Babamızla ya da babalık görevini yerine getiren kişiyle (ya da babanın yokluğu ile) ilişkimiz yaşımız kaç olursa olsun devam eder. Bu ilişki fiziksel bir yakınlığın yanısıra esasen enerjetik bağlardan meydana gelir. Babanız bu yaşamdan ayrılmış dahi olsa onunla kurduğunuz ilişkinin etkileri şu andaki karakterinizi yansıtır.

Baba, maskülen enerjinin yaşamımızdaki ilk taşıyıcısıdır. Daha bebekken, maskülen enerji ne demek içgüdüsel olarak baba kanalından öğrenmeye başlarız. Kişisel bir imaj olarak psişemize kodlu olduğu kadar, diğer tüm insanlarla birlikte kolektif bilinçaltında da var olur.

Baba fiziksel olarak yanınızda olup, duygusal olarak sizinle sizin ihtiyacınız olduğu şekilde bağ kurmamış/kuramamış olabilir. Bu bir çok kişi için böyledir. Bu durum çocukta zayıf maskülen imajının oluşmasına neden olur.

Burada bir durumun altını çizmek istiyorum, özellikle çalışmalarıma ve aktardığım öğretiye yeni başlayanlar için; ne babayı ne de anneyi suçlamıyoruz. Onlar da herkes ve tıpkı sizin gibi ellerinden gelenin en iyisini yaptılar/yapıyorlar. Suçlama oyununa düşmüyoruz. Orası çıkışı olmayan bir girdap.

Kalbin Yolu Öğretisi’nde amacımız iç çocuğun yaralarının öz-sorumluluğunu dürütçe almak. Ne kendinizi, ne başkalarını ne de durumları suçlamadan bunu yapmanın yollarını öğreniyoruz çalışmalarımda.

Devamını okumak için tıklayın.

Yaklaşmakta olan Kalbin Yolu İç Baba & İç Çocuk İnzivası 26-28 Nisan’da, ArıKuşu Retreat, Bodrum’da gerçekleşecek. Kayıt ve detaylar için tıklayın.

Bir Cevap Yazın