Kuvvetli bir Nisan…

Bugünden itibaren astrolojik ve enerji seviyesi olarak muazzam güçlü bir aya giriyoruz. Uzun süredir böyle bir ay yaşamamıştık.

Ay ve Güneş tutulmaları, Uranüs/Plüton karesi ve devam etmekte olan Jüpiter/Plüton T-Karesi. Bu etkiler tek başlarına zaten güçlü etkiler yaratırken hepsinin kombinasyonu ile birlikte Nisan ayını enerjiler açısından çok kuvvetli bir ay yapıyor.

Bu etkiler bazen şok hallerinde bazen de Yaradan’ın lütfu şeklinde, mucizevi açılımlar olarak tecrübe edilecek.

Özellikle böyle zamanlarda ellerinizi ve kalbinizi tamamen açmayı başarırsanız, arınma, şifa ve dönüşümün etkileri ve hızı karşısında minnet göz yaşları dökmeye hazırlanın.

Bu aya uyacak motto Facebook sayfamdan da paylaştığım gibi ‘kaosun içerisindeki uyum’.

Uyumun temsil ettikleri:
Barış, an’da varlık hali, neşe ve Benlik merkezinde olmak.

Kaosun temsil ettikleri: Yanılsama, ayrım, ego-merkezli düşünce, bencillik ve agresiflik.

Öyle bir döneme giriyoruz ki, gözünüzde şöyle canlandırın; iki büyük geçit var karşınızda, ikisi de muazzam bir kuvvetle sizi içine çekiyor. Birisi pasparlak, diğeri kara delik. Ve siz tıpkı bir mıknatıs gibi, çekiliyorsunuz. Çekildiğiniz tarafı ise üzerinizde biriktirdiğiniz, taşıdığınız enerji belirliyor. Yukarıda bahsettiğim uyum enerjileri sizi aydınlığa, kaos enerjileri de karanlığa mıknatıs gibi çekecek.

Bir çok insan kontrolü elinde tuttuğu sanısı ile fani dünyada düşük benlik ile mücadele verirken, böyle bir kontrolün güçlü bir yanılsama olduğunu seri şoklar halinde yaşayacaklar. Böyle bir durumda sizleri her zaman olduğu gibi arınma ve şifa niyeti ile dua etmeye davet ediyorum. Dualarınız eksik olmasın, kalbinizin temizlenip, açılabilmesi ve dolayısı ile Birlik hissiyatlarının onca kaosun ortasında bile var olduğunu tüm benliğinizde hissedebilmeniz için çaba göstermek gerekiyor.

Kendine doğru çaba.

Ancak içinde uyum olan kişiler bu uyumu dışarıya taşıyıp, kitleleri de uyum yoluna sevk edebilir.

Burada her birey kendine dürüst olmalı. Olmadığı zaman bu dönemde duvara çarpmış hissiyatı verecek. Bilinçsiz bir hızda gidip duvara çarpıp duvarı suçlayan hallere geldiğiniz yerde, her şeyi yavaşlatıp, durup, en doğal tezahür olan nefes alış-verişinize odaklanmanızı tavsiye ediyorum.

Bu kadar güçlü enerjiler karşısında seçim yapmaktan korkmamanızı öneririm. Ne kendi kabuğumuza çekilerek ne de etrafa saldırarak bu enerjileri uyumlu kılabiliriz.

Aktif şeyler yapmak elzem.

Bedeni sağlıklı tutmak elzem.

Duyguların hikayelerini anlatabilmeleri için kendinize alan yaratmak elzem.

Zihnin kargaşasına es verip, ardındaki sağduyulu bilincin sesini dinleyebilmek için sükunet elzem.

Ruhu beslemek için, ruhun ayrılmaz parçaları beden, duygular ve zihni tanımak ve arındırmak elzem.

Adım adım her şeyi yaşıyoruz.

Nefes nefes…

Hafız yaşadığımız dönemi güzel özetliyor:

‘Sevgi bazen bize bir iyilik yapmak ister: Bizi başaşağı ederek sallayıp, tüm saçmalıkları silkeler’.

Sevgiyi Uyandırma yolunda azim ve kalbimizde Aşk niyeti ile devam…

Sevgilerimle,

Gülenay Pemaji Gauri

*Makale ve eğitimlerden haberdar olabilmek için sağ tarafta yer alan ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

2 thoughts on “Kuvvetli bir Nisan…

 1. MerhabaPaylaşımınız için çok teşekkürler, avucunuzun içinde altın bir küre sunuyormuşsunuz hissini verdi.
  tekrar teşekkürler
  sevgilerhande

  Date: Tue, 1 Apr 2014 14:00:09 +0000
  To: hguney@hotmail.com

 2. Gülenay Hanım Merhaba,
  Yazınızı gözyaşları içinde okudum. 29 Mart Cumartesi gününden bu yana akıl almaz bir dönüşümün içindeyim ve enteresan bir şekilde bir aydınlanma yaşadığımı hissediyorum, duygularım öylesine coskun ki tarif edemiyorum. Sizinle en kısa zamanda tanışmayı çok arzu ederim. Zaten bir süredir yogaya başlamayı düşünüyor ve gidebileceğim uygun bir yer arıyordum. Mailinizi görünce vakit kaybetmek istemedim. Kendimi pek çok konuda vakit kaybetmeden harekete geçmek zorunda hissediyorum nedense… Kavacıkta oturuyorum ve bu civarda da bir merkeziniz olduğunu anımsıyorum blogunuzdan. Sizinle nasıl iletişim kurabilirim ?

  Sevgiler,

  Özlem

  iPhone’umdan gönderildi

Bir Cevap Yazın