Hayal Etmenin İspatlanmış Gücü – 102. Teknik

urlBildiğiniz gibi hemen her ay tamamiyle sessizlik sözü (mauna) verilerek yapılan T.Vipassana meditasyon inzivaları düzenliyoruz. Bu inzivalarda  oldukça etkili teknikler kullanıyoruz. Bu tekniklerden bir tanesinin işleyişine aşağıda yer veriyorum. Hayal etmenin gücünü, makalenin sonuna doğru kendi kendinize 5 dk içinde uygulayacağınız bir teknikle de ispatlamış olacaksınız.

Bu ay yapacağımız inziva oksijeni bol ve yüksek enerjili Aytepe Yaylası’nda 18-20 Ocak’da gerçekleşecek.

Detaylar ve kayıt için tıklayınız.

102.Teknik – Hayal Etmek

 ”Tüm evren tinselleşene kadar ruhunu aynı anda hem içerde hem çevrende imgele.

İlk önce hayal gücünün ne olduğunu anlamalısın. Bugünlerde çok bahsi geçiyor. “Hayal etmek” sözünü duyduğun anda faydasız olduğunu, hayali değil gerçek birşey istediğini söylüyorsun. Ama hayal gücü bir gerçekliktir, bir yetenektir, içinde bir potansiyeldir. Hayal edebilirsin. Bu benliğinin hayal gününe yeteneği olduğunu gösterir. Bu yetenek bir gerçekliktir. Bu hayal gücü aracılıyla kendini yok edebilir ya da yaratabilirsin. Bu sana bağlıdır. Hayal gücü çok güçlüdür. Potansiyel güçtür.

Hayal gücü nedir? Bir yaklaşım içine derinlemesine girmek, böylece yaklaşımın gerçek olmasını sağlamaktır. Örneğin, Tibet’te kullanılan bir tekniği duymuşsundur belki. Adı sıcaklık Yoga’sıdır. Gece soğuktur, kar yağmaktadır ve Tibetli rahip açık gökyüzü altında çıplak durmaktadır. Sıcaklık sıfırın altındadır. Sen olsan donarak ölmeye başlarsın. Ama Tibetli rahip belli bir teknik uygulamaktadır. Teknik şudur: Rahip bedeninin yanan bir ateş olduğunu hayal eder, terlediğini hayal eder… Sıcaklık o kadar s fazladır ki terlemektedir. Ve sıcaklığın sıfırın altında olmasına rağmen, kanı bile donmalıyken o, gerçekten terlemeye başlar (bu olay Discovery Channel belgeselinde birebir izlenebilir). Terlemeye başlar. Ne olmaktadır? Bu ter tamamıyla gerçektir, bedeni gerçekten sıcaktır… Ama bu gerçeklik hayal gücü aracılığıyla yaratılmıştır. Devamını okumak için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın