Venüs Gerilemede – İlişkilerde Retro Zamanı

“Hoşçakal demek ile, bırakmak arasında fark var. Hoşçakal demek; “Tekrar elini tutmaya hazır olduğumda ve sen de buna hazır olduğunda tekrar görüşeceğiz” Bırakmak ise; “Elini özleyeceğim. Anladım ki benim tutmam için değilmiş o el, ve bir daha tutmayacağım”…

15 Mayıs 2012′den itibaren güzellik, ilişki ve finansal konuları yöneten gezegen Venüs astronomide Retro denilen, dünyamızdan gerileme olarak görülen hareketine geçiyor. Bu gerileme 27 Haziran’a kadar devam edecek.

Nisan ortaları gibi bu hareketin ilk etkileri başladı aslında. Venüs gerilediğinde en genel olarak söylenebilecek şey, güzellik konularında yenilik yapmamak, finansal konularda çok açılmamak. Bu dönem özellikle ilişki konularını çok etkiliyor.

Bu etki eski defterleri tekrar meydana çıkartacak, bizi tekrar yüzleştirecek, daha önce açık kalan hesapları kapatmamıza yarayacak. Bu dönemde eski sevgililerin, arkadaşların tekrar karşımıza çıkması mümkün. Ancak bu çıkışlarında bu ilişkilerin üzerimizdeki etkilerine daha ders alıcı yönüyle bakabileceğiz. Eski ile barışıp, helalleşip, herkesin yoluna huzur içinde gidebileceği bir dönem olacak.

Eski yaraların iyileşmesi için bu yüzleşmeler önemli ve Venüs-Chiron kesişmesinde bize ihtiyacımız olan bu iyileşme fırsatını sunuyor.

Başka bir güzel kesişme de tatlı-sert öğretmen Satürn’le olacak. Bu durum öyle şaşalı ve ışıltılı değil, malüm Satürn’den bahsediyoruz ne de olsa. Ama işin güzel yanı Venüs-Satürn simyası bize ilişkilerde ciddiyet verecek. Özellikle uzun sureli, sorumluluk ve sadakatın ön planda olduğu ilişkiler.

Satürn bize sebaatle sevmek ve şevkat ne demek hatırlatıyor, öğretiyor. Daha fazla bağlılık, anlayış ve ilişkilerdeki uzun solukluluk önem taşıyor. Tabi uzun süreli ilişki ve evliliklerden bahsedildiğinde acılı konu aldatma da su yüzüne çıkıyor. Bu konu da yüzleşme yaşanacak konular arasında.

Aldatmış kişiler bunu neden yaptıkları, hem kendi hem de başkalarına neden acı verdiklerini, aldatılanlar da kendi açılarından yaşadıklarını gözden geçirecekler.

Ancak acılarla yüzleştikten sonra acı nedir anlayabilir ve özgür kalabiliriz. İşte bu dönem tam da bunu yapmamızı sağlayacak. Karşılıklı konuşmalar bazen ateşlenebilir ama alınan yol iyileşme ve dönüşüme doğru olacak. Bu duruma en güzel destek de Altın Üçgen oluşturan Merkür, Mars ve Pluto’dan gelecek. Hadi kolları sıvayın, cesaretinizi kuşanın ve yüzleşin. Her şey hep daha iyisi için! Ne istemediğimizi bilelim ki ne istediğimiz belli olsun ve evren bize onu getirsin.

Özellikle 27 Mayıs gibi geçmişte yaşanmış sadakatsizlikler veya aşk üçgenleri ana tema olabilir. Eski bir aşk ortaya çıkabilir. Bu dönemde hayatınıza yeni bir aşk girerse de geçmiş yaşamlarınızdan, karmik bağınız olan birisi olacaktır. Dolayısıyla geçmiş hesaplarınızı kapatma şansı, standart kalıplardan, kısır döngülerden, çözülmemiş düğümlerden çıkma, genişleme, büyüme fırsatı getirecektir.

5 Haziran’da ise hisler, tutkular biraz ateşlenecek. Ayın 6’sı gibi de Güneş Venüs’ün yanına gelerek harika bir etki oluşturacak. İşte aşk zamanı. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, yeni aşklara yelken açmanın vaktidir!

Mayıs 15’de bir etki daha girecek o da Güneş tutulması, İkizler burcunda olacak. Asıl tutulma 20 Mayıs’da gerçekleşecek ancak etkileri 15 Mayıs’ta başlayıp 6 ay devam edecek. Bu konudaki yorumlarımı takip etmek istiyorsanız sağ taraftaki kutuya eMail adresinizi bırakabilirsiniz.

Gülenay Pema Gauri

Aşağıdaki müzik ve görüntüler Venüs Retro etkisiyle uyumlanmak için faydalı. Kalp çakrasını aktive ettiğinden, göğüs bölgesine odaklanıp müziğin tınılarına kendinizi bırakabilirsiniz. Geçmişi hoşgörü, sevgi ve teslimiyetle kabüllenip, yeniye, yep yeniden yer açıyoruz:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=wXcSCbDIn8o&w=420&h=315%5D

Bir Cevap Yazın