Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı Sertifika Prog. – 160 Saat

Ç

Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı

🌿Dünyayı kadınların şefkati, anlayışı ve bilgeliği kurtaracak.

🌿İnsan medeniyetinin başlangıcından bu güne kadın şifacılar doğa ananın döngülerini, zamanlamasını ve ruhunu gözlemledi ve onurlandırdı. Kadın şifacılar bilgelikleri ve yetenekleriyle çevrelerine ebelik, manevi şifa, bitkisel tıp, beslenme, masaj, dua, ritüel, dans, şarkı, müzik ve rüyalar aracılığı ile hizmet ettiler. Bilge kadınlar doğumdan ölüme, rahimden mezara kadar şifalı destek sundular. Kadının şifalı yöntemleri gezegenimizin her kültüründe kendisini göstermeye devam ediyor. Biz de Anadolu kültüründeki şifacı anaların, lokman hekimelerin ve ebelerin mirasını tekrar keşfetmek için yola çıkıyoruz.

🌿Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı Sertifika Programı ananelerimizden kalan mirası tekrar sahiplenmek ve yaşatmak için sizleri bu mucizevi keşif yolculuğuna çıkarıyor.

🌿Programda kendimizi doğal yollarla şifalandırmayı, ailemize destek olmayı ve diğer kadınlara da bunu nasıl yapacaklarını göstermeyi öğreneceğiz. Kadim kadın şifacıların geleneklerini benimseyip, modern şifacılık ile harmanlayıp sağlıklı feminen enerjiyi tekrar tekrar uyandıracağız.

🌿Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı Sertifika Programı içeriği iki modüle ayrılarak öncelikle kapsamlı teori ve bilgilere daha sonra da uygulamalı olarak şifa tekniklerinin tatbikine yer vereceğiz. Yine harika bir program oluştu. Sadece kendi eğitmlerime özel inşaa ettiğimiz özel inziva alanında, Doğa Ana ile baş başa, unutamayacağınız güzellikte ve enderlikte anlar yaşayacağınızı şimdiden hissedebiliyorum.

🌿Tüm kadınlarımızın evrene şifa yayan varlıklar olması niyetiyle…

Eğer bu mucizevi yolda yürümeye hazırsanız sizleri bekliyorum.

Sevgilerimle,

Gülenay Pema

Program İçeriği

Eğitmen ve kurucu Gülenay Pema, Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı Programı’nda, yurt içinde ve dışında yaptığı çalışmalarda edindiği 18 yıllık tecrübeyi etkin, etkili ve geniş bir içerikle sunuyor. Gülenay Pema hakkındaki detaylı bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.

160 saate yayılan kadın şifacılık programı iki modülden oluşuyor. İlk modül kadın bilgelik ve şifa konusuna kapsamlı bir giriş yaparak, teorik bilgilerle programın sağlam temellerini atıyor. Programın ikinci modülü ise bu derin teorinin üzerine konumlanarak uygulamalı tecrübeye dayanıyor. Saha keşifleri, grup uygulamaları, atölye çalışmaları ile şifa teknikleri tatbik ediliyor. Programın bir diğer kolaylığı da bazı teori derslerinin internet üzerinden canlı ve daha sonra dinleyebileceğiniz dersler olarak verilmesi.

Programdaki uygulamalar, Anadolu, Hint ve Güney Amerika kadim şifa geleneklerine yer verirken, bilimsel olarak ispatlanmış modern tekniklerle destekleniyor. Binlerce kişinin şifa bulduğu, tıbbi makalelerde tarafsız araştırmalarla ispatlı teknikleri kapsıyor.

Gülenay Pema, A.B.D.’de yer alan ve biri kadın sağlığına odaklı iki ayrı bitkisel tıp programına devam ederek hem yaşam boyu tazelenme prensibini yaşatıyor hem de yeniliklerden haberdar olarak verdiği desteği güncel tutuyor.

Program Kapsamı – 1.Modül

1. Bölüm – Kadın Bilgeliğe ve Şifacılığa Giriş

– Her Kadın Kendisinin Şifasıdır

– Kadın Şifacılığın Tarihi

– Kadın Şamanlar – Anadolu ve Dünya

2. Bölüm – Kadın Bedeni

– Rahim Bilgeliğine Giriş

– Üreme Sistemi

– Hormonlara Giriş

3. Bölüm – Enerji Bedeni & Anatomisi

– Enerji Nedir ve Sağlıktaki Rolü?

– Enerji Tıbbı

– Enerji Anatomisi

 • Meridyen & Çakra Sistemi
 • Ayurveda, Endokrin Sistemi & Çakralar

– Kosha’lar – İnsanın Beş Bedeni

4. Bölüm – Sağlığın Kaynağı ve Sağlık Bozukluğu

– Beslenme

 •   Sindirim
 •   Bağırsak Beyni – Bağırsak Sağlığı
 •   Kadınsal Döngülerle Uyumlu Beslenme
 •   Hangi Besin Takviyesi? Ne Kadar, Ne Süre?

– Detoks – Bedensel-Duygusal-Zihinsel Arınma

– Hastalıklar ve Psikolojik Nedenleri

 •   Hastalık Nedir?
 •   Sık Görülen Kadın Hastalıklarına Giriş

– Hangi Duygu Hangi Organı Etkiliyor?

 •   Duygu & Beden Haritası Oluşturma

5. Bölüm – Şifa Sanatı

– Holistik (Bütünsel) Yaklaşım

– Prana, Yaşam Enerjisi

 •   Etkin Pranayama Teknikleri ve Hastalıklardaki Önemi
 •   Nefes
 •   Nefes’in 4 Seviyesi (Fiziksel-Duygusal-Zihinsel- Ruhani)

– Anadolu ve Dünyadan Kadim Şifa Teknikleri

– Elementlerle Şifa Teknikleri

– Kristaller

– Aroma Terapi

– Ses Terapi

– Şamanik Şifa Yöntemleri

 •   Surya & Chandra Sadhana

– Ev Enerjetik Temizliği & Chi Akışı

6. Bölüm – Kadınlar için Şifalı Bitkiler 1

– Tıbbi ve Aromatik Bitkilere Giriş

– Şifalı Karışımlar

Program Kapsamı – 2.Modül

1. Bölüm – Uygulamalı Şifa Teknikleri

– Stres & Travma Salınım Teknikleri

 • Somatik
 • Bioenerjetik

– Derin Nefes Teknikleri

– Transformatif Dans

 • Pelvis Mucizesi

– Shiatsu – Accupresure Terapi

 • Accupressure Nefes Terapi

– Rahim & Maya Karın Masajı

– Yağmur Damlası Şifa Tekniği

 •  Refleksoloji

– Yoni Masajı

– Uygulamalı Kristal Terapi

– Uygulamalı Kupa Çekimi

– Yoni Spa

2. Bölüm – Saha & Atölye Çalışmaları

– Anadolu Şifacıları Ziyaret ve Aktarım (Köy sakinlerinin uygunlukları doğrultusunda)

– Uygulamalı Şifalı Bitkiler Atölyesi

 • Merhem, Tentür, İksir, Oximel Yapımı

– Şifalı Bitkileri Keşif Gezisi (Köy çevresinde)

3. Bölüm – Kanser & Ciddi Hastalıklar için Mucizevi Yöntemeler

– Gersons Terapi

– Ohsawa #7

– Etkin Öz-yağlar

– Shat Kriyas

 • Kolema ve Enema Uygulanışı

– 3,5,7 Günlük Detoks Uygulanışı

– Master Cleanse Uygulanışı

– Juice Detoks Uygulanışı

– Bach Çiçek Özleri Terapisi

5. Bölüm – Kadınlar için Doğal Şifa Yöntemleri

– Bitkilerin Ruhu ile İletişim

– Adaptojenler ve Stres

– Endometrioz, PKOS, Menoraji, Dismenore için Doğal Yöntemler

– Adrenal Yorgunluğu

– Menopoz Geçişi için Doğal Yollar

– Düşükten Sonra Şifa

– Kadınlık Hormonlarının Doğal Dengelenmesi

– Troid Hormonu Doğal Dengeleme Yolları

– Rahim Sağlığı

6. Bölüm – Şifacının El Kitabı

– Şifacı Olmak; Riskler ve Getirileri

– Şifa Alanı Oluşturmak

– Hastalığın Hikayesine Kulak Vermek

– Etkin Dinleme Sanatı

– Şifacının Korunma ve Arınma Teknikleri

Ön Koşullar

Programın her aşamasında yüksek bir kişisel motivasyon gereklidir. Programda başarılı olabilmek için katılımcıların tüm kamplara ve derslere katılımları, yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olmaları, kişisel uygulamalarında yetkin olmaları, uzmanlık projesini zamanında ve eksiksiz tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Program süresince toksin atılımına destek olmak için kahve, alkol, sigara, uyuşturucu etkisi olan maddeler kullanılmaması, son iki yıl içinde gerçekleşmiş herhangi bir ciddi sağlık (duygusal, zihinsel, fiziksel) durumuna sahip olmamak gerekmektedir. Kuralların aksi gerçekleştiğinde katılımcılar sertifika hakkına sahip olamamaktadırlar. Eğitmen adayları ile bir ön görüşme yapılacaktır. Sertifikaya hak kazanmak için tüm derslere katılmış olmak, yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olmak, uzmanlık projesini sunmak gerekmektedir. Sertifika programına en fazla 15 eğitmen adayı kabul edilecektir. Program tarih ve içeriğinde değişiklikler olabilir. Katılım Gülenay Pema’nın insiyatifindedir. Erken indirim 18 Mart 2019 tarihine kadar yapılan kayıtlarda geçerlidir.

Kadın Bilgelik & Şifa Sanatı Programı’nın kapsamı ve amacı, katılımcıların kendi kendilerini şifalandırabilmeleri için bilgi ve tecrübe aktarımı yapmaktır. Kendileri üzerinde uygulamalarda şifaya ulaşan katılımcılar diğer kadınlara da bu tecrübelerini eğitim ya da seminer vererek aktarabilirler. Program sertifikasını almış olmak tanı ya da tedavi edebilme niteliği/hakkı vermez. Katılımcılar ve mezunlar hastalıkları konusunda doktorlarının denetimi ile ilerlerler. Programa katılanlar arasında hali hazırda doktor, eczacı ve sağlık personeli olduğunda bu kişiler kendi uzmanlık alanları ile programda edindikleri tecrübe ve bilgileri harmanlayarak çalışmalarına devam edebilmektedirler.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Katılımcılardan Yorumlar

https://youtu.be/9CtGd8S4Q94

Yumurtalık kistini ve semptomlarını şifalandıran bir kadının hikayesi daha hepimize ışık tutsun:

‘Gülenay Hocamın her programı gibi, insana kendini sorgulatan, arındıran, geliştiren ve insanı kendine daha da yaklaştıran özel bir program YogANA.

Yıllardır, ruhsal ve psikolojik olarak kendimi dönüştürmek niyetindeydim. Ancak yolum gerçek bir yoga öğretisi olmadan eksikmiş; bedenime doğru bakmak ve yoganın hayatımdaki etkisi, beden-ruh-zihin zincirini tamamlıyor. Yoganın gerçekte ne demek olduğunu, bir yaşam biçimi ve bilimi olduğunu bu programda tecrübe ettim.

Program süresince Gülenay Hoca’nın bizi kendimizle yüzleştirmesi dışında, her güne adapte ettiğim yoga pratiğim beni kendimle ilgili yeni açılımlara ve dönüşümlere itiyor. Disiplin, dürüstlük, adanmışlık, kişisel sorumluluk rehberimizin bize aşıladığı ve özümüze yaklaşma yolunda en önemli değerler. Gülenay Hoca’nın enerjisi ve yoga ile birleşince de insanın karakteri ve hayata bakışı yenileniyor.

Katıldığım YogANA ve Gizemli Dişilik Eğitmenlik programı sayesinde, doktorların dediği ilaçlara gerek kalmadan hormonlarımdaki dengesizliği ve polikistik overin semptomlarını yendim. Kan değerlerim normale döndü, saç dökülmem durdu. İçimdeki güç ve şifacı bu eğitim sayesinde uyandı. Hem de duygusal anlamda ilişkilerimdeki ve karakterimdeki olumlu dönüşümlerle birlikte…

Binlerce teşekkürler hocam! Sevgiler, E.B.’


Benim sevgili Gülenay Hoca’m!

Bu satırları uzun zamandır aklımdan defalarca farklı kelimelerle geçirdim. Sanki tam ifade edemezsem ya da unuttuğum bir anı olursa diye de hep erteledim. Ama baktım sizden öğrendiklerim hep aklımda, dedim ki tamamdır, artık yazayım, unutursam da eklerim. Bu sabah kendime şefkat vermeye başlayamadığım bir anda sizin beyazlar içindeki dimdik, sükunet dolu ama bir yandan da gerektiği yerde gerektiği kadar konuşan varlığınızı yanımda duyumsayınca kendimi bilgisayar karşısında buldum.

(Ben bu notları Hoca’ma yazıyorum. Ama eğer bir gün bunu okuyan kişi olarak siz Gülenay Hoca’nın bir eğitiminine/seminerine/çalışmasına katılmayı düşünen biri olarak okuyorsanız, size önce şunu söyleyebilirim: dönüşüme hazır olun! Gülenay Hoca’yla çalışmayı da mümkün kılın tüm bahanelerinize rağmen!) Öncelikle “Şifa’yı arayıp bulmazsınız Şifa’ya düşersiniz” sözlerinizle başladı benim yolculuğum da. Zaman, ücret, süre vs sanki tüm şartlar bir araya gelmiş, toplanmış beni bu eğitime göndermek için

önüme gelmişti. Zihnim türlü türlü bahaneler üretedursun, yaklaşık 2 yıldır makalelerinizi takip eden biri olarak artık tanışmaya da hazırdım. Bunun bir “kurs”, “eğitim” olacağını düşünmüştüm en başta. Şimdi 5 aylık süreye geri dönüp bakınca, bunun yaşamımda ömür boyu hatırlayacağım bir süreç olduğunu fark ediyorum. Biraz somut olarak anlatmaya çalışırsam; beden sağlığımda bir çok dönüşüm oldu. PMS dönemi stresi, öfke, migren, ağız aftları, tiroid problemi, nefes darlığı, melankolik halim artık yok! Bunu sizden öğrendiğim bedene dair yaklaşımlarla başarmış olsam da, aslında duygusal dönüşümü bundan ayırmam çok zor.

Sabotajcılarımı, kibirimi, iyilik ve merhamet diye gösterdiğim “entity” lerimi tanımam, bulduğum türlü mazeretlerimi onlara kızmadan kucaklayarak kabul etmem, sizin disiplininizi pusula almam bana bu yolda her gün bir pencere açtı. Bir noktadan sonra bu sürecin kendisi bir şifalanma yolculuğuna dönüştü. Öğrendiğim teknikleri, yaklaşımları, uygulamaları hayatıma ne kadar kalben geçirsem, iyileşme o kadar hızlı, samimi ve gerçek oldu. Yapamadıklarımda da neden yapamadığımı, zihnimi, bedenimi dinlemeyi öğrendim. Tüm varlığımla meditasyon yapabilmeye başladım (çoooooook uzun bi yolun en başındayım). Başkalarında beni rahatsız eden birşeyler olduğunda kendime bakmayı öğrendim. Her sabah gözlerimi açtığımda ilk yaptığım şükretmek oldu. Şimdi hayatın kendisini şüküre bir vesile olarak yaşıyorum. Sizinle olan yolculuğun her aşaması ayrı bir öğreti gibi. Ama aynı zamanda bana şefkatle bakan annem, hayata dair uyarıları yerli yerinde yapan babam, dip dibe rahatsız olmadan beraber ve ayrı durabildiğim kız kardeşim oldunuz. 40 yaşımın yılında bana kattığınız için herşey için teşekkür ediyorum. Umarım tekrar çadırda kalıp, sabah kahvaltıda kız kardeşlerimle sohbet edip, zeytinlerin dibinde şifalanacağım yeni yolculuklara çıkabilirim sizinle.

Sevgilerimle,

Seçil

YogANA sürecinde anti depresanları bırakan ve hamile kalan bakşa mutlu bir kadının hikayesi:

‘Yoga denince akla sadece bedenle çalışılan bir alan gelmesin. İnsana 3 boyutlu yaklaşan bütüncül bir eğitim. İşini, hastasını hayati bir ameliyata alan doktor titizliğinde yapan bir hoca var. Yılların verdiği tecrübeyle aktarılan bilgelik. Deneyimlemediği hiç bir şey üzerinden bir aktarım yapmıyor. Kulaktan dolma bilgilere ise hiç yer yok. Bedeni önce yoga duruşlarıyla esnetmek, rahatlatmak ve gözlemlemek, bedendeki hissiyatları duyumsamak bunlar günlük yaşantımda yapmadığım ve yapmayarak çok şey kaçırdığım alanlarmış. Peki hayatıma gelen yenilikler neler? Cinsellikle ilgili ne çok tabum varmış, ayıplarla günahlarla örtülmüş boşa giden bir yaşam enerjisi. Bu muazzam farkı görmek depresyonun, mutsuzluğun, yasama sevincini yitirmenin en büyük ilacı belki de. Anti depresanları bırakmama neden olan bu program umutsuzluğa, karanlığa, düşüldüğünde tekrar tekrar nasıl ayağa kalkılacağını gösteren kadim tekniklerle örülmüş.

YogANA sürecinde hamile kaldım. Çünkü her şeyin doğal akışında, acelesiz, telaşsız gerçekleştiği bir alana girmiştim. Burada öğrendiğim yasam tarzında korku, endişe gibi düşük duygulara kapılıp gitme yok.

Bu bilimi öğreten üstatlara, öğreten ve aktaran Gülenay Hoca’ya sonsuz teşekkürler ve sevgiler olsun. Bu bilgeliğin nesilden nesile aktarılması ve şifanın herkese ulaşması dileğiyle… E.F.’

‘Gülenay Hocamla 1 yıl önceki ilk çalışmamdan itibaren hissiyatım deneyimli,disipli, ne yaptığını çok iyi bilen ve bu yola adanmış bir rehber ile yola çıktığımdı. Gizemli Dişilik Eğitmenlik Programı’ndan sonra bu hissiyatımda yanılmadığımı anladım. Kendime doğru çıktığım yolculuğumda elimden tutan rehberim binlerce yıllık teknikleri özümsemiş kendinde denmiş ve tecrübeleri ile yol gösteriyordu. Bu programa başlarken niyetimi ne kadar küçük tuttuğumu program sonrasında daha iyi anladım. Ben sekteye uğrayan acaba menepoza mı giriryorum dediğim menustürasyon dengemde şifa niyet etmiştim. Evet bu oldu. Reglim düzene girdi ve bu tamamen öğrendiğim teknıkleri uygulamam sayesinde oldu. Ama bu kadarla da kalmadı. Her bir kamp kendime doğru bir keşif yolculuğu oldu. İçime gömdüğüm utanç,cinsellikle ilgili önyargılar, değersizlik hissiyatları, beni geride tutan ataletim ile yuzleştim.Bu arada ailem ve eşim ile olam ilişkimde şifalandı dönüştü. Annemle olan ilişkimde hep bir boyun eğen ve annemin etkisinde çok kalan biriydim ve bu öfke olarak yansıyor ve kavgaya dönüşüyordu. Bununla yuzleşince zamanla ilişkimiz dengeli sınırları olan karşılıklı bir ilişkiye dönüştü. Eşimle de ilişkimize denge geldi. Yemek yeme düzenim değişti ve daha sağlıklı ve farkındalıkla beslenmeye başladım.Bir sürü sıkışmış blokajların kapakları açıldı bakıldı ve dönüşüm için yola çıkıldı. Bu program bir kadının unuttuğu,bastırdığı dişiliğini hatırlaması ve maskulen tarafı ile kendini dengeliyeceği kendisine verebileceği en buyük hediye. Ben bu hediyeyi kendime vermekten ve bu yola Gulenay hocam ile çıkmaktan çok mutluyum. Namaste’

‘Pema Hocam, Eğitimde verdiğiniz emek, destek ve benim için en önemlisi sabrınız için çok teşekkür ederim. Eğitim boyunca en çok etkilendiğim değişimimden bahsetmek istiyorum; Eğitime kadar vücudumu bir parçam olarak görmediğimi, onu dinlemem ve ara ara vücudumla konuşmam gerektiğinin farkında değilmişim. Evet bir vücudum var ve kendimce ona iyi bakıyorum ama ne istiyor? Bana mesajı ne? Bunları hep göz ardı etmişim. Öğrettiğiniz tekniklerle bedenimle bir bütün olmayı, onu dinlemeyi ve onunla konuşmayı öğrendim hatta ağrıyan bir yerime dikkatimi verdiğimde ve aynı konudan bahsediyorsak çocuk gibi evet evet doğru yerdeyiz derken sesini duyuyorum. Verdiğiniz beslenme üzerine bilgi ve tekniklerle eşimle birlikte beslenme düzenimiz değişti, vücudum tamda olması gerektiği kiloya indi. Evde hazır gıda tüketimini sonlandırmış durumdayız. Bitkisel çaylar konusunda kendimizi geliştirip kendi damak tadımızı bularak bahçemizdeki bitki ve çiçeklerden her gün lezzetli çaylar yapmaya başladık. Bu eğitimde öğrendiklerimi her kamp sonrası eve dönüşümde eşimle paylaştım, öğretiler benim kadar eşime de çok yaradı, biz birlikte gelişiyoruz, birlikte büyüyoruz. Birbirimize olan bağımız bir kat daha arttı. Tüm emek ve öğretileriniz için tekrar teşekkür ederim, sizinle bu güzel yolculuğa çıktığım için ve sizi tanıdığım için şükürler olsun.’

‘Geçen sene bu zamanlar bana program boyunca yaşayacagım şeyleri anlatsalardı, inanmak bir yana, rüyada sanırdım kendimi. Bugüne kadar sayısız eğitime katılmıştım. Hep aynı şeyler söyleniyordu. Ögrendim sanıyordum! Ancak hayatımda hiçbirşey değişmiyordu. Hep aynı kısır döngünün içerisindeydim. Bu eğitimle birlikte hayatımda bir değişim dönüşüm başladı. Materyal dünyada kaybolan ben, hislerimi duymayı öğreniyordum. Bugüne kadar nerdeydi kalbimin sesi? Gerçek sevgi ne demek onu öğreniyordum. Çevremdeki herkes soruyor ‘aşık mı oldun? sana ne oldu? diye 🙂 Kendime doğru yola çıkmıştım… Bu egitime başlayan benle, şu andaki ben aynı değildim.
Programın içerisinde öğrenilen teknikleri disiplinle uyguladıkça kendim üzerinde farkındalığım arttı. Dişil kardeşlik çemberinde kadınların birbirine gerçekten destek olabileceğini öğrendim. Çok sevdiğim kızkardeşlerim oldu. Bana toplumun öğrettiği kadın olmayı değil, kendim olmayı ögrendim. Kadınlığımı kabul ettim. Ne kadar şanslıydım. Bu eğitimde öğrendiklerim kaç ömre bedel kelimelerle anlatamam.
İyiki Gülenay Hocayı tanımışım, iyiki bu eğitime katılmışım. Yaradana şükürler olsun!’

“Gülenay Hocam Merhaba, Nerden başlamalı, nasıl anlatmalı tam bilemiyorum. Ama size minnettarım. Öğrettiğiniz her şeyi hayatınıza uyarlamış olmanız size duyduğum saygıyı her geçen gün biraz daha artan güvene ve sevgiye bıraktı. Bazı kamplar zor geçti ama bırakmayı hiç düşünmedim. Benim bakış açımda, hayatımda yarattığınız farklılığı elbette biliyorsunuz. Her şeyden önce görüyor, hissediyorsunuz. Ben kimim sorusu ve bunun ardına koyduğum etiketlerin farkına varmak ben de inanılmaz bir rahatlama ve huzur yarattı. İçimde hissettiğim huzur ve sükunet ile kendime, bedenime daha şefkatli davranmayı öğrendim. Öğrettiğiniz şifa teknikleri ile hayata güvenim ve bağlılığım arttı. Bedenimin nelere kadir olduğunu görmemi, hastalıklarımı sahiplenmem gerektiğini öğrettiniz. Zihnimin hala ruhumun efendisi olduğunu siz ve bu 5 aylık eğitim olmasa asla fark edemezdim. Fark ettim ama yolum çok uzun biliyorum ve bu yolda sizinle yürümek istiyorum. Ben sayenizde Yaradan’ı bilmeye çalışıyorum. Sizin Yaradan’ı farkındalıkla yaşamanız ise bana ilham ve güç veriyor. Bu yola sizinle çıkmış olmak benim en büyük şükürüm. Sizinle beraber daha da derinleşmek, tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Varlığınız, bu beş ay boyunca emeğiniz ve sabrınız için çok teşekkür ederim.’

Gülenay Pema Antep’in yayınladığı makaleler ve verdiği eğitimler tıbbi tedavi niteliği taşımamaktadır. Eğer ciddi bir rahatsızlığınız varsa medikal destek almanızı öneririz.