Feminen Güç: Mistik Işıltı… Gerçekten İsteğin Aslında Budur…

Feminen Olmak Ne Demek? Sanılanın aksine "dişi" olmak 
diğer cinsin onay ve takririnden bağımsızdır...

gulenay pema dişilikBir partiye gittiniz ve odanın diğer tarafında bir kadından öyle bir karizma yayılıyor ki sanki bu dünyanın ötesine ait. Yolda yürürken size karşı yürüyen bir kadın görüyorsunuz, ve yaydığı ışıltı oldukça etkileyici geliyor size. İşe yeni alınan satış müdürü öyle bir ışığa, estetiğe ve rahatlığa sahip ki sırtınızdan bir özenti titremesi geçiyor sanki. Restoranda, kadın bir garson öyle kendinden emin ve mutlu hareketler sergiliyor ki onun yaşam enerjisini restorana gelenlerle paylaşması sizi de etkiliyor, ve bunu nasıl yapabildiğini sorgulamadan edemiyorsunuz.

Tüm bu kadınların ortak özelliği nedir?

Hepsi feminen güce sahipler. Bu tür bir Mistik Işıltı, kendi bedeninde rahat hisseden kadınlardan yayılır ve etrafına tesir eder. Enerjileri o kadar çok şey anlatır ki, kelimeleri kullanmalarına gerek kalmaz.

Bu kadınların başkalarının dikkatini çekmek ya da kendilerini göstermek için abartılı olmaları gerekmiyor. Onların gücü dış etkenlere bağlı değildir; onlar beslemek, beslenmek ve onlara hizmet etmesi için kendi iç güçlerini geliştirmişlerdir. Onlar rehberlik, danışmanlık ve yön için kendi iç kaynaklarına güvenirler. İdeolojik, hayal ürünü dişilik perdesini kaldırıp, otantik dişilliğin özüne entegre olmuşlardır.

Bu kadınlar bulundukları bu yere tabi ki engelsiz ve çabasız gelmediler. Çok çaba gösterdiler, yeri geldi ağladılar, çaresizliğe düştüler ve küllerin içinden bir kısrak gibi başı dik çıktılar.

Dünyamızda gerçek, otantik ve kendi varlığını yaşayan ve bunu diğer kadınlara da öğretecek daha çok kadına ihtiyacımız var.

21.yüzyılda dişillik oldukça yanlış anlaşılıyor özellikle de kadınların kendileri tarafından. Bazı kadınların karşı cinsi etkilemek, popülerlik, güzellik ve para kazanmak için oldukça uygunsuz hallere girdiklerine şahit oldum. Sanki bilinç altı seviyede dişil ruhun önüne ekmek kırıntıları atılmış ve o muazzam engin doğasından kopuk bu kırıntılara talim edilmiş. Moda, güzellik sektöründe yüksek mertebelere sahip kadınların bazılarının, işlerinde zeki, başarılı ve azimli olmalarına rağmen bir erkeğin etrafında oldukları an, gerçek kimlikleri açığa çıktığında, kişisel değer alanında çok zayıf olduklarına tanık oluyorum. İlk bakışta rahatsız edici olan bu duruma daha yakından baktığımda bu durumun başkalarının yaptıklarını taklit etmekten, başkalarından öğrenilen bir halden kaynaklandığını gördüm. Kendini bilememe durumu, gerçek, otantik kişiliğini, özünü bilememe hali. Sistem ve reklamlar da kişiyi yapay bir kadın ideolojisine sürükleyip, prototip, birbirine benzeyen kadınlar üretiyor. Sonra da bu kadınları tedavi etmeye çalışıyor, ancak bu bir kısır döngüdür.

Kişisel güç eksikliği öğrenilen bir davranış şeklidir. Bazılarımız annelerinden, anneannelerinden veya aile ağacını oluşturan dişi akrabalarından alırlar bu davranış şeklini. Bilinç altı mesajları absorbe edilir ve para, kariyer ve ilişki alemine talim olunur.

Ancak artık her jenerasyonun alın yazısı, bu limitleri aşıp kişisel-dönüşüm yolunda kendine aymasıdır.

Bu devasa bir girişimdir ancak mukafatı paha biçilemez.

Dünyadaki bazı dinler ve toplumlar kadından çocuk yapabilme kapasitesi haricinde bir şey beklemez. Bu tür bir sosyal ve dini grupda kadın, biyolojik kaderini yerine getirmek durumundadır, fazlası yoktur. Kadının kendi “İlahi Dişil” potansiyelini geliştirmesine izin verilmeyecektir. Tam tersi gücününden vaz geçmesi ve kendinden ödün vermesi beklenir.

Toplumumuzda genç yaştan itibaren mükemmel bir kadın olmamız gerektiği öğretildi. Her şeyi yapabiliyor olmamız beklendi ve eğer her şeyi yapamıyorsak bizde bir sorun var olduğu ima edildi, bazı durumlarda direk açıklandı.

Dünyadaki her şeyin limitli olduğu bize öğretildi; finansal durum, iş imkanları, erkekler, aşk, zam vb. Bize seksin istediğimizi elde etmek için tek araç olduğu söylendi. Bize kendini feda etmenin yüce bir davranış olduğu söylendi. Kadının evlendiği kişinin, oturduğu semtin, parmağındaki taşın büyüklüğünün, çocuklarının, nereden alış-veriş yaptığının, hangi şarabı içtiğinin ve tabiki beden numarasının onun değerini belirlediği söylendi. Bize kendini kıyaslama sanatı öğretildi, kim daha çekici, kim daha seksi, kim daha akıllı, kim daha zayıf… Bunlar zamanla senin kendine güvenini yedi bitirdi.

Bize güçsüz olmanın yolları öğretildi, güçlü olmanın değil.

Devamı için tıklayın.

One thought on “Feminen Güç: Mistik Işıltı… Gerçekten İsteğin Aslında Budur…

Bir Cevap Yazın