Mayıs ayı astrolojik ve astronomik açıdan çok hareketli geçiyor. Buddha Süper Dolunay’ı, Güneşteki patlamalar, Venüs’ün gerilemesi, Güneş tutulması ve Yeni Ay hepsi Mayıs ayında gerçekleşiyor. Muazaam dönüşümlerin ayı; 2012 Mayıs!

Teker teker ve mümkün olduğunca açıklayıcı bir şekilde bu etkilerin üzerimizdeki yansımalarını, potantisyellerini anlatmaya çalışacağım. Ayrıca 15 Mayıs’da başlayan Venüs gerilemesinin etkileri ile ilgili makalemi buradan okuyabilirsiniz.

Gelelim Mayıs 20 Güneş tutulmasına. Bu tutulma İkizler burcunda gerçekleşecek. Aynı zamanda yeni Ay’da İkizler burcunda olacak. Yeni başlangıçlara niyet etmek, üzerine planlar yapmak, hedefler koyup kolları sıvamak için iyi bir zaman. Güneş tutulması objektivite ve gözlem açıları sağlayarak, Yeni Ay sırasında olanları yola koymamızı kolaylaştırıyor. Kısaca özetleyecek olursak; Güneş tutulması Yeni Ay’a “yürü ya kulum” diyor.

Bu dönem bir çoğumuzun üzerinde kalıcı etkiler bırakıp, zihni hareketlendirip, hayatımıza heyecan katacaktır.

Mayıs 20’de tam 26.000 yıldır olmayan muazzam bir gök hareketi daha gerçekleşecek. Bu olay spiritüel yükselme anlamında büyük bir potansiyele sahip. Mistik takım yıldızı Pleiades 20 Mayıs’ta Dünya, Ay ve Güneş ile aynı hizaya gelecek. Bu gök olayı muazzam bir portal açıyor olacak.

İkizler burcu zodyakta “Öğrenci, sosyal kelebek” olguları ile diğer burçlardan daha öne çıkıyor. Bu mantıksal, zihinsel ve araştırmacı burç bu süreçte daha önce bilgi azlığından kaynaklı ve birleştirmenin çok kolay olmadığı uçları birbirine bağlamamızı sağlayacak. Zihinsel odaklı yeniliklere, yani fikirler üretmeye, yeni projeler oluşturmaya başlamak için iyi bir zaman. Yeni Ay zamanı, kreatif fırsatların açık olduğu bir dönem olduğundan, tohum ekmek için bereketli bir zamandır. Çiftçiler bunu çok iyi bilirler. Güneşin sağladığı bu altın fırsatı kaçırmayalım. Umarım yeterince heveslenmişsinizdir siz de. Devamını okumak için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın