pema flow dansFlow Dans Nedir:

Flow Dans çalışmasında dans kişisel keşif ve spiritüel gelişim için aktif bir araç olarak ele alınır, ve kullanılır.

Dansın dönüştürücü gücü özgün ancak belirli bir koreografi içersinde keşfedilir.

Bedeni, kalbi ve zihni uyandırmaya yarayan ana ritm ve enerji merkezleri ile çalışarak kreatif merkeze ulaşmak amaçlanır.

Flow Dans’ın prensibi herşeyin enerji ve sürekli bir hareket, değişim halinde olduğu temeline dayanır.

Ritm, şekil ve dalgalar halinde atomun en küçük partikülleri dahi dans halindedir.

Bu kendine has transformasyonal dans çalışması ile ruhani bir yolculuğa çıkmaya davet edilirsiniz. Bu da bedeni hareketlendirerek, kalbi hissederek, zihni özgürleştirerek ve ruhun özündeki limitsiz kreatif potansiyelin farkındalığına ererek yapılır.

Dans, dans edene yeni ve daha yüce kimlik verme gücüne sahip. Bu yüzden de “Dünya dansçı, insan da danstır” derler. Dansçı dans ederek, önce kendisinde sonra da çevresinde değişiklik yapabilmesi için gerekli enerjiyi toplar.

Vücut, duygular, zihin ve ruhun derinlerine inerek, içerdeki dans ile bütünleşir.

Metodoloji:

Flow Dans’da özel olarak

seçilmiş müzik ve ana dans ritmleri kullanılarak, kişinin iç ve dış dünyası çevresindeki alan ve kişileri de kapsayarak incelenir.

Bir tür ruhani yolculuk haritası olarak da görülebilecek çalışmada bedensellik, duygular, yaşam döngüsü, bilinç ve arketipler üzerinde çalışılır. Tecrübeli Tantrik hocalar tarafından

Flow

seçilmiş ve belirli enerji merkezlerini harekete geçiren, bedeni ve bilinci uyandıran müzikler çalışmanın temelini oluşturur.

Ritmler; OLmak, sevmek, bilmek, görmek ve iyileşmek olan içsel güçleri anlamaya yardımcı olur.

Kişilerin korku, öfke, üzüntü, neşe ve şevkat duygularının bedensel ifadeleri üzerine çalışılır. Bloke olmuş duygular özgür ve özgün ifade şekli bulur.

Flow Dans çalışmasında kişi, çocukluk, gençlik ve yetişkinlik süresince içselleştirdiği ilişkileri ve duyguları hakkında derin bir anlayışa sahip olur, doğru iletişim ve ifade yetisi artar.

Kayıt ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın