Koç Burcu’nda Dolunay & Ay Tutulması… Hokkabazlığa son

Bugün saat 13:51’de Koç Burcu’nda Dolunay ve tam ay tutulması gerçekleşecek. Koç’un mücadeleci ve azimli yılmaz enerjisi bu sıra ihtiyacı olanları besliyor.

Fazlası ise obsesif takıntılı halleri körüklüyor. Her şey kararında ve yerinde olduğunda keyifli, kantarın topuzu nerelerde kaçıyor bakma zamanı.

Ay tutulması ise geride bırakmayı, feragat etmeyi, bağımlılıklardan kopmayı destekliyor. Bu sıra yaşamınızdan henüz anlam veremediğiniz halde çıkan kişiler, ilişkiler ya da biten olaylar, işler varsa anlamlandırmaya çalışmayın. Bırakma zamanı, ve ardındaki hikmeti görmeye niyet etme zamanı.

Koç’un bir diğer özelliği de mutlu ve kaygısız çocuk hissiyatları taşıması. Geçirdiğimiz bu sıkışık ve her şeyin aynı anda hücum ettiği zamanlarda bu tasasız çocuğa kimilerimizin çok ihtiyacı var.

Son üç aydır önümüze sunulan onlarca proje, iş, iletişim arasında hokkabaz gibi manevralar yapmamız gerekti. Bazen başardık bazen kafa karışıklığı oldu, şimdi olanı olduğu kadar görüp, es verme zamanı ki görelim ne işe yaramış ne yaramamış ve yaramayanların yükünden kurtulmanın hafifliğini yaşayalım.

Her şey insanlık için, kendimize değer vereceğimiz farkındalık anlarından birisi daha gerçekleşiyor. Kendimize dolunay sürecinde sessiz ve kutsal alanlar yaratalım, beş dakika bile olsa.

Göreceksiniz o beş dakika nelere kadir.

Sevgilerimle,

Gülenay Pema

*Gülenay Pema’nın verdiği eğitim ve yazdığı makalelelerden haberdar olmak isterseniz sağ tarafta yer alan ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

IMG_1129.JPG

One thought on “Koç Burcu’nda Dolunay & Ay Tutulması… Hokkabazlığa son

  1. Teşekkürler.. Sevgiyle ve ışıkla yaşayalım bu dönemi. Bütünün ve kendimizin hayrına olan herşey için şükürler olsun.

Bir Cevap Yazın