Kara Büyü, Ak Büyü…

white“Birine hakim olmak faydasızdır. Faydasız bir enerji kaybıdır. Bununla hiçbir şey kazanamazsın. Yalnızca egoist bir hakimiyet duygusu. Bu kötüdür, karanlık bir sanattır. Kara büyü ile ak büyü arasındaki fark budur. Kara büyü, başkalarına hakim olmaya çalışırken, enerjini kullanman, onu boşa harcaman demektir. Ak büyü, aynı yöntemleri kullanmak, ama enerjini kendi hayatına hakim olmak, kendi kendinin efendisi olmak için kullanmak demektir.

Tek faydalı şey, kendine hakim olmaktır.

Ve unutma, bazen benzerlikler olur. Bir buda (aydınlanmış kişi) senin içine yöneldiğinde, o sana hakim olmasa bile onun hakimiyeti altına girersin. O sana hakim olmaya çalışmamaktadır, ama sen onun hakimiyeti altına girersin çünkü o kendisinin efendisidir. Ve öyle bir efendidir ki, çevresindeki herkes köleleşir. Ama o, bilinçli bir çaba harcamamaktadır. Tersine, o daima direnir: “Kendi efendin ol… Bunu unutma.”

Buda, kim olursa olsun, ona yönelen birisinin onun kölesi olacağını bilir. Buda hiçbir şey yapmamaktadır; o kimseye hakim olmaya çalışmamaktadır, ama bunun olacağını da bilir. Gautama Buda’nın ölmeden önceki sözleri şunlardı: “Kendine ışık ol”. Ölüyordu ve Ananda (en yakını) ölmeden önce ona sordu: “Sen artık var olmadığında, biz ne yapalım?” O dedi ki: “Benim artık var olmamam iyi. O zaman kendi efendin olabilirsin. Kendine ışık ol. Bu iyidir çünkü ben artık var olmadığımda sen benim hakimiyetimden kurtulacaksın.”

Başkalarına hakim olmaya çalışanlar, seni köleleştirmek için her yolu denerler. Bu kötüdür, şeytanidir. Kendi efendileri olanlar senin de efendi olmana yardım ederler ve onlar kendi etkilerini kesmek için her yolu denerler. Bu pek çok şekilde yapılabilir.

Sana bir olayı anlatayım. Ouspensky, Gurjieff’in baş müridi, on senedir Gurjieff’in altında çalışıyormuş. Gurjieff’in altında çalışmak çok zormuş. O sonsuz manyetizma sahibi bir adammış. Kim yanına gelse, ona çekilirmiş.

Bu tür insanların yanındayken ya onlara çekilirsin ya da onlardan korkar ve onlara karşı çıkarsın, ama onlara karşı kayıtsız kalamazsın. Ya onların yanında, ya da karşısındasındır; bu tür insanlara kayıtsız kalamazsın. Ve bu karşı çıkış bir güvenlik önlemidir. Manyetik birine yaklaştığın zaman ya onun kölesi olursun, ya da kendini korumak için düşmanı olursun, çünkü bu bir korunma önlemidir. Devamı için tıklayın.

Bir Cevap Yazın