Gezegensel Geçiş: Nedir ve Bu Geçiş Nasıl Yapılır – Sri Prem Baba

Gezegensel Geçiş- Nedir ve Bu Geçiş Nasıl Yapılır Sri prem baba

“Gezegensel geçiş dediğimiz şey, dünyamızda meydana gelen ve insan bilincini destekleyen koordinat veya kodlardaki bir değişikliği içeren bir olgudur. Bu nedenle, her birimizin içinde ve dışında meydana gelen bir eksen değişikliği gibidir. Eşi görülmemiş bir fenomendir. Bilincimiz, daha önce hiç yaşanmamış seviyelere doğru genişlemektedir ve bu, sunulan yeni olanı tanımak için çalışma yoluyla fedakarlıklar, bağımlılıkları bırakışlar ve çok açıklık talep etmektedir. Bu geçişin bazı belirtileri bizim için hala yabancı. Henüz onları anlamamıza yardımcı olacak kataloglanmış bilgiye sahip değiliz ve bu yüzden onlarla nasıl başa çıkacağımızı bilmiyoruz -özellikle de ruh seviyesindeki geçişle ilgili olanlarla.

Bu semptomların birçoğu depresyon, panik, anksiyete, fibromiyalji şeklinde kendini gösterir … ancak günlük yaşamdan memnuniyetsizlik gibi -açıklanamayan nedenlerden ötürü- nesnel nedenlerle ilgili olmayan yaygın duygular ve hisler gibi. Bazı psişik karışıklık, gece rahatsızlıkları ve vakaları, bilimimiz henüz sınıflandıramaz veya tedavi edemez. Burada en kolay ölçülebilen semptomlardan sadece birkaç tanesinden bahsettim. Ancak birçoğu pratik olarak tarif edilemez. Her neyse, belirtiler tarif edilemese bile, “geçiş yaptığınızı” anlayın ve bu geçişi nasıl daha rahat hale getireceğinizi öğrenmeniz önemlidir. Bu nedenle atılacak ilk adımın karşı çıkmak değil, geçiş için, yeninin gelmesi için yer açmak olduğunu bilin.

Her şeyin, kesinlikle bu düzlemdeki her şeyin sürekli geçişte olduğunu anlayın. Geçiciliğin bu düzlemdeki ana varoluş işareti olduğunu söyleyebiliriz. Doğmak ve ölmek sabittir. Gün geceye, gece gündüze döner. Hücrelerimiz her an yenileniyor. Acının ve savaşın nedenlerini gerçekten çözeceksek, bu varoluş işaretini anlamamız ve kabul etmemiz gerekecek. Bu yasayı kabul etmeli ve böylece inançlar, durumlar, yerler, insanlar veya deneyimler gibi bazı bağları geride bırakmalıyız.

Özetle, yaşadığımız gezegensel geçişin bizi “hayır” dan “evet” e geçmeye davet ettiğine inanıyorum. Korkudan güvene; şükürsüzlükten şükür haline. Duygusal ve ruhsal zekanızı, fanteziler veya kendini aldatma olmadan olumlu gerçeklikler yaratmak için kullanmayı öğrenmeliyiz.

Bu yolculukta, aşkın olduğu düşünülebilecek ve bu yeni frekansın gelişini destekleyen bazı araçları, eylemleri kullanabiliriz. Bu eylemler bizi kıyıdan kıyıya götüren bir tekne gibidir. Bugün, bu iç geçiş için alanı hazırlamaya başlamak için gerekli olan ikisinden bahsedeceğim.

Sizinle paylaşmak istediğim ilk aşkın eylem, özü, kendinizi gözlemleme yeteneği olan meditasyon. Bu geçiş ancak bir dereceye kadar kendi kendine gözlem geliştirdiğimizde mümkündür. Bilinçsizken dolayı, tezahür ettiğimiz şey üzerinde çok az kontrole sahibiz. Bu nedenle, 20 dakika boyunca, rahat bir pozisyonda oturduğunuz, omurganız hizalı olduğu ve onlarla özdeşleşmeden düşünce akışını izleyerek uygulayabilirsiniz. Meditasyon pratiğinin günlük rutininizin bir parçası olması acil ve gereklidir.

Düşünce ve duyguların ortasında kaybolduğunuzda, nefes alın ve tekrar izleyin. Anksiyete veya şiddetli gerginlik nedeniyle düşünce akışı çok yoğun ise, sakinleşmek ve odaklanmak için bir nefes tekniği kullanmanızı öneririm.

Burun deliklerinizden nazik ve derin nefes alın. Dikkatinizi karnınıza yerleştirin. Karından nefes aldığınızda genişler ve verdiğinizde havayı serbest bırakır. Dilinizin ucunu ağzınızın çatısına yerleştirin. Daha fazla rahatlayın. Yavaş yavaş nefesinize bir ritim oluşturmaya izin verin. 4’e kadar nefes alın; ciğerlerde havayı 2’ye kadar tutun; 6’ya kadar nefes verin; ve son olarak ciğerlerinizi hava olmadan 2 kez daha tutun. Psikofizik sisteminizi sakinleştirene kadar bu döngüyü birkaç kez tekrarlayın.

6 ila 12 döngü yapın. Ve yavaş yavaş nefesinizin doğal haline dönmesine izin verin. Yukarıda belirtilen meditasyon uygulamasına devam edin.

Meditasyonla birlikte, bu yolculukta size kesinlikle yardımcı olacak kendini geliştirme için başka bir güçlü araç olan disiplini de geliştirebilirsiniz. Meditasyon tekniğini (yukarıda bahsettiğim veya bildiğiniz biri) uygulamaya koyarak, sistemli bir şekilde sessizce oturmak için gününüzü ayırarak bu aracı kendi yararınıza kullanın. Kendi kendine gözlem ve tam mevcudiyet özelliklerini sağlamlaştırarak günlük pratik yapmanız önemlidir. Disiplinin taahhüdünüzde tutarlı olmaktan başka bir şey olmadığını hatırlayın.

Kendinizi keşfetmeye, zayıf ve güçlü yanlarınızı keşfetmeye, zayıf ve güçlü yanlarınızı, sizi neyin güldürdüğünü veya ağlattığınızı, sizi neyin açtığını ve neyin kapadığını tanımlamaya başlamanıza izin verin. Pratik yaparken, bağlarınızı tanımlayabileceksiniz, daha sonra kendinizi onlardan kurtarabileceğiniz ana doğru yürüyebileceksiniz. Bağlar kaybolduysa, yeninin gelmesi için yol açıktır. Yeni gelirse, dönüşüm, iyi, mutlu ve refah olan her şeyin hayatınızda kendini göstermesine izin verir”.

– Sri Prem Baba

18 Temmuz 2020, Rishikesh, Hindistan

Bu makale sevgili Sri Prem Baba’nın aşağıdaki adreste bulunan blogunda yayınladığı makalenin çevirisidir:

https://www.sriprembaba.org/post/transicao-planetaria-o-que-e-e-como-atravessar