Akrep Dolunayı; Beklenen Geliyor.

childSon zamanlarda, gökyüzündeki gezegenlerin ve Ay’ın pozisyonları ile gün ışığına çıkan konuları anlayıp, parçaları birleştirmekle meşguldük. Yarın yani 14 Mayıs 2014 saat 22:15’de Akrep Burcu’nda gerçekleşecek Dolunay bizi hazırlanmakta olduğumuz bu sürece getiriyor. Akrep ile birlikte derin sulara dalış yapabileceğiz.

Akrep Dolunayı bu dönüşüm sürecinin son fazını oluşturuyor, cesaret toplayıp ileriye doğru gidebilmemiz için bize ışık tutuyor. Gökyüzünde, gece harika bir dolunaya da şahit olacağız.

Uzun süredir beklenen geliyor.

Geçtiğimiz süreçte bizi testlere tabi tutan Güneş-Satürn açısından yavaş yavaş uzaklaşıp, yaşamımızda nerelerde derinden yaşamayı yadsıyıp, yüzeyde yaşıyoruz, kendimizi kandırıyoruz göreceğiz. Kendi derinliklerimizin karanlığından nasıl korkuyoruz Akrep bize gösteriyor. Orada olmasını istemediğimiz ancak varlığımızın temelinde yer alan olgularla yüzleşme vakti geldi yine bu dolunayla.

Her seferinde farklı gezegen açılımları ile bu etkiler belirli bir döngü çerçevesinde gelirler, ve her seferinde bizlere kendimizi daha derinden tanıyıp dönüştürebilmemiz için fırsat verirler. Bu fırsatı, bu testi alıp dalgalarda sörf yapmayı öğrenenler, fırtınada yelkenlinin dümeninde ustalık kazananlar yaşamlarında açılımlar yaratırlar.

Akrep’in sunduğu mazoşist bir tavır değil elbet, aslında bizi usul usul reddettiğimiz yönlerimize doğru yönlendiriyor. Akrep, bir yengeç gibi elimizden tutarak bunu yapmıyor elbet, velhasıl her şeyin bir yeri var. Yine de hali hazırda hissetmekte olduğumuz etkilerden bu rehberliği gayet kibarca yaptığını anlamak mümkün. İçimizdeki acıların yoğunluğu, var olan kalıpların, duvarların kalınlığı ile doğru orantılı olduğunu bize tecrübe ettirerek gösteriyor.

Zira kişinin gerçekliği, tecrübe ettiğidir.

Akrep’in derin sularında, gece dalışları yapmaya başladık bile, bu dalışlar bir süre daha devam edecek. Yakamozları ancak gece görebileceğimizi de hatırlatmak istiyorum. O güzel doğa üstü tecrübeleri karanlık sularda keşfediyoruz. Gizemli karanlık sularda…

onawrath_1mbBu dolunay karanlık yönlerimize ışık tutarken, bir anlık bile olsa, daha önce görmediğimiz köşelerde terk edilmiş kayıp bir çocuk hissiyatında açığa çıkan hallerle bizi yüzleştiriyor. Ve bu bir anlık haller, bir ömre bedel. Bizi sıkıntılardan bir daha geri gelmemek üzere özgürleştiren bir anlık aydınlık.

Bu etkinin gelişinden korkup kaçmak yerine, ki zaten etkisi altındayız son günlerde, kendinize bir yer ayırtın ve o güzelim keşfe dalın.

Yaralarımız açığa çıktıkça bir yandan da merhemi için dua ediyoruz. Ki bu süreç şifalanma için var nihayetinde. Yara çok derinse haliyle acısı da o kadar çok olacak, bunu yadsıyamayacağımız gibi eğer ameliyat gerekiyorsa da bunu isteyerek, cesaret ve teslimiyetle karşılamak özgüveni, yaşama güveni Yaradan’a güveni daha da arttıracak. İşte gerçek bilgelik buradan açığa çıkıyor.

Acı sürecinde yükselen bilinç, bilgeliğe, erdeme yol açıyor.

Bu süreçte olanlar bize vadesinde bütünlük getirecek. Yaşamda bütünlük, parçaların bütünlüğü, duyguların, zihnin, bedenin ve ruhun tek bir vücut olan bütünlüğü.

Reddettiğimiz karanlık yönlerimizle yüzleşip, neden-sonuç ilişkilerine bakıp, köklerinin sağlamlıklarını görüp, kişisel arınma sürecinde uyguladığımız tekniklerle sebat etmeye devam ediyoruz.

Yarım duygular, yarım hayatlar yaşamaktan feragat etme niyetiyle.

Sevgilerimle,

Gülenay Pemaji

 

*Eğitim ve makalelerden haberdar olabilmek için sağ tarafta yer alan “Blog’u Takip Et” kısmına email adresinizi bırakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın