Şu anda dünyada birçok insan imagepanik halinde, denge merkezlerinin dışında, bunalmış halde.

Haliyle bu durum çoğu zaman bilinçsiz hareketlerde bulunup, yıkıma yol açan durumlar yaratıyor.

Herkes tarafından hissedilen ve tepki verilen bu kollektif enerji, günlük yaşamda kimseye dokunmadan geçmiyor, herkes nasibini alıyor. Bu nedenle geçtiğimiz aylardan itibaren sizlere hatırlatmalar yapıp içinde olacağımız durum ile ilgili önerilerde bulunmuştum. Bunlardan şu dönemde en önemlisi diğer insanlarla olan iletişimimizde sağlıklı sınırlar çekebilme yeteneğini geliştirmek. Diğeri de sizin için neyin iyi ve neyin iyi olmadığını anlayabileceğiniz alanlar yaratmak ve bu alana sağdık kalabilecek farkındalıkta olmak. Çünkü içinde bulunduğumuz bu dönemde birçok insan daha önce hiç davranmadıkları şekillerde davranışlar sergilemekteler.

Bu dönemde açığa çıkan tepkisel, irite, sabırsız, üzgün tavırlar bilinç altı davranış kalıplarının daha fazla orada duramayıp, su yüzüne çıktığı anlardır.

Geçtiğimiz yıllarda kişisel-dönüşüm ve şifa alanına adanmış kişiler, bu dönemi daha dengede karşılayabilecekler, sonuç olarak bu çalışmalar bizi daha fazla farkındalığa ve bilinçaltı kalıpların çözülmesine an be an hazırlamak için varlar. Ancak bilinçaltı kalıpları tetikleyen bu sürece alışık olmayan kişiler kalıpları çözme yoluna kendiliğinden gidemeyecekleri gibi, kendilerini tekerrür eden girdaplarda bulabilirler.

Bu makalemin konusunun esas amacı diğer insanlara nasıl destek olmanız gerektiği değil, bu konuya daha önceki makalelerimde değinmiştim.

Burada sizlerin kendinizi nasıl korumanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Dolayısıyla da gezegenimizi etkileyen ve uzun bir süre daha etkileyecek bu enerjilere kendi içinimizde nasıl yer bulur ve uyumlanırız yollarını paylaşıyorum.

Devamını okumak için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın