Pema ile Gizemli Dişilik Dans

dancing-in-the-rainNedir:

Gizemli Dişilik™ Dans grup çalışmasında dans, kişisel keşif ve spiritüel gelişim için aktif bir araç olarak ele alınır, ve kullanılır.

Dansın dönüştürücü  gücü özgün ancak belirli bir koreografi içersinde keşfedilir.

Bedeni, kalbi ve zihni uyandırmaya yarayan ana ritm ve enerji merkezleri ile çalışarak kreatif merkeze ulaşmak amaçlanır.

Gizemli Dişilik™ Dans çalışması Flow Dans tekniği üzerine kurulur. Bu transformasyonel dansın prensibi herşeyin enerji ve sürekli bir hareket, değişim halinde olduğu temeline dayanır.

Ritm, şekil ve dalgalar halinde atomun en küçük partikülleri dahi dans halindedir.

Bu kendine has transformasyonal dans çalışması ile ruhani bir yolculuğa çıkmaya davet edilirsiniz. Bu da bedeni hareketlendirerek, kalbi hissederek, zihni özgürleştirerek ve ruhun özündeki limitsiz kreatif potansiyelin farkındalığına ererek yapılır.

Dans, dans edene yeni ve daha yüce kimlik verme gücüne sahip. Bu yüzden de “Dünya dansçı, insan da danstır” derler. Dansçı dans ederek, önce kendisinde sonra da çevresinde değişiklik yapabilmesi için gerekli enerjiyi toplar.

Vücut, duygular, zihin ve ruhun derinlerine inerek, içimizdeki dans ile bütünleşiriz.

Metodoloji:

Flow Dans’da özel olarak seçilmiş müzik ve ana dans ritmleri ile kişinin iç ve dış dünyası çevresindeki alan ve kişileri de kapsayarak incelenir. Bir tür ruhani yolculuk haritası olarak da görülebilecek çalışmada bedensellik, duygular, yaşam döngüsü, bilinç ve arketipler üzerinde çalışılır. Tecrübeli hocalar tarafından seçilmiş ve belirli enerji merkezlerini harekete geçiren, bedeni ve bilinci uyandıran müzikler çalışmanın temelini oluşturur.

Ritmler; OLmak, sevmek, bilmek, görmek ve iyileşmek olan içsel güçlerimizi anlamamıza yardımcı olur.

Kişilerin korku, öfke, üzüntü, neşe ve şevkat duygularının bedensel ifadeleri üzerine çalışılır. Bloke olmuş duygular özgür ve özgün ifade şekli bulur.

Flow Dans çalışmasında kişi, çocukluk, gençlik ve yetişkinlik süresince içselleştirdiği ilişkileri ve duyguları hakkında derin bir anlayışa sahip olur, doğru iletişim ve ifade yetisi artar.

Gizemli Dişilik™ Dans çalışmasında yaratılan özel alanda, Şakti’yi yani ana dişil kreatif kaynak yükseltilip, absorbe edilir.

Kalbin dansını keşfedilip, gizemi açığa çıkarılır ve başkaları ile etkin olarak paylaşabilmenin yöntemleri aktarılır.

Doğru iletişim, kreativite ve öz güven ile…

Teknik:

2 saatlik bir sürece yayılan Gizemli Dişilik™ Dans çalışmasında;

– Şakti Meditasyonu ve Ritüelleri,
– Flow Dans Ritmleri Teori ve Uygulaması,
– Transfigürasyon,
– Dans ile Enerji Yükseltme ve Kontrolü,
– Duygularla Dans ve İfade,
– Melek Yürüyüşü

teknikleri uygulanır.

Nasıl:

dancing14Dans odaklı çalışmada önemli olan herhangi kalıplaşmış bir dansı uygulamaya çalışmamak, amaç tamamen bedenimizle bir olup, onu serbest bırakıp, özgürce salınıp kendi hareket alanını bulmasına izin vermek.

Hiç bir şey düşünmeden, nasıl olduğu, nasıl olması gerektiği ile ilgili kendimizi sınırlamadan.

Hareket zaten varlığımızın tam ortasında, biz onu sabit tuttuk yıllarca. Bırakalım şimdi kendini ifade etsin…

Flow Dans’a katılmak için daha önce dans etmiş olma şartı aranmaz.

Herkesin dansı içindedir.

Dans ve meditasyon için uygun, aynı zamanda kendinizi bir Tanrıça gibi hissetmenizi sağlayacak kıyafetlerle gelmeniz tavsiye olunur.

Bu çalışma Gizemli Dişilik™ 1’e katılmış olanlara açıktır.Gizemli Dişilik 1 & 2 eğitimlerini Gülenay Pema’nın verdiği eğitmenlik programını, staj süresini bitiren ve kadınlarla çalışmalarında tecrübe kazanmış seçili Gizemli Dişilik Eğitmenler’i de vermektedir.

Kayıt ve detaylı bilgi için aşağıdaki formu kullanabilir ya da gulenaypema@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

 

Yakın zamanda 92 yaşında kaybettiğimiz güncel dans sanatçısı Merce Cunningham
anısına yazdığım Kozmik Dans makalemi buradan okuyabilirsiniz.
Kendisi son senelerine kadar dans etti, ettirdi, özgürce...

dancing3

İlham vermesi için Gabriela Roth’un videosunu izleyebilirsiniz:

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=8cYYzcTzm6Y&w=420&h=315%5D

*Yapılan kayıtlarda çalışmaya 48 saat kala olan iptallerde iade yapılamamaktadır ancak yazılı olarak durumunuzu belirttiğinizde bir sonraki çalışmaya hakkınızı transfer edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın