Venüs Yörüngede – Alacak-Verecek Görüldü

Önümüzdeki günlerde gök hareketleri nasıl bir bakalım. Bugün itibari ile güzel bir hareket var Venüs’ten. Birazdan değineceğim.

Yakın zamanda etkisini gösteren Uranüs Plüton sert kesişmesi duyguları yoğunlaştırıyor. Bununla birlikte Luna (asteroit), gezegenlerle olan sert konumu dolayısıyla bu yoğunluğun bir başka nedeni. Luna, Plüton’un yıkıcı etkisini, Güneş’in kibirli yönünü ve Uranüs’ün nispet yapan hallerini su yüzüne çıkarıyor. Önümüzdeki haftaların yoğunluğu aşikar, kendimizi ayrılıkların, parçalanmaların veya çığır açıcı hareketlerin, hissiyatların içerisinde bulabiliriz. Tabi ki bu fırtınalar hayatın bir parçası. Ya saklanıp fırtınanın geçmesini bekleriz, ya da fırtınaya karşı durup, gülüp, onunla dans ederiz.

Hayatımızda artık işe yaramayan davranışların, durumların farkına vardığımızda, bizi limitleyen, gerçek potansiyelimize ulaşmamızı engelleyen bu durumlardan, tavırlardan feragat ettiğimizde, özgürlüğün verdiği o hafifliğe ve mutluluğa erebiliriz. Aksi halde sıkışıp kalırsak, saklanırsak muazzam sonuçlara gebe bir testi kaçırmış olabiliriz. Fırtınalar yaşam boyunca tekrar tekrar ve bazen daha şiddetli geldiğinde bize hep yeni bir seçim hakkı doğar. Ve bu seçimlerle hayatımızı sürdürmeye devam ederiz. Korkularımızla yüzleşmeyip, saklandığımızda mutluluğumuzdan ödün vermiş oluruz.

İnsanların korkuları aslında en güçlü oldukları yanlarıdır. Yüzleştiğinizde zaten o kadar da korkulacak bir şey olmadığını anlarsınız. Hatta zoru başarmanın verdiği bir kendine güven, haz ve harika hissiyatlar alır insanı. İşte bu zamanlar böyle zamanlar.

Gelelim sevgili Venüs’e. Venüs Retro hareketine bugün itibari ile son vererek normal seyrine başlıyor. Son haftalarda Venüs Retro ile aşk, güzellik ve para konularında “Bekleme” butonuna basmıştık. Bunu da özümüze, içimize dönerek, bizim için gerçekten en önemli kararları verebilmek, gözden geçirmek, yüzleşmek için yaptık. Eski ilişkileri gözden geçirdik, hesaplara göz attık, bazılarını kapattık, bazılarını netleştirdik. Alacak-verecek görüldü. Ya da görülebildiği kadar kadar artık 🙂

Önümüzdeki günlerde birçok gezegen daha net konum alarak “olumlu” yönlerini bizimle paylaşacaklar. Bu durum da ilişkilerimizde, finans ve alım-satım konularında daha fazla akışta olabilmemizi sağlayacak. Aynı zamanda önümüzdeki günler, yazının başında belirttiğim bazı sallayıcı durumlara da cesurca göğüs germemizi de gerektiriyor haliyle.

Bereket, şans ve keyif gezegeni Jüpiter’in İkizler burcundaki seyri kendi özel alanımızın kıymetini bilmemizi, yeni kişilerle keyifli karşılaşmaları, tanışmaları, hava değişimini ve yeni yaşam şekilleri oluşturmamızı destekliyor.

Plüton’un Retro hareketi ise yaz boyunca devam ediyor olacak. Yaptığımız fedakarlıklarla, aldığımız kararlarla hayatımızda yeni yerler açıp, yeni başlangıçlara yelken açmamız destekleniyor olacak. Malum Plüton bu, yıkıp, yer açıp, yep-yeniden yapmayı seviyor.

Eğer hayatımızda sevgi ve saygı istiyorsak, önce SEVGİ ve SAYGI olmalıyız. Zira bu soyut olgular ancak insanla beden bulur.

“OL”unacaklar listesine gelince: Samimi bir arkadaş, harika bir sevgili, herkese gönülden destekçi bir insan, ve olabildiğinizin en iyi hali. Kendi gerçekliğiniz, tüm benliğinizle, tümün hayrına.

Yazılarımı takip etmek istiyorsanız sağ taraftaki Blog’u Takip Et kutusuna email adresinizi bırakmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın