hayaller Her büyük hikayenin bir başlangıcı vardır.

Her kahraman önünde tam olarak neler var bilmese dahi, kendi yolculuğunda arayışına başlamak için karar vermelidir.

Hayallerinizi hayata geçirmek için, eyleme geçmek ve bu eyleme şimdi başlamak elzemdir.

Bulunduğun yerden, hedefinin olduğu yere nasıl gideceksin bilmiyor olabilirsin.

Varacağın noktayı önceden göremiyor olabilirsin, ancak gitmek istediğin yere ilk adımla başlayıp adım adım (bazıları için bu bir sıçrama da olabilir) ulaşabilirsin.

Ne kadar erken başlarsan, büyük fikirlerini, hedeflerini ve hayallerini tezahür ettirebilirsin.

Bunu yapabilirsin!

Her şeyi bilmen ya da her şeyi planlaman gerekmiyor. Eylemde sihirli bir yön vardır.

Sen bir kez harekete geçtiğinde, evren seni desteklemeye başlar.

Doğa Ana, büyümeyi, hareketi, değişimi ve evrimi çok sever.

Düşüncelere takıldığında, planların içine yoğunlaştığında ve endişe duyup tereddüt ettiğinde, durgunluk enerjisi açığa çıkar.

Harekete geçtiğinde, momentum yaratırsın.

Eğer bir yerde takılıp kalırsan, oradan çıkmak zor olabilir. Kendini başka kişilerin yorumlarına takılır bulursun, tıkanır ve kendi hedeflerine inanmazsın. Ve bu kişiler sana hedefinin, hayalinin ne kadar zor olduğunu, doğru zaman olmadığını söyleyip durduklarında, onlardan etkilenirsin. Kendisi bir yerde takılı kalmış kişiler, başkalarının da aynı yerde kalmasını isterler, bilinçaltı böyle işler. Çünkü kendilerinin eylemsiz alanlarında eylem onları huzursuz eder, reddedişlerini kabullenmek istemezler.

Velhasıl, kendini eyleme geçirdiğinde, tıpkı senin gibi harekete geçmiş kişilerle iletişime geçer ve onlara bağlanırsın. Dünyadaki kollektif eylem enerjisinin bir parçası olursun.

Bu tıpkı, bulunduğun semtten, şehirden çıkmadan her zaman gittiğin kafede her zaman bildiğin insanlarla olmak gibidir. Bu hissiyat elbet samimi ve insana huzur verir, ancak senin gibi hayalini gerçekleştirmek için adım atmış yeni insanlarla tanışma şansı yakalayamazsın, eğer hep aynı şeyleri yapmaya devam edersen.

Eğer seyahate çıkarsan, yeni şehirler, insanlar, restoranlar, kültürler keşfedersin, senin gibi keşfe çıkmış insanlarla olursun, onların hikayelerini dinlersin, ilham alırsın.

Hedefin ne olursa olsun, dünyayı dolaşmak, hep görmek istediğin ülkeye gitmek, işini değiştirmek, büyütmek, aile kurmak, bedeninde daha zinde ve sağlıklı olmak, her zaman bildiklerinin dışında bir eylem yapman gerekir.

Sadece, ve sadece başlayarak yeni fırsat, tecrübe, dostluk ve bilgelik enerjisini harekete geçirmiş olursun.

Hareketlerin evrene ŞİMDİ hazır olduğun mesajını verir, hem de büyük bir kuvvetle!

Başlamanın en iyi yolu, hemen şimdi yapmaktır. Önce emekleyerek, ilk adımla…

Hayallerin neler? Yarına bıraktıkların neler?

Şimdi harekete geçmek için BUGÜN ne yapmalısın?

Hadi bakalım!

Ben sana inanıyorum!

Evrenin nimetleri seninle olsun!

*GulenayPema’nın makale & eğitimlerinden haberdar olmak istiyorsanız sağ tarafta yer alan ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın