Bu kamp çalışmasında kişisel-keşif ile kişisel dönüşüm yolculuğuna davet edilirsiniz. Reddedilip kabullenilmeyen ve bilinçaltına yani varlığımızın ‘bodrumuna’ itilen duyguları keşfedip, bütünlük, tamlık hissiyatını yeniden yaratıyoruz.

Uzun yıllar boyunca bir kalkan gibi kas yapısında sıkışan ve enerjetik blokajlara dönüşen duygular yaşam enerjisinden çalar, akışı zorlar ve hem duygusal hem de fiziksel hastalıklara yol açar.

Bu çalışmada yaşamın kaynak enerjisine bizi direkt olarak bağlayan biyolojik ve içgüdüsel katmanlara dokunuyoruz. Çalışma süresince beden ile iletişime girilerek, sahip olunan ‘canlılık’ hissi yeniden açığa çıkarılır.

Ünlü psikoanalist Wilhelm Reich’in geliştirdiği teknikler baz alarak harmanlanan çalışmada, bio-enerjetik teknikler uygulayarak kas yapımızda sıkışan blokları çözüp, yeniden özgürce akmalarına olanak tanırız. İfade edilemeyen duygular üzerindeki iç baskı serbest bırakıldığında, derin bir rahatlamayı en derinlerimizden tecrübe ederiz. Ve bu şekilde sessizlik ve meditasyon için gerekli zemini oluşturuyoruz. Flow dans, çakra enerji çalışmaları, katarsiz, psiko-drama, nefes, müzik, ve yogayı aktif olarak kullanarak tazelendiğimiz, yaşam enerjimizi tekrar kazandığımız, doğal ifade yetimizi bulduğumuz alanlar uyandırılır.

Çalışma sonrasında tecrübe edebileceğiniz hissiyatlardan bazıları:

  • Bedende zinde ve canlılık hissi, dolayısıyla spontane ifade kapasitesi
  • Eski duygusal yüklerden kurtulmanın verdiği hafiflik hissiyatları
  • Daha özgür ve keyifli akan cinsel enerji ve haz alma
  • Daha fazla sevgi, neşe, güven ve ifade edilebilen duygular
  • Daha rahat ve gevşemiş beden

4 gün sürecek kampta, Freud’un çalışma arkadaşı Wilhelm Reich’ın teknikleri harmanlanarak, çalışmaya zemin hazırlayan dört aşamalı bio-enerjetik yapı ile sunulur. Nefes teknikleri ile drama terapi düzleminde katarsis uygulanarak duyguların derinden çözülmesi hedeflenir. 726986e024f4

*Kamp çalışmasına katılmak için bedensel, zihinsel ve duygusal olarak sağlıklı olmanız herhangi bir ilaç tedavisinde olmamanız gerekmektedir. Bu çalışma psikolojik tedavi ya da terapi maksatı taşımamaktadır.

Katılımcılardan Yorumlar

“Artık kendime dayanamıyorum diye düşündüğüm bir zamanda kamp karşıma çıktı ve Gülenay Hoca tüm teknikleriyle bana muazzam bir 4 gün yaşattı. Açıkcası hiç böyle olacağını tahmin etmemiştim. Döndüğümden beri kendimi sudan çıkmış balık gibi hissediyorum. Meğerse ben egomla ne kadar bir olmuşum onu ne kadar gerçek kılmış ve ipleri tamamen ona teslim etmişim bunu farkettim. Muhteşem bir doğanın içinde tüm kaçış noktalarım elimden alındığında ve Gülenay Hoca’nın desteğiyle muazzam bir sessizliğe teslim olabildim ve hep aradığım o kaynağın aslında benim içimde olduğunu, sadece uzun yıllardır sımsıkı tutunduğum karanlık yönlerimle önünü kapattığımı farkettim ki bu gerçekten muhteşemdi. Artık tutunduğum o karanlık yönleri bırakmak da benim elimde; zihnim kölesi olmak yerine efendisi olabilirim çünkü bunu orada tam olarak deneyimledim. Çok teşekkürler ve sevgiler…”

“Yoga ve Flow Dans Kampı oldukça aktif ve etkiliydi. 4 gün içerisinde değişimin mümkün olduğunu gördüm. Bunun için sadece istemek yeterliydi. İstemek ve olmak… Değişim bu kadar kolaydı. Tekamül yolundaki engellerin duygular yoluyla fark edilip, teslimiyet içerisinde eridiğini (şifalandığını) hissettim. Sonunda, merkeze daha yakın, kim olduğunu bilen, kendine ve hayata daha güvenli bir kadın olmanın keyifli hissiyatları içerisindeyim.
Bedenimin farkında ve andayım. Özgür ve hafiflemiş hissediyorum.
Şükürler olsun.”

“Hayatımın en dönüştürücü deneyimlerinden biriydi. Ruhsal,fiziksel ve duygusal boyutlarımı birlikte hissettiğim kendimi bütün olarak algılamamı sağladı. Gülenay Hoca adeta bizi kendimize kilitledi, ve günlük hayatta kullandığımız kaçış yollarını kapattı. Ve biz kendimizi aydınlık karanlık tüm noktalarımızla baş başa bulduk. Egomuz ile yüksek benliğimizin rehberliği arasındaki farkı deneyimledim ben. Doğanın içinde, ona teslim olduğumda , onun sesleri, toprak, yağmur kokusu, rüzgar içimdeki gölgeleri şefkatle gösterdi. Hissettiğim dinginlik kaynağı işaret etti. Kaynağı hissetmek tekrar tekrar o duyguyu yaşama isteği, coşkusu verdi. Neşeli maskemle içten gelen dingin,emin,coşkun neşenin farkını gösterdi. Döndükten sonra da hissettiğim şuydu. Yaşam nehri akıyor. Egomun obur generali bana sürekli ‘bak sular azaldı, şuradaki taşı kaldır, şuradaki çalı çırpıyı temizle, çabuk, nehir kuruyacak’ diye talimatlar veriyor ve ben de endişeyle onun talimatlarını yerine getiriyordum önceden. Şimdi ise, kaynağın önündeki engelleri görmeye başladım. Artık biliyorum ki kaynaktaki engelleri temizlersem öyle kuvvetli,güçlü bir kaynak var ki  zaten yoldaki tıkanıklıkları aşacak. Ve yaşam nehrim coşkun ve berrak akmaya başlayacak. Ancak o zaman denizlere ve okyanuslara ulaşacağım, kaynakla, sonsuz sevgiyle birlikte akarak. Sevgiler ve çok teşekkürler.”

“Kamp esnasında doğaya ve sessizlikle Yaradanın yarattigi sevgi dolu özüme geri dönmenin verdiği huzur ve hafifliği yaşamak ve hatırlamak benim için en büyük mutluluk oldu. O güzel nimetlerin tekrar farkına vardım.
Yoğun şehir hayatında 1dk olarak bu öze geri dönüş yapmanın beni özgürleştirdigini hissediyorum. İç sesimizi dinleyip farkındalığımızın artmasının daim olmasını diliyorum. Gülenay hoca ve kamp katılanları ile biikte o muhteşem doğa ortamında, bu çalışmaya katılma şansına sahip olduğum için minnettar hissediyorum.”

“Kampta geçirdiğim 4 gün bende tam anlamıyla zamansızlık hissi uyandırdı. Sanki zaman orda bildiğimiz anlamda akmıyordu. Doğduğumdan beri kendimle hiç baş başa kalmadığımı hatta kendimden kaçtığımı farkettim. Bu çalışmadan sonra hayata bakışım değişti dersem inanın abartmış olmam. Hayata gülümsemeye başladım ve mucizevi bir şekilde hayatta bana gülümsüyor. Anda kalmanın ne demek olduğunu ve duygularımın kökenlerine inmenin önemini farkettim. Herşey için teşekkür ederim. Dokunuşunuz hayatımı değiştirdi.”

“Çalışma sonrasında sessizliğin mucizevi dönüştürücülüğünü keşfettim. Bugüne kadar hep dilim, bedenenim, zihnim sürekli konuşuyor ve kendi kendine sessiz kalmaktan korkuyor gibiydi. Ama artık sessizlikle gelen sevgi dolu anların farkına varmaya başladım ve olaylar karşısında hemen içime dönüp ben şimdi ne hissediyorum bunu neden diye sorgulamaya ve o anları sesizliğe dönüştürmeye başladım. Tüm bunlara vesilen olan Gülenay Pema ya minnettarım. Neyi niye yaptığını bildiği sistemli çalışması ile bize dönüşüm yolculuğumuzda ışık oldu. Kalben Sevgilerimle”

Kayıt ve detaylı bilgi için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz:

Reklamlar

One response »

  1. Muhteşem bir doğada 4 gün içimize bakmak, kendimizle
    karşılaşmak, duygularla dans etmek harikaydı. Şu anda kendime daha çok değer verdiğimi, teslimiyeti ve anda olmayı daha iyi anladığımı farkediyorum. Tüm bunlar için Gülenay Pema ve grup arkadaşlarıma teşekkür ediyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s