good_and_evil‘İnsanoğlu, hem kendi, hem de diğerlerinin içersindeki yıkıcı güçlerle nasıl yüzleşeceği konusunda sürekli yüzleşir. Bu problem insanoğlunun varoluşuna kadar gidip etrafında felsefi görüşler ve teoriler üretilirken hiç bitmeyecekmiş gibi durur.

Arayışınız direk ya da dolaylı olarak bu büyük konu etrafında dolaşır. Tüm acılar aslen kişinin kendi yıkıcılığından, negativitesinden ya da kötülüğünden gelir. Bu problemin çözümünde karşılaştığınız en büyük zorluk ise dualite sistemi içersinden çözüm arıyor oluşunuz. İki zıt güç yaratırsınız: yıkıcı olanın karşısında yapıcı olanı, iyi ve kötü. Dualite ile ikilik ile içiçe olduğunuzda problemi çözemezsiniz. Bu durumda da içinizde hangi yıkıcı şey varsa yok sayar, reddeder, yan çizer ya da bastırırsınız. Sonuç olarak, yıkıcılığınızın yarı farkında ve nasıl tezahür ettiğini görmekten yoksunsunuzdur. Diğer bir deyişle, yıkıcı ve çok zarar veren eylemler yapmaya itilirsiniz, dolaylı olarak. Ve suçluluk hissi sarar çünkü yokemeyi umduğunuz kötülük, bastırıldığında ve dolaylı ifade bulduğunda artış gösterir. Dualistik yaklaşımla kendi içinizde ikiye bölünürsünüz çünkü gerekli olan, kreatif enerji kaynağı olan koca bir yönünüzü reddetmişsinizdir. Bu kreatif enerji olmadan hiç bir zaman gerçek manada bütün bir insan olamayız.

İstenmeyen yönlerinizi bastırdığınızda farkındalık hissiyatınız sönükleşir. Daha az farkında olduğunuzda, daha zayıf olur, dolayısıyla da kafanız daha da karışır ve bunu ya da herhangi bir problemi çözmeniz güçleşir.

Kalbin yolunda, tabiki öncelik, bu istenmeyen yönlerle yüzleşip, kişinin kendisinden kaynaklanan körlüğü kaldırmaktır. Bu yüzleşmeyle tekrar tekrar karşılaşırsınız, korktuğunuz zarara yol açmadan, yaşamsal enerjinizi uyandırıp, daha bütünsel bir insan olarak.

Hepiniz için geçerli olan problem ise, ortaya çıkan istenmeyen şeylerle nasıl başa çıkılacağı.

Meditasyon çok önemli, çünkü yüksek zihin olmadan, küçük zihin değişim getirme kapasitesine sahip değildir. Aynı zamanda net bir konsept ve ana hatlar gerekir. Zihinsel konteptleriniz daha hatasız olmalı, hakikatle hizalı, aksi halde sahte fikirler ya da belirsizlik, blokaj oluşturur.

Örneğin, eğer içindeki yüksek zekayı yıkıcı güçleri yok edici olarak görüyorsan, meditasyonun ve yardım çağrın cevapsız kalacaktır. Tüm belirsiz ve yanlış anlaşılmış süreç yolda takılacağınız blok demektir. Devamı için tıklayın.

Bir Cevap Yazın