Gülenay Pema

1998 yılından bu yana Nepal, Hindistan, İtalya ve Tayland’da yaşayarak, Path of the Heart, Vipassana Meditasyonu, Tibet Vajrayana Öğretisi, Vijnana Bhairava, Iyengar Yoga, Jnana Yoga ve Bütünsel Yoga Terapi alanında kişisel ve spiritüel gelişimini sürdüren Gülenay Pema Antep, 19 yıllık bu süreçte, öğretilerin merkezinde edindiği tecrübeleri 2011 yılında tasarladığı kapsamlı ve dönüştürücü programlar dahilinde paylaşmaya başlamıştır. Bu süreçte aralıksız yüze yakın eğitim vermiştir.

Altı yıl yaşadığı ve 2. vatanı olarak gördüğü Hindistan’da düzenli olarak Vipassana (S.N. Goenka), Hridaya ve Tibet Budist Meditasyon kurslarına katıldı, gönüllü olarak çalıştı ve organizasyonlarında görev aldı. 2000 yılından itibaren 10 ile 17 gün arasında değişen S.N. Goenka (TSC), Sri Prem Baba, Sahajananda gibi aydınlanmış üstadların eşliğinde yirminin üzerinde sessiz meditasyon inzivasına katıldı ve her yıl Hindistan’da, Brezilyalı şaman psikolog ve hakikate ermiş üstadı Sri Prem Baba’nın sessiz meditasyon inzivalarına katılarak kalbin yolunda derinleşmeye devam etmekte.

Tayland’da uluslararası yoga okulunda 1,5 yıl aktif eğitmenlik yaptı. Yoga teori ve uygulamasına felsefe ve enerji sistemini de dahil ederek uluslararası geçerliliği olan YogANA Kadınlar için Yoga Eğitmenliği Programı‘nı geliştirdi.

Aynı zamanda Holistik Yaşam Rehberi olan Pema, kadınlara özel Gizemli Dişilik seminerleri düzenliyor, feminen ve maskülen doğanın tanımlanması ve dengelenmesine yönelik yoğun çalışmalar yapıyor.

160 saate yayılan derin ve dönüşümsel bir program olan Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı Programı ile ananelerimizden kalan mirası tekrar sahiplenmek ve yaşatmak için katılımcıları mucizevi bir öz-keşif yolculuğuna çıkarıyor.

Pema, 2013 yılında geçirdiği meme kanserini Bütünsel Yoga Terapi kapsamındaki doğal yollarla, hiç bir kimyasal tedavi ya da ilaç kullanmadan yenerek bu süreçteki tecrübelerini kanser hastaları ve yakınlarıyla paylaşıyor.

Yoga ve dönüşüm alanlarındaki çalışmalarıyla birlikte sosyal alanda aktif gönüllü eğitimler düzenliyor. Ganga Genç Kız & Kadınları Güçlendirme Projesi ile hem Türkiye’de hem de Hindistan’da genç kızların aybaşı döngülerini sevgi ile kucaklayabilmelerine ve kadın bedeni aracılığıyla öz-güvenlerini arttırmalarına destek olacak seminerler veriyor. Mülteci ve hassas gruptaki kadın ve çocuklara öz-güven arttırıcı ve kendi kendilerini şifalandırabilecekleri seminerleri gönüllü ekip arkadaşları ile gerçekleştiriyor. Ayrıca hapishanelerdeki kadın mahkumlara ve hassas gruptaki kadınlara yönelik projelerinin ilki ile yıkanabilir doğal ped dağıtımına destek olmakta.

Uluslararası psiko-spiritüel okul Path of the Heart (Kalbin Yolu) eğitimlerine 2012 yılından itibaren katılarak bu alandaki tecrübesini derinleştirdi.

Uzun yıllar yaşadığı Hindistan’ı yaklaşık 500 sayfalık Hindistan Rehberi ile Hindistan aşıkları ile paylaştı. Yerel el dokuma kenevir (hemp) kumaşından emeğe saygı ve adil ticaret felsefesi ile üretilen Pema Organik Giyim ise ekolojik yaşam alanındaki çalışmalarından ilki oldu.

İki ayrı kıtada yer alan ve iki ana geleneğin eşsiz hocalarından Brezilyalı psikolog ve şaman Sri Prem Baba ve Hintli Ayurvedik doktor ve üstad Guruji Rajkumar rehberliğinde kalbin yolunda kanal olmakta ve Vipassana geleneğinin harmanladığı Vipassana Meditasyon İnzivaları ile daha derinlere inmeye hazır olanlara rehberlik yapmakta.

Kadın şifacılık alanında uzmanlaşma yolunda tıbbi ve aromatik bitkiler, endokrinoloji ve kanser konusunda A.B.D.’de alanında lider iki kadın medikal doktorun çalışmalarına katılmakta ve eğitim programlarına devam etmektedir.

Gülenay Pema Antep International Yoga Federation ve Yoga Alliance tarafından onaylı (E-RYT 500) Yoga Teacher sertifikasına sahiptir. Lise ve yüksek öğreniminin bir kısmını Amerika’da yapan Pema, dijital iletişim alanında çok uluslu firmalarla çalışmıştır.

2016 yılından itibaren eşi ile birlikte, Ege kırsalında doğaya ve emeğe kıymet veren, atalık tohumlarla üretim yapan, organik sertifikalı, eko-yapı-yaşam danışmanlık hizmetleri sunan ArıKuşu Çiftliği‘nde yaşamaktadır.


Aldığı ve Devam Ettiği Eğitimler

 • 2019 – Kumbh Mela Vedik İnziva, Sachacha Linage, 10 Gün – Allahabad, Hindistan
 • 2011 – 2018 – Psiko Analiz ve Somatik Terapi Tabanlı Psiko – Spiritüel Öğreti – Path of the Heart, Brezilya ve Hindistan
 • 2017 – 2020 – Kadınlar için Bitkisel Tıp – Aviva Romm, M.D. (Devam ediyor)
 • 2016 – 2017 – Bitkisel Tıp Programı – Herbal Academy of New England
 • 2016 – Bitkisel Materia Medica Programı – Herbal Academy of New England
 • 2011 – 2015 – Mantra Yoga Sadhana – Bhairavanand Linage Guruji Rajkumar, Hindistan
 • 2015 – Homepati’ye Giriş Acil Remediler & Homeopati Eğitimi İlk Yılı – İstanbul Homeopati Derneği
 • 2014 – 2016 – Psikolojiye Giriş Programı – Massachusetts Institute of Technology
 • 2014 – Öğrenmeyi Öğrenmek Sertifika Programı – University of California
 • 2011 – Yogik Astroloji – Tayland
 • 2009 – 2011 – Yoga Eğitmenliği 500 RYT ve Yoga Öğretileri Programı  – Yoga Üniversitesi, Tayland
 • 2004 – 2010 – Vipassana Meditasyon Eğitimi – S.N. Goenka Vipassana, İtalya, Hindistan, Tayland
 • 2003 – Iyengar Yoga – Himalayan Iyengar Yoga Center, Goa, Hindistan
 • 2000 – Tushita Meditasyon Programı – Hindistan
 • 2000 – Tibetan Mahayana Linage Öğretileri – Tibetan Library, Dharamsala, Hindistan

Katıldığı Meditasyon İnzivaları

 • 2000Tushitha Meditasyon İnzivası, 9 Gün Dharamsala, Hindistan
 • 2000Tibet Budist Öğretileri, 2 Ay, Tibetan Library, Lower McLeodGanj, Hindistan
 • 2004S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Dhamma Atala, İtalya
 • 2004 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 7 Gün, Dhamma Atala, Gönüllü Hizmet, İtalya
 • 2005 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Bolu, Türkiye
 • 2006 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Şile, İstanbul
 • 2006 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Dhamma Atala, İtalya
 • 2006 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Dhamma Giri, Hindistan
 • 2007 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Dhamma Alaya, Kolhapur, Hindistan
 • 2007 – S.N. Goenka Vipassana Sattipatana İnzivası, 9 Gün, Igatpuri, Mumbai, Hindistan
 • 2008 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Igatpuri, Mumbai
 • 2008 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Gönüllü Hizmet, Igatpuri, Mumbai
 • 2008 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, TSC 15 Gün, Goeanka Ji ile birlikte, Dhama Giri, Hindistan
 • 2009 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, Speacial Course for Old Students 3 Gün, Dhamma Giri, Hindistan
 • 2009 – S.N. Goenka Vipassana Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Dhamma Abha, Tayland
 • 2010 – Meditasyon İnzivası, 10 Gün, Koh Phangan, Tayland
 • 2011– Meditasyon İnzivası, 10 Gün Koh Phangan, Tayland
 • 2011Hridaya Meditasyon İnzivası, 17 Gün, Koh Phangan, Tayland
 • 2012 –  Rajkumar Baswar Yantra – 3 Hafta, Naghpur, Kamakya, Batı Bengal, Hindistan
 • 2013Sri Prem Baba Meditasyon İnzivası – 17 Gün, Rishikesh, Hindistan
 • 2014 – Sri Prem Baba Meditasyon İnzivası – 12 Gün, Rishikesh, Hindistan
 • 2015 – Sri Prem Baba Meditasyon İnzivası – 10 Gün, Rishikesh, Hindistan
 • 2016 – Sri Prem Baba Meditasyon İnzivası – 12 Gün, Rishikesh, Hindistan
 • 2018 – Sri Prem Baba Meditasyon İnzivası – 12 Gün, Rishikesh, Hindistan
 • 2020 – Sessiz Meditasyon İnzivası Sri Prem Baba, 8 Gün, Rishikesh, Hindistan

 


Seminer ve eğitimler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Gülenay Pema’nın verdiği eğitimler tanı, tedavi, terapi veya psikolojik seans özelliği taşımamakta ve çalışmalara fiziksel ve zihinsel sağlıklı katılımcılar kabul edilmektedir. Çalışmalar eğitim ve tecrübe paylaşımı odaklı olup, hiç bir şekilde tedavi niteliği ve amacı taşımamaktadır.

Katılımcılardan Yorumlar

Sevgili Gülenay Pemaji,Bir gün Paulo Cohelho’nun kitabı Brida’yı okudum. O kitapta anlatılan Brida’nın hikayesi beni çok etkilemişti. Çünkü Brida hayatının bir döneminde şaman bir kadınla karşılaşır ve içindeki değişimler bu karşılaşmayı takip eder. Kendim için de bunu dilemiştim. Çok şükür sevgili Gülenay seninle karşılaştım. Karşılaşmamızdan beri hayatımda çok şey değişi. Hayat beni çeşitli olaylara, yerlere, insanlara sürükledi. Sevgili Prem Baba’nın dediği gibi hayat gizemini her gün tekrar tekrar gösterdi. Hayatın gizemi bana gözükürken fırtınalarda bana sunduğun destek için büyük bir minnet duyuyorum. Derslerde öğrendiğim yoga teknikleri sayesinde bedenimle daha derin bir ilişki içindeyim artık. Beslenme alışkanlıklarım olumlu yönde değişti. Kendime nasıl bakmam ve kendimi nasıl sevmem gerektiğini derslerin ve bizlere anlattıkların sayesinde derinden anlıyorum. Gizemli dişilik çalışmaları, Mistik Tanrıça Ritüeli bunlar ise çok özel çalışmalar. Bir kadın olarak kendi özümü keşfedebilmek büyük bir nimet. Bu beni özgürleştiren bir lütuf. Alışılmış kalıpların dışında kadın olmak ne demek, bir kadın nasıl sever, sevdiği insana nasıl şefkat gösterir, kendini nasıl sever, tüm bu sorulara bu eğitimler cevaplar sundu benim için. Mistik Tanrıça Ritüeli’nde beni etkileyen yüzleşmelerinden birisi Doğa Ana’nınn kızı olduğumu tekrar idrak etmek oldu. Bunu hissedebilmek çok güzel bir duygu. Bugün bir fotoğraf gördüm. Bir yıldırım gökkuşağının yanında belirmiş. Hayatta böyle anlar yaşadığımızda, hem yıldırım hem gökkuşağı altında olduğumuzda,bize sunduğun tüm destek çok değerli. ” Sevgiler


“Gizemli Dişilik Eğitmenlik Programı’na başvurduğumda faydalı bir eğitim olacağını ön görebiliyordum, ancak bu kadar kapsamlı ve dönüştürücü bir süreç olacağını hiç tahmin etmemiştim. Bir çok alanda hayatım yeniden inşa edildi desem abartmış olmam. Evet azim ve cesaret gerektiren bir eğitim, ama bunun karşılığını kat kat alıyorsun. Gülenay Hoca’nın yönlendirmesi ve desteği ile 15 senedir sivilcelenmeden dolayı kullandığım doğum kontrol hapını bırakabildim, ve öğrendigimiz teknikler ve uyguladıgımız bedensel & zihinsel arınma diyeti ile birlikte vücudumdaki sivilcelenmeden kurtuldum. Aynı zamanda bu beslenme sayesinde toksinlerden arınmam ile birlikte, muazzam bir şekilde bedenimdeki ödemlerin inmesinden dolayı 1 beden zayıflamış bulundum, bu da bonus oldu. Daha once mümkün bile olduğunu bilmediğim şekilde bedenimin her bir yerini dinlemeye ve hissetmeye başladım. Bedenimle bütün olmaya başladım ve ona iyi gelen gıdalar seçiyor, yoga, dans ve doğa yürüyüşleri yapıyorum. Eğitim süresince aldıgımız bilgiler, ve öğrendigimiz meditasyon ve odaklanma tekniklerin sayesinde alışılmış hareket ve duygularımı objektif bir şekilde izlemeye başladım. Bu da muazzam bir farkındalığa sebep oldu. Hem kendimin, hem başkalarının her davranışın etki-tepki nedenli olduğunu artık biliyorum ve olaylara daha fazla sevgi, şefkat ve anlayış ile bakabiliyorum. Başarısızlık korkumun ve özgüven eksikliğimin üstüne giderek ve dönüştürerek iş yerinde 5 seneden sonra terfi aldım. Iş arkadaşlarım enerjimin nasıl bu kadar değiştiğini merak ediyor ve onlara da ögrendiğim teknikleri öğretmemi istiyorlar. Plaza’ların ve gürültülü caddelerin ortasında bile güneşin parlak ışığının, gökyüzünün mavisinin, ve ağaçların, çiçeleklerin güzelliğini fark edip, büyük hayranlıkla onları izlemeyebilmeme şaşırıyorlar. Ayrıca çok uzun zamandır hoşlandığım ama bir türlü söylemeyi cesaret edemeğim kişi ile sonunda irtibat kurabildim ve görüşmeye başladım. Meğer ne kadar çok gurur ve kibir yapıyormuşum, terk edilmekten ve reddedilmekten korkuyormuşum, bunu daha önce hiç fark etmemişim. Bu gerçekleri kabul ederek gururumun ve korkularımın sadece bir iluzyon oldugunu fark ettim ve risk almayı göze aldım. Yıllardan sonra ilk kez kalbimi guvenerek ve teslim olarak bir erkeğe açabiliyorum. Tüm bu güzelliklere vesile olduğu için Gülenay Pemaji’ye teşekkür ederim… Sevgiler, S.T.”


‘Gülenay Hocamla 1 yıl önceki ilk çalışmamdan itibaren hissiyatım deneyimli, disipli, ne yaptığını çok iyi bilen ve bu yola adanmış bir rehber ile yola çıktığımdı. Gizemli Dişilik Eğitmenlik Programı’ndan sonra bu hissiyatımda yanılmadığımı anladım. Kendime doğru çıktığım yolculuğumda elimden tutan rehberim binlerce yıllık teknikleri özümsemiş kendinde denmiş ve tecrübeleri ile yol gösteriyordu. Bu programa başlarken niyetimi ne kadar küçük tuttuğumu program sonrasında daha iyi anladım. Ben sekteye uğrayan acaba menepoza mı giriryorum dediğim menustürasyon dengemde şifa niyet etmiştim. Evet bu oldu. Reglim düzene girdi ve bu tamamen öğrendiğim teknıkleri uygulamam sayesinde oldu. Ama bu kadarla da kalmadı. Her bir kamp kendime doğru bir keşif yolculuğu oldu. İçime gömdüğüm utanç,cinsellikle ilgili önyargılar, değersizlik hissiyatları, beni geride tutan ataletim ile yuzleştim.Bu arada ailem ve eşim ile olam ilişkimde şifalandı dönüştü. Annemle olan ilişkimde hep bir boyun eğen ve annemin etkisinde çok kalan biriydim ve bu öfke olarak yansıyor ve kavgaya dönüşüyordu. Bununla yuzleşince zamanla ilişkimiz dengeli sınırları olan karşılıklı bir ilişkiye dönüştü. Eşimle de ilişkimize denge geldi. Yemek yeme düzenim değişti ve daha sağlıklı ve farkındalıkla beslenmeye başladım.Bir sürü sıkışmış blokajların kapakları açıldı bakıldı ve dönüşüm için yola çıkıldı. Bu program bir kadının unuttuğu,bastırdığı dişiliğini hatırlaması ve maskulen tarafı ile kendini dengeliyeceği kendisine verebileceği en buyük hediye. Ben bu hediyeyi kendime vermekten ve bu yola Gulenay hocam ile çıkmaktan çok mutluyum. Namaste’


‘Gülenay Hocam’ın her programı gibi, insana kendini sorgulatan, arındıran, geliştiren ve insanı kendine daha da yaklaştıran özel bir program YogANA. Yıllardır, ruhsal ve duygusal olarak kendimi dönüştürmek niyetindeydim. Ancak yolum gerçek bir yoga öğretisi olmadan eksikmiş; bedenime doğru bakmak ve yoganın hayatımdaki etkisi, beden-ruh-zihin zincirini tamamlıyor. Yoganın gerçekte ne demek olduğunu, bir yaşam biçimi ve bilimi olduğunu bu programda tecrübe ettim. Program süresince Gülenay Hoca’nın bizi kendimizle yüzleştirmesi dışında, her güne adapte ettiğim yoga pratiğim beni kendimle ilgili yeni açılımlara ve dönüşümlere itiyor. Disiplin, dürüstlük, adanmışlık, kişisel sorumluluk rehberimizin bize aşıladığı ve özümüze yaklaşma yolunda en önemli değerler. Gülenay Hoca’nın enerjisi ve yoga ile birleşince de insanın karakteri ve hayata bakışı yenileniyor. Katıldığım YogANA ve Gizemli Dişilik Eğitmenlik programı sayesinde, doktorların dediği ilaçlara gerek kalmadan hormonlarımdaki dengesizliği ve polikistik overin semptomlarını yendim. Kan değerlerim normale döndü, saç dökülmem durdu. İçimdeki güç ve şifacı bu eğitim sayesinde uyandı. Hem de duygusal anlamda ilişkilerimdeki ve karakterimdeki olumlu dönüşümlerle birlikte… Binlerce teşekkürler hocam! Sevgiler, E.B’


“Gülenay Hocam Merhaba, Nerden başlamalı, nasıl anlatmalı tam bilemiyorum. Ama size minnettarım. Öğrettiğiniz her şeyi hayatınıza uyarlamış olmanız size duyduğum saygıyı her geçen gün biraz daha artan güvene ve sevgiye bıraktı. Bazı kamplar zor geçti ama bırakmayı hiç düşünmedim. Benim bakış açımda, hayatımda yarattığınız farklılığı elbette biliyorsunuz. Her şeyden önce görüyor, hissediyorsunuz. Ben kimim sorusu ve bunun ardına koyduğum etiketlerin farkına varmak ben de inanılmaz bir rahatlama ve huzur yarattı. İçimde hissettiğim huzur ve sükunet ile kendime, bedenime daha şefkatli davranmayı öğrendim. Öğrettiğiniz şifa teknikleri ile hayata güvenim ve bağlılığım arttı. Bedenimin nelere kadir olduğunu görmemi, hastalıklarımı sahiplenmem gerektiğini öğrettiniz. Zihnimin hala ruhumun efendisi olduğunu siz ve bu 5 aylık eğitim olmasa asla fark edemezdim. Fark ettim ama yolum çok uzun biliyorum ve bu yolda sizinle yürümek istiyorum. Ben sayenizde Yaradan’ı bilmeye çalışıyorum. Sizin Yaradan’ı farkındalıkla yaşamanız ise bana ilham ve güç veriyor. Bu yola sizinle çıkmış olmak benim en büyük şükürüm. Sizinle beraber daha da derinleşmek, tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Varlığınız, bu beş ay boyunca emeğiniz ve sabrınız için çok teşekkür ederim.”


‘Menopoz dönemini yaşayan bir kadın olarak kısaca deneyimlerimi paylaşmak istedim.
Bilinenin aksine kadının ‘kabus’ dönemi değil ‘bilgelik’ dönemi olarak değerlendiriyorum ve deneyimliyorum Menopozu. Ben çok şanslıydım, menopoz etkilerimin başladığı dönemde kadın sağlığına ve farkındalığına yönelik eşsiz bir eğitime başlamış ve bu süreçte kendimi kadın çemberinin ve kızkardeşlik ortamının mucizevi şifasına açmıştım. Sevgili Gülenay hocamın kadın şifasına yönelik aktardığı kadim bilgiler ve teknikler ve bununla birlikte hocamdan ve kızkardeşlerimden aldığım güçle Kalbin Yolunda çıktığım manevi yolculuk beni her geçen gün kendimle tanıştırdı. İçimdeki geriye ittiğim belki de yok varsaydığım dişiliğimi önce fark ederek başladı kendime yolculuğum. Artık etiketlerim ünvanlarım yoktu sadece ben vardım ve benim en büyük gücüm kadınlığımdı. O’na dört elle sarıldım, pamuklara sardım, şımarttım Yaradan’ın Doğa Ana’nın bir tezahürü olmanın gururunu yaşadım. Bedenime artık çok daha şefkatle yaklaşıyorum, bilinçli besleniyorum, egzersiz yapıyorum, doğal ve doğadan şifa yöntemlerini kullanıyorum. Tabii hala yoldayım ve hala öğreniyorum. Edindiğim tecrübelerimi çevremle sevgiyle paylaşıyorum, dileğim tüm Kadınlar şifaya kavuşalım ve sevgiyle ışığımızı yayalım. Yaşadığım bu mucizevi dönüşüme vesile olan, elimden tutup Kalbin Yoluna çıkaran eşsiz ruh Sevgili Gülenay Hocama, kalbimin nuru canım manevi hocama, her an benimle olan ve desteklerini, sevgi ve şefkatlerini esirgemeyen canım kızkardeşlerime, yaşadığım her şey için her nefeste zikrettiğim Yüce Rabbime, canım aileme, atalarıma sonsuz şükür ve minnetlerimle, Namaste’


‘Aralıktan beri yaşadığım her şey film şeridi gibi geçti. Hepsini yazmak istedim kısaltmak zor oldu. Kelimlerle ifade etmek gerçekten çok yetersiz. Yaşamda bazı şeyleri anlatmak çok zor gerçekten yaşamak gerek mesela hiç ıslanmamış bir insana ıslaklığı anlatmayı deneyin. Bu eğitim benim içinde tam da böyle oldu. Hatta çevremde insanlar soruyor nereye gidiyorsun, napıyorsun anlatsana. Gülenay Pema hocamızın desteği ile çünkü öyle bir hoca ki hemen tecrübe etmemizi istiyor. Tecrübe edilmeyen bilgi sizi zehirler. Tek cümle aslında ‘Sen değişirsen Dünya değişir” der kadim bilgelikler bunu en derinden tecrübe ettim. Öncelikle Gülenay Pemaji’ye en derin minnetimi sunuyorum. Ben yeniden doğdum. En güzel tarafı bunu sadece ben değil çevremdeki herkesin hatta beni bir gün bile görmüş olan insanların farkediyor olması. Eşim, oğlum, annem, kardeşlerim herkes benimle birlikte şifalanıyor. Her kamp dönüşü süpriz gibi önce en dibe vur sonra hediyesini al hepte böyle oluyor sonra anladım ki dibe falan vurmuyorsun bu zamana kadar üzerine geçirdiğin her türlü maskeyi birer, ikişer çıkarmaya başlıyorsun içerdeki ÖZ’ümüze ulaşıyoruz işte o zaman acı çekmenin, kendinle yüzleşmenin bir erdem olduğunu idrak etmeye başladım. Gülenay hocamız öyle şeyler söylüyor, öyle teknikler ögretiyor ki aramızdaki bağ sürekli eşzamanlılığa dönüşüyor ve bu tüm hayatıma yayılıyor. Biliyorum ki elimi uzatırsam elimi tutacak bir sürü kızkardeşim oldu. Bir kez daha anladım ki kendi Dünyanı kendin yaratabilirsin. Bana bu yolculuğumda ışık olan Pemaji, verdiğin cesaret, azim ve anlayış ile Gizemli Dişilik Egitmenlik eğitimi ile hayallerime adım adım ilermeme vesile oldun, kalbinden geçen, tüm kadınlarımızın bu deneyimleri yaşamasına niyet ediyorum. Hepimizin yolu ışık olsun.”


“Sevgili Gülenay hocam, Gizemli dişilik kampı benim için bir milat oldu diyebilirim. Yaptığımız çalışmadan sonra anneme karşı olan bütün öfkem yoğun bir anlayışa dönüştü-ki bu benim hayatımı çıkmaza sokan, beni en mutsuz eden konuydu-. Kampın ertesi günü annemle görüştük ve ben çok tedirgindim ya yine onu görünce her şey aynı olursa diye. Ama tam tersi oldu. Ona baktım ve ilk defa ona karşı sevgi hissettim içimde. Sonra da gidip tamamen içimden gelerek sarıldım. 35 yıldır ilk defa anneme gerçek anlamda sarıldım ve içimi bir huzur kapladı. Kalbim donmuş gibiydi kendimi çok katı ve sevgisiz hissediyordum kamp öncesi. Sanırım artık kabuk çatladı biraz… Kalbimin önüne koyduğum bütün duvarları kaldırmaya dair niyetim devam ediyor. Aldığım desteği ve yoğun sevgiyi de hep içimde hissediyorum. Hayatımın en özel an’ıydı o birkaç dakika…
Yolumda ışık olduğunuz için çok teşekkür ederim size… iyi ki varsınız ve ben iyi ki tanıdım sizi. Ayrıca; Tekrar toprakla uğraşmayla ilgili yoğun istek duydum ve bugün sebzeleri çapaladım. Çiçeklerimi budadım temizledim.güneşle birlikte kendimi çok iyi hissettirdi bunlar bana… sanırım üstümdeki ölü toprağı yavaş yavaş kalkıyor sayenizde
🙂 Sevgiler, G.


“Bir yıl önce “Yoga” benim için yoğun çalışma hayatında stresimi atmama yardımcı olan, ara ara kendimi çok da bağlamadan katıldığım, ama asla önemli bir zaman dlimini vermeyi düşünmediğim hoş, eğlenceli, güzel insanlarla tanışma fırsatı bulduğum bir aktiviteydi.

1 yıl önce hayatımda bazı şeyleri değiştirme kararı almışken bu defa hiç tanımadığım Pema Hoca’yla da Yoga’ya başlama kararı aldım. Sadece çok etkilendiğim web sitesi ve programları ilgimi çekmişti. Bu arada “dişil enerji” üzerine kendisinden bireysel çalışma seansı almak istediğimde beni grup çalışmasına davet etmişti. 🙂 Pema Hoca sizi hep şaşırtır, disipliniyle, bilgisiyle, iradesiyle, bir çiçek gibi zarafetiyle, söylediğiyle yaptığı her dem aynı olan kişliğiyle ve pek tabii disiplin ve sorumluluk bekleyen ama aynı zamanda çok şefkatli Kali enerjisiyle, verdiği bilgileri birebir uygulayıp kendi hayatındaki yansımaları paylaşmasıyla…

1 yıldır çok düzenli bu derslere katılıyorum en fazla bir kez ders kaçırmışımdır, her ders tutku ve coşku hissiyle dolu geçiyor. Cömertçe aktarılan bilgiler çoğu zaman teknik, bazen de ezoterik. Ama aslolan bizim adanmışlıkla öğrendiklerimizi hayata geçirmemiz ve tecrübe etmemiz. Pema Hoca bunu kendi yöntemleriyle izliyor, hissediyor, geri bildirim veriyor beklentisi hep yüksek. Bense ortalama 14 saattlik çalışma hayatıyla yogayı birşekilde birlikte yürütebilyorum ve Yoga’ya bu derece bağlanmama şaşırıyorum. Verilen teknikler, bilgiler, beslenme yöntemleri, kriyalar, asalanalar, meditasyonlar, inziva programları, dişil enerji çalışmaları, özel konuda yapılan tez şeklinde ödevler  hepsi insanın once zihnini formatlıyor sonra hayatını. Bu çalışmaları yapıp asla aynı insan olmuyorsunuz. Yoga hiç hissetmeden hayatınıza derinlemesine giriyor, uyandığınızda, duş alırken, dişinizi fırçalarken her yerde…

İnsan geçmişi değiştiremiyor. Gelecekse ancak bugün yaptıklarımızla  değişebiliyor. Öyle kolay değil gerçek bir değişimi yakalamak ama umutlu olmak ve tutarlı bir çizgide olmak, huzurlu olmak,  bu işi  aklınız ve kalbinizin bütün olduğunu hissettiğiniz size bilgilerin cömertçe aktığı bir yerde yapmak çok önemli. Buyüzden doğru yerde olduğum için, değişimi her geçen gün kendimde  daha çok hissettiğim için çok mutluyum. Sevgiler”

Pema ismi 2000 yılında Hindistan’da, Dalai Lama’nın baş rahibi tarafından yeni yolculuğum için verildi. Pali dilinde yani Budha’nın yaşadığı zamanda ilahi aşk manasına, Tibetçe’de ise lotus çiçeği (triple gem) manasına geliyor.

Spiritüel isimler hocalar tarafından ilerlediğimiz değişim yolunda bize ışık tutmaları için verilir. Tıpkı neden bu kadar gülüyorsun diye sorduklarında adım Gülenay da ondan diye cevap verdiğim çocukluk yıllarım gibi.


Önemli Not: Gülenay Pema Antep’in yayınladığı makaleler ve verdiği eğitimler tıbbi tedavi ya da öneri niteliği taşımamaktadır. Psikolojik destek alan ya da son 3 yıl içinde almış adaylar ile bu yönde depresyon, panik atak, manik depresyon vb. tanı ve teşhisler ile tedavi görmüş, ilaç kullanmış kişilerin katılımları kabul edilmemektedir. Bu eğitimler/inzivalar sağlık hizmeti niteliğinde bir terapi, teşhis, tanı veya tedavi olmayıp, eğitim/inzivaya gelecek kişiler bunun bilincinde olup programa başvuru kendi iradelerine bağlıdır. Gülenay Pema Antep veya asistan eğitmenlerinin bu konuda herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Eğitimler için yatırılan kapora kampa 2 hafta kaladan önce yapılan iptallerde iade edilir bu süreden sonra iade yapılamamaktadır. Kayıt olup eğitim almaya başladıktan sonra, herhangi bir sebep olmadan kendi rızasıyla eğitimden ayrılmak isteyen katılımcıların yerleri ayrıldığı ve yerine başka birisi alınamayacağı için tüm kamp ücretini ödeme zorunlulukları vardır. Kampa kayıt yaptırarak bu şartları ve inziva alanı kurallarını (sigara içme yasağı, sessizlik uygulaması, eğitim saatleri vb) kabul etmiş olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Bir Cevap Yazın