Aşağıda 28 Mayıs – 4 Haziran arası olan gök hareketlerinden en etkili olan birkaç tanesini özetlemeye çalışacağım.

Bu yazıyı okumadan önce uzun soluklu olan Güneş tutulması ve Venüs retro‘sunun etkileri ile ilgili yorumlarımı okumadıysanız ara ara göz atmanızı tavsiye ederim.

Merkür’ün İkizler burcuna gelmesiyle normalden fazla bilgi ve enerji ile karşı karşıya gelmiş olabiliriz. Özellikle geçen haftaki Güneş tutulması ve önümüzdeki Ay tutulması ile (4 Haziran- Yay burcunda) bu bilgi ve enerji akışı arasında başınızı dik tutmaya çalışıyor, bir yandan da yenilikleri hayatınıza katmaya hazırlanıyor hissedebilirsiniz.

Bu kaotik zihinsel enerji, korkuları, endişeleri, güven eksikliklerini açığa çıkarabilir. Bunlar ilk bakışta “negatif” olarak gözükseler de aslında olaylara farklı bakış açısıyla bakmaya ve zihindeki bunca fikri yoluna koymak için gerekli yeni yollar bulmamıza yardımcı oluyor.

İki tutulma arası zaten yoğunken aralarındaki süre de bu kadar yakın olduğunda tahmin edeceğiniz gibi ikiye katlanan bir etki açığa çıkıyor. Dengede kalarak, geçmişi bırakıp, “an”da tezahür eden gerçekliğe odaklanmak burada alınacak en büyük ders ve kalıcı lütuf olacaktır.

Rüyaların da bu sıralar karmaşık olması olağan. Gece uykunuzun bölünmesi biraz da Neptün etkisinden. Aslına bakarsanız gün içinde bile rüyada gibi hissetmeniz de oldukça olağan bu etkliler altında. Neptün 4 Haziran’da retro (geri) hareketine başlayacak, ve gezegenler retro hareketine başlamadan önceki bir hafta etkilerini hissettirirler. Devamı için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın