259896_nSürpriz bir doğaçlama tiyatro atölyesi haberini vermek istiyorum. Bir sosyal sorumluluk projesi olan atölyeye biz de mekan ve duyuru desteği vererek katkıda bulunuyoruz. Sevgili doğaçlama ustası Belina Raffy ‘Sahne’den Hayata Doğaçlama’ çalışması ile bizlerle olacak. Kendimizi nasıl ifade ediyoruz, edemiyoruz bu aktif çalışma ile öğreneceğiz. Devamında ücretsiz film gösterisi de gerçekleşecek.

Yine keyifli ve faydalı bir çalışmaya kanal olmanın verdiği güzel hissiyatlarla sizleri de davet ediyoruz, kendinizi keşfetmenin keyifli yolculuğuna.
Eğitmen: Belina Raffy
Mekan: Nef 163, Levent
Tarih: 24 Mayıs Cumartesi, 17:00-20:00
Kayıt: omerinannefes@gmail.com

Atölye Hakkında:

Sahneden Hayata Doğaçlama / Taking Improvisation from the Stage and into Life

Dünya çapında işletme okullarında ders veren ve ‘Doğaçlamayı Kullanarak Dünyayı Kurtarmak’ isimli bir kitap yazmakta olan Bellina Raffi, Cranfield Üniversitesinden işletme yüksek lisans mezunudur. Bugüne dek Keith Johnstone , Shawn Kinley, Loose Moose Theatre International’dan Dennis Cahill’in de aralarında olduğu dünyanın en ünlü doğaçlama sanatçılarıyla çalışmalar yapmıştır.

Üç saatlik atölye süresince neler yapılacak?

– Geniş bir yelpazede doğaçlama oyunlar üzerine çalışmalar

– Oyunlarda harekete geçen/esneyen yönlerimizin hangileri olduğunu fak etmek,

– Bu oyunların performans ve hayatımız açısından nasıl faydalı olabileceğini görmek.

Belina Raffy, büyük borsa firmalarının içinden ve dışından insanlarla yakın bir şekilde çalışmakta, çalışanlara daha uyumlu, esnek, yenilikçi, zevkli ve becerikli insanlar olmalarında rehberlik etmektedir. Belina aynı zamanda, ‘Applied Improvisation Network’ ün yönetim kurulundadır ve iki ayrı uluslararası konferansında başkanlık yapmıştır.

www.maffick.com

Bir Cevap Yazın