Süper Dolunay Kova’da – Kaderinin Kraliçesi/Kralı Sensin…

gulenay pema kova dolunayBu yılın bir diğer Süper Dolunay’ı 22 Temmuz’da Kova burcunda gerçekleşecek. Ay dünyaya çok yakın olduğunda etkileri de bir o kadar güçlü oluyor ve astrologlar bu duruma Süper Dolunay diyorlar. Etkilerine bir göz atalım.

22 Temmuz’da güneş Aslan burcuna, dolunay da Kova burcuna giriyor olacak. Bu etkinin kozmik mesajı ise “Kaderinin Kraliçesi/Kralı Sensin. Güç Sende”.

Kreatif gücünüzü kullanıp, ışığınızı yaymak için daha harika bir zamanlama olamazdı!

Ay Kova burcunda iken ortaklıklarınız ve hedefleriniz ümit veren bir sürece girer. Dolunayların etkileri 3-4 gün önce ve sonrasında da devam eder, öyle ise üzerinize gelen bu harika dalgayı yakalayın ve harikalar yaratın.

Bir tiyatroda Aslan bir yıldızdır,  Kova da tiyatro ekibi. Kova bağlı olduğumuz takım, grup ve topluluk demektir. Başarılı olmak için ben’liğin temsilcisi Aslan’a ve diğer insanları temsil eden Kova’ya ihtiyacınız var. Aslan kreatif ifadeyi temsil eder.

Kova dolunayı, ümitlerinize, arzularınıza, dileklerinize, hayallerinize ve hedeflerinize ışık tutuyor. Ortak Yeni Dünya vizyonlarımızı gerçekleştirmek için sözünü tutuyor.

Yeni bir dünya yaratıyoruz. Kova yeni çağın yaklaşmakta haberini bize direk olarak veriyor. Bu sürede bunu çok daha iyi hissediyoruz. Aydınlanma çağına girdik ve gezegenler bizi destekliyor…

Yeni Dünya enerjisinde herkes birer yıldız.

Kendi ışığını yayma ve kreatif olma zamanı.

Güneş ve Ay kreatif, özgür ve kutlama içinde olmamız için bu konuma geldiler. Ancak Satürn ego yapısındaki sağlam olmayan yerleri, çatlakları zorluyor. Kör noktaları açığa çıkarıyor. Üretkenlik getirmediği halde yapmaya devam ettiğiniz şeylere son vermek için Satürn size olanaklar sunuyor, ama Satürn’ün olanak sunuşu tepside değil, tatlı sert cetvel eşliğinde oluyor. Örneğin sonu olmayan, bir mana taşımayan ya da hali hazırda ölmüş bir işe, ilişkiye, olaya gereğinden fazla enerji, zaman ve kaynak harcıyorsanız buna bir son verebilecek gücü bulacaksınız.

Malum Satürn Akrep’te gizli saklı kalmıyor, yalan dolan su yüzüne çıkıyor, hep birlikte buna şahit oluyoruz son aylarda, daha da olacağız. Kendi kendine yalan söyleme devri de sona eriyor. Ya da söylemeye devam edenlerin devri sona eriyor da denebilir.

Satürn büyük ve teste tabi tutan bir öğretmendir. Satürn olayların sonucuna çok daha geniş bir perspektiften bakar, geçmişi ve geleceği atlamaz, şimdide yaşatır.

Ne verip ne aldığın konularında Satürn oldukça eşitlikçidir. Dengeleri kuramadığın anda cetvel yaklaşıyor demektir. Eğer verdiğin kadar alamıyorsan, karmik bir ilişkidesin demektir. Kaynaklarını doğru kullanamıyorsun demektir. Ve Satürn nerelerde bunu yaptığımızı kulağımızı çekerek gösterir.

kova dolunay pema– İlişkilerinden nasıl geri dönüş alıyorsun?

– İlerlemenin sürekli önüne geçen nedir?

– Bloğun kaynağı nedir?

– Korku ya da yanlış hedef koyma mı?

– Performans endişen mi var?

– Karşılanmamış ihtiyaçların mı var?

– Yeni bir alana geçmeye korkuyor musun?

– Kim veya ne önüne geçiyormuş gibi duruyor?

Nerelerde seni sınırlayan tavırları tolere ettiğini Satürn sana gösterecek. Bu şekilde toleranslarla gücümüzü gereksiz yerlere vermiş oluruz. Sınırlayıcı bir ilişkide, işte veya durumda çok fazla adanmışlık olabilir. Diğer insanlara aşırı bağımlılık, kendi kendine yeterliliği arttırarak aşılabilir. Ve aslında bazı insanlar kendi üzerlerinde çözmeleri gereken görevlerini, hallerini ilişkilerle oyalanarak ertelerler.

Kendimizi şifalandırmalı ve ihtiyaçlarımızı karşılamalıyız.

Gerçek bir dostluk için önce kendi kendimiz ile birlik içinde olmalıyız. Karanlık yönlerin farkında varıp, onları dışlamadan kendimize nasıl entegre edeceğimizin yollarını bulmalıyız. Af etme olanakları yaratmalıyız, hem kendimizi hem başkalarını. Kendi doğamızın farkına varmalıyız. Otantik doğamızın… Bu bizim gerçek özümüzdür. Satürn bize şöyle diyor: “Sizi oyalayan şeyleri bırakın, odaklanmanızı daraltın ve spesifik hedeflerinize yönelin”.

Kova dolunayından birkaç saat evvel Mars ve Jüpiter, Yengeç burcunda bir araya geliyorlar. Bu dinamik ikili büyülü ve ender Büyük Su Üçgenini Satürn ve Neptün ile birlikte oluşturuyorlar. Bu güçlü enerji cesaretinizi, hevesinizi ve kendinize güveninizi kat kat katlayacak… Daha önce yapamadığınız hareketleri yapabilme cesaretine sahip olacaksınız.

Mars ve Jüpiter kanatlarınızın altındaki rüzgarlar. Uçmaya hazır olun. Tüm zorlukların üstesinden gelebileceğinizi hissedeceksiniz. Ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kova dolunayı bize hayatın birlikte olduğumuzda ne kadar eğlenceli olduğunu hatırlatıyor.

Bu Süper Dolunay’da denge başarının anahtarı. Mantık/sezi, feminen/maskülen, aksiyon/sakinlik gibi durumlarda dengeli olmalıyız. Hani deriz ya “kendine iyi bak”, kendi kendimize nasıl bakıyoruz?

Bu arada gökler el ele vermiş sanki. Merkür direk, Satürn direk, geri giden yok…

Bu yeni bir başlangıç için hazır bir zemin.

Yeni başlangıç için atlama noktaları her yerde.

Kreatif enerjinizi kullanın ve her ne ise o alandan ışığınızı yayın, aydınlanın, aydınlatın.

Yol gösterici olun. Işık tutucu olun.

Kim olmak için geldiniz buraya?

Anahtar ruhunuzda…

Gülenay Pema Antep

*Makalelerden ve eğitimlerden haberdar olmak için sağ tarafta yer alan “Blog’u Takip Et” kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

2 thoughts on “Süper Dolunay Kova’da – Kaderinin Kraliçesi/Kralı Sensin…

Bir Cevap Yazın