzel ve yardımcı bir yazı, teşekkürler. Gümüşlük’te tekrar karşılaşırız umarım.

    Sevgiler, Aslıhan

    iPhone’umdan gönderildi

Bir Cevap Yazın