ganjGüneş Ganj’ın üzerinde batarken, tavus kuşları alçak ve gizemli uçuşlarını çıkardıkları kendilerine has çığıtgan sesle belli ediyolar. Hindistan’da geçirdiğim her biri nadide birer cevher ve keşif süreci olan günlerden birisi daha kendini geceye teslim ediyor.

Hindistan için ikinci vatanım diyorum, çünkü bu bölgeye ilk kez 18 yıl önce gelmiştim ve büyülenişim hemen her sene tekrar ettiğim seyahatlerde hiç eksilmediği gibi bu seyahatlerin aslında ruhumun yolculuğu olduğunu anlamam çok sürmedi.

Elbette bu topraklar boşuna mistik değil ama insanın kendini keşfi sadece bu topraklara seyahat ederek, kendini arayarak olmuyor. Böyle olduğunu söylemek hayalperestlik olur ve gerçekçi olmaz. Asıl iş seni kimsenin tanımadığı yerde edindiklerini, seni tanıyanlarla olan ilişkilerinde tecrübe etmek.

Hint halkı gördüğüm birçok toprak insanına göre daha sakin ve kabulde ki bu yaşıma kadar 30 kadar ülkeyi ziyaret etme, bazılarında uzun aylar ve yıllar yaşama fırsatım oldu. Böyle hoşgörü seviyesi yüksek bir ülkede zaten sorunsuz bir yaşamdasın, sakinsin, mutlusun, hemen her seyahatte olduğu gibi akıştasın. Çok şey öğreniyor olabilirsin, kendini yeniden keşfetmeni sağlayan dostluklar, kutsal mekanlar, mistik anlar tecrübe ediyor olabilirsin, bunların hepsi geçerli tecrübeler elbet. Ancak tüm bunları kendi doğduğun ülkede, ailede ve iletişimde olduğun insanlarla sürdüremiyorsan ortada kocaman bir inkar var demektir. Öncelikle kendine dürüst değil ve henüz yaşamının sorumluluğunu almıyorsun demektir.

Şimdi burada oturup Hint chai’ımı Ganj’ın hem coşkun hem de sakin sularına doğru hayranlıkla seyre dalarken yudumluyorum. Görüntüdeki ben aynı, içeriden gören göz ise her geçen gün biraz daha sessizleşiyor. Tanık oluyor yaşama. Kalbin sakinliğinden çıkıyor eylemler, böyle olunca tatlı bir tatmin geliyor şükürle birlikte. Telaş yok. Her şey olması gerektiği gibi. Bu hal hem huzurlu hem de muazzam bir enerji getiriyor beraberinde. Bu enerjinin ardında paylaşma hissi ve aktiflik var. Ancak aktif derken yanlış anlaşılmasın, telaşlı değil, minimum efor kanunu ile uyumlu. Sakin ama aktif eylemler. Böyle bir huzur ve mutluluk ancak paylaşılabilir, çünkü özelliği dışa akmak. Önünde durulması mümkün değil.

Henüz Türkiye’ye dönüş için vakit var, ama hem burada öğrencilerimle buluşuyoruz hem de dönüşümün ertesi günü YogANA hamilelik modülü ile devam ediyoruz.

Çok güzel gelişmeler oluyor, onları sizinle paylaşmak istiyorum. Bazılarınızın haberi olduğu biri sevgili Brezilyalı hocam Sri Prem Baba’nın kitabı Acıdan Mutluluğa’yı Türkçeye çevirdim ve kitapçılarda yerini aldı. Bu muazzam öğretiye yine her satır arasında sevgi bilinci titreşimleri taşıyan bu kitapla daha da yaklaşacağız. Yine güzel bir haber yakında Acıdan Mutluluğa seminerlerine başlıyor olacağımız.

Lafı daha fazla uzatmak istemiyorum. Bugün güneş tutulması var ve yakında ay da tutulacak. Dönüşüm için özel bir süreç. En verimli şekilde değerlendirmenize niyet ediyorum.

Önümüzde yine harika eğitimler var bu bahar ve yaz. Bazıları hemen doluyor, eğer katılmak istiyorsanız beklemeden kayıt yaptırın derim. Bu çalışmaların bazılarını yılda bir kez yapıyorum bazılarında erken kayıt indirimi var.

GülenayPema Eğitim Takvimi

Gizemli Dişilik Eğitmenlik Prog. 130 Saat – Haziran-Aralık, Aytepe, İzmit

– Gizemli Dişilik Kampı – 23-26 Haziran, Yediburunlar, Fethiye

Mistik Tanrıça Ritüeli, 18-21 Ağustos, Yediburunlar, Fethiye

YogANA Eğitmenlik Programı, 200 saat – Aralık- Haziran 2017, Aytepe, İzmit

*Gizemli Dişilik 1, Gizemli Dişilik Dönüşüm gibi takvime eklenen ve kontenjanı çabuk dolan eğitimler açıldığında haberdar olmak için email listemize kayıt olabilirsiniz: gulenaypema@gmail.com

Eğitim detayları için: www.gizemlidisilik.com

Gülenay Pema hakkında bilgiler için tıklayınız.

*Eğitim ve makalelerden haberdar olmak için sağ tarafta yer alan ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın