Her Kadın Kendine Şifadır

Gulenay Pema

Her kadın kendine şifadır, bunu sadece söylemiyorum hem kendim hem de öğrencilerimin kendilerini nasıl da şifa yoluna adadıklarına şahit oluyorum her eğitim.

Bir öğrencim daha CIN1 seviyesindeki ileride rahim ağzı kanserine yol açabilen rahatsızlığını Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı Programı ile nasıl şifalandırdığını paylaşıyor. İlham veren bir başka kadın:

‘2017 yılının Ocak ayında rutin olarak yaptırdığım Smear testimi yaptırmak için kadın doğum doktoruma gittim. Testin sonucu şüpheli çıktı. Doktorum bir tür iltahap kapmış olabileceğimi söyledi ve ilaç verdi, üç ay sonra testi tekrarladık. Sonuç yine şüpheli çıktı. Doktor parça alarak bakmak istedi. Rahim ağzımdan parça aldırdım. 15 gün sonra sonuçlar geldiğinde duyduklarıma inanamadım. Raporda CIN 1 görünüyordu. Yani bana bulaşan HPV virüsü, bağışıklık sistemim zayıf olduğu için rahim ağzımdaki hücrelerin niteliğini bozmaya başlamıştı. CIN 1 başlangıçtır dedi doktor. Rahim ağzını kazıyacağız! CIN 2  daha ciddi bir ameliyat gerektirir. CIN 3 ise artık kanserdir dedi. Ameliyat olmazsam n’olur diye sordum, yayılır, büyür ve sonu muhakkak rahim ağzı kanseridir dedi.

Hayatımda da zor bir dönemeçteydim. Geçtiğim bir yılda çok stresli ve olağan dışı üzücü şeyler yaşamıştım. Duyduğuma çok da şaşırmadım. Ailem de kanser vakaları ile ünlüdür zira. Bir gün olacaktı muhakkak diye düşündüm. Küçük bir kızım var, yalnız büyütüyorum. İnsan en kolay kendini öldürüyor sanırım. Teslim olmak meydan okumaktan çok daha kolay çünkü. Ben de bana bir şey olursa bu çocuk ne olacak? Fikrine düşmedim desem yalan olur. Tam bu sırada çok çok tesadüfen Gülenay hocanın 160 saatlik Kadın Bilgelik ve Şifa Sanatı eğitiminin duyurusunu gördüm. Yazdım. Fakat yer yoktu. Sonra yine tamamen tesadüfen bir katılımcı kaydını çekti ve bana yer açıldı. Evren asla şaşmaz!

Ameliyat olmaktan vazgeçtim önce bu programı tamamlamayı istedim. Başıma ne geleceğini de bilmiyordum, nereye gittiğimi bile bilmiyordum. İlk defa iç sesime güvendim. 6 ay sürdü program, Gülenay hocayı ve başka 14 kadın tanıdım. Ben akademisyenim. Benim işim bilim. Önce ne yapıyor bu kadınlar anlamadım. Sonra gördüğüm eğitim boyunca Gülenay hocanın yönlendirmeleriyle her tür şifa tekniğini sabırla, dikkatle en önemlisi de inanarak tek tek uyguladım. Her kampı dört gözle bekledim. 12 saat yol teperek koşa koşa geldim. Ben geldikçe ve uyguladıkça inanılmaz dönüşümler yaşadım. Çok farklı açılımlar oldu hayatımda.

Modern tıp insanı ameliyat olmazsan öleceğine o kadar güzel ikna ediyor ki, tüm bu 1 senelik sürecimde ara ara yanlış mı yapıyorum diye düşünmekten kendimi alamadım ama yaptığım şeye hep çok inandım. Kendimdeki dönüşüm ve değişimi görünce inancım giderek arttı. 6 ay sonra kampı başarıyla tamamladım ve bildiklerimi, öğrendiklerimi uygulamaya aynı disiplinle uygulamaya devam ettim. Tam senesi geldiğinde ocak ayında yine doktora gittim. Durumu anlattım. Bana güldü. Olmaz öyle şey! Dedi. Smear testini tekrarladık. Sonuçları beklediğim bir hafta geçmek bilmedi. Ve sonuçlar temiz çıktı! Doktor ben pek inanamadım, altı ay sonra tekrarlayalım dedi. 6 ay daha bekledim. 6 ayın sonunda yapılan test de temiz. Haberi bir hafta önce aldım ve artık eminim. Vücudumda “bozulan” birşeyler vardı. Aldım kabul ettim ve gördüğüm destekle şifalandırabildim. Olmaz dememek gerekiyor. Ve evren asla şaşmıyor…

Şükür ve sevgiyle…

Aslı G.’


Yaklaşmakta Olan Eğitimler

• 11 Nisan – 13 Ağustos 2019, YogANA Kadınlar için Yoga Eğitmenliği Prog. 200 Saat – ArıKuşu Retreat, Bodrum

• 26-28 Nisan 2019, Kalbin Yolu İnzivası – İç-Çocuk & İç-Baba, ArıKuşu Retreat, Bodrum

• 15-19 Mayıs 2019, Vipassana Meditasyon İnzivası, ArıKuşu Retreat, Bodrum

• 24-26 Mayıs 2019, Kalbin Yolu İnzivası – İç-Çocuk & İç-Anne, ArıKuşu Retreat, Bodrum

• 27-30 Haziran 2019, Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı Kampı, ArıKuşu Retreat, Bodrum

• 5-7 Temmuz 2019, Gizemli Dişilik Kampı, ArıKuşu Retreat, Bodrum

———————————————————

Eğitimler hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için tıklayın.

*Gülenay Pema’nın verdiği eğitim ve makalelerden haberdar olmak için sağ tarafta yer alan ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.