Güncel Astroloji Yorumları

Merkür Boğa'yı Ziyarette - Kalıcı Misafir Edaları

 

Merkür, 9 Mayıs 2012 itibari ile Boğa burcunda seyrine başladı. Merkür, zihni, iletişimi ve hafıza konularını yönetir. Gezegenler arasında “Mesaj Taşıyıcı” gezegen olarak da bilinir. Boğa burcunda olduğunda ise “Yapı Ustası” ünvanını takabiliriz bu ikilinin simyasına. Merkür düşünceleri ve zihni yönettiğine, Boğa’da ayakları yere basan toprak burcu olduğuna göre ortaya çıkan durum; “Hadi gerçekçi olalım” oluyor.

Düşünce şekilleri kesin şekiller alır, planların ve fikirlerin gerçekçiliği test edilir. Planın yaşam süreci mercek altına alınır. Ve tüm bunlar aceleyle değil, ağır ağır, temkinli ve sakin olarak yapılır. Bu süreçte daha önce hayalini kurduğunuz fikirleri gerçekleştirecek durumlar, sağlıklı planlamalar için adım atmaya hazırlanabilirsiniz. Adım atarsınız demiyorum yanlız, dikkat. Hazırlık aşaması bu süreç. Boğa’daki Merkür size hayallerinizi gerçekleştirmek için gerekli doğru soruları sormanıza yardımcı olur.

Tabi olayın diğer yüzü de var. Eğer Boğa’daki Merkür dengede değilse o zaman sadece materyel gerçeklikte, sabit fikirlilikle takılı kalır. İnat, durağanlık, tembellik, iletişimlerde kontrol çabası, manipülasyon ve patronculuk taslamak negatif yansımaları, dikkat edin derim.

Güzel bir haber de Mayıs 11-14 arasında Boğa’daki Merkür, Başak’taki Mars’ı ve Oğlakta Retro’da olan Pluto’yu da içine alan bir Altın Üçgen oluşturuyor. Bu durum harika bir “Yapı Ustası” açığa çıkarıyor. Organize, herşeyin yerli yerine oturduğu, harika bir performans sergilemek mümkün bu süreçte. Zihin kaynak dolu ve üretgen, olaylarda efektif bir rol oynuyor. Doğayla birlikte olmak için de harika bir zamanlama.

Daha bitmedi; 20-22 Mayıs’ta Jüpiter de Merkür’deki Boğa’nın yanına geliyor. Eli bol, bereket ve şans gezegeni Jüpiter, Merkür’le Boğa’da buluşuyor. Bu süper optimistik enerji sırasında bol bol iletişim kurma, hatta süper konuşkan olma olasılığınız yüksek. Eldeki planları gerçekleştirmek için gerekli enerji bu üçlü tarafından sağlanıyor. Hayalleri gerçekleştirmek için karnımız tok, sırtımız pek. Bol şans dememe gerek bile yok bu durumda.

Bu arada 20 Mayıs’ta Güneş tutulması da gerçekleşecek, bu konudaki yorumlarımı daha sonra burada bulabilirsiniz. Yorumlarımdan haberdar olmak istiyorsanız sağ taraftaki kutuya eMail adresinizi bırakmayı unutmayın.

Gülenay Pema

One thought on “Güncel Astroloji Yorumları

Bir Cevap Yazın