Buddha Dolunay’ı – Muhteşem Dönüşüm – Akrep’te

Bu Cumartesi sabahın ilk saatlerinden itibaren gökyüzünde görebileceğimiz o muhteşem anlardan birini yaşayacağız. Dolunay Akrep burcuna geçiyor. Boğa burcundaki Güneş, Ay’a kuvvetli ışık göndererek Akrep’in gizlemeye çalıştıklarını açığa çıkartacak. Dolunay’ın birkaç gün öncesi ve sonraki döneminde size gelecek mesajlara dikkat edin. Sırlar açığa çıkacak, amacınız saklamak olmuş olmasa bile bazı durumların bu dönemde su yüzüne çıktığını fark edebilirsiniz.

Pluto’nun yönettiği Akrep, karanlık ve aydınlık konularını yönetir, iyi ve kötü gibi yani. Aynı zamanda burçlar arasında yoğunluk konusuna en hakim burç Akrep olduğundan doğum haritanızda Dolunay hangi eve denk geldiyse o bölgede yoğun bir dönüşüm yaşama olasılığınız yüksek.

Bu Dolunay’ın 2 ayrı önemli özelliği daha var. 1.si Dünya’mıza Ay’ın en yakın olduğu Dolunay, Süper Dolunay. Süper Dolunay’da önemli Dünya hareketleri gerçekleşiyor, en son Titanik faciası yaşanmıştı. 2. Önemli özelliği de Buddha’nın aydınlanıp, öğretisini yaymaya başladığı Dolunay olması. Buddha Dolunay’ı olarak da geçmekte. Bugün oruç tutmak, meditasyona odaklanmak oldukça verimli olacaktır, zira bunu yapan onbinlerce kişi ile aynı frekansta oluyor olacaksınız.

Boğa ve Akrep kendi aralarında sadelik ve karmaşanın dengesini oluşturuyorlar. Tabi bu denge çok kolay ulaşılabilecek birşey olmayabilir, özellikle de Jupiter’in Boğa’daki Güneş’e yakınlığı, kişinin optimist düşüncelerini arttırıp, duygularını haddinden fazla uçurabilir! Neyse ki Koç burcundaki Merkür ve Terazi’deki Satürn olası aşırılıkları frenleyerek, düşüncelerimizi dile getirmeden önce birkez daha düşünmemizi sağlıyor. Sevgili Venüs ise Retro’ya geçmeden önce bize son bir güzellik yapıp İkizler burcundaki konumundan Satürn’e göz kırpıyor, bu da başkalarından gelecek sert yorum, negativite ve duygusallıkları içselleştirmeden algılamamıza destek oluyor. Zaten sandığımız kadar da kötü olmayabilir bu durum : )

Pluto ve Mars halen Retro halindeler, yani gerilemedeler. Bu durum da olaylara yoğun ve stresli bakış açıları veriyor. Ama aynı enerji gerekli cesareti bulmamızı sağlayıp, gizli yetenekleri açığa çıkartıp, azime de dönüştürülebilir ; )

Her Dolunay’da olduğu gibi bu Buddha Dolunay’ında da içe dönüp, farkındalığımızı arttırıp, olanın olduğu gibi tezahür ettiği teslimiyeti ve anlayışı ile yola devam ediyoruz, öğrendiklerimizi cebimize atarak. Tüm canlıların hayrına olması niyetiyle.

Yorumlarımdan haberdar olmak istiyorsanız sağ taraftaki kutuya eMail adresinizi bırakmayı unutmayın.

Gülenay Pema Antep

 

Bir Cevap Yazın