Son İnziva…

Üç aylık Hindistan inzivam ve eğitmenlik programlarının kamplarının yoğunluğundan dolayı, bu inziva Mayıs 2020 ye kadar vereceğim son Kalbin Yolu İnzivası. Katılmayı düşünüyorsanız son birkaç kişilik yerimiz var. Kayıt ve detaylar için tıklayın.

İç Baba & İç Çocuk
Fotoğraf: Juliane Leibermann

Muazzam dönüşüm ve açılımlara kanal Kalbin Yolu İç Çocuk & İç Baba İnzivası, yaraları sarmak, eski ve artık işe yaramayan kalıplarla vedalaşmak, bolluk akışına kalbi açarak yaşamak isteyenlerle etkili teknikler uygulayacağımız derin bir inziva.

2020 yılına girmeden evvel geçmiş karmaların bir kısmını temizleyebilmeniz için ender bir fırsat.

20-22 Aralık, Kalbin Yolu – İç-Çocuk & İç-Baba İnzivası yine derin ve şifalı bir yolculuğa çıkıyoruz.

Kalbin Yolu İnzivaları’nda çocukluğumuza adım adım geri dönüyoruz. Bu yoğun inziva sürecinde, davranış kalıplarımızı ve kişiliğimizi tanımlayan çocukluk deneyimlerimize, içimizdeki çocuğu tanımaya doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.

Bir dizi etkili teknik kullanarak, çocukluğumuzda yaşadığımız duyguları, çocukken bizim için zor olan deneyimlerimizi bir kez daha hissediyoruz. Bu deneyimleri açığa çıkararak, çocukken acıya dayanamadığımız ve izin verilmediği için ifade edemediğimiz duyguların ifadesine izin veriyoruz.

Bu öğretinin arkasında yatan gerçek, duygularımızın dünyadaki en önemli ifademiz olmasıdır: Gözyaşı ve kahkaha vücudumuzun doğal şifa gücüdür. Son yıllardaki araştırmalar çocukken yaşadığımız deneyimlerimize yetişkin olarak geri dönmeye izin verdiğimizde, uzun yıllar boyunca bizimle olan derin yaralar ve acılardan kurtulabildiğimiz yönünde. Bu çalışma sayesinde, kendi kendimizi iyileştirme ve doğal kabiliyetimize güvenmeyi öğreneceğimiz araçlara sahip olacağız.

Kalbin Yolu İnzivası ile, yaşadığımız sorunların kaynaklarını keşfetmeye olanak vererek yetişkin olarak kim olduğumuz konusunda derinden bilgi edineceğimiz bir yol açıyoruz. Günlük yaşamlarımızda netlik ve farkındalık kazanmamızı, kendimizi en derin şekilde tanımamızı sağlayan kalıcı teknikler öğreniyoruz.

Kullanılan Tekniklerden Bazıları

– Gestalt,

– Somatik,

– Bio-enerjetik,

– Beden-zihin uygulamaları,

– Kundalini ve nefes teknikleri,

– İmgeleme,

– Meditasyon,

– Derin Rahatlama,

– Ses Terapi

ve diğer etkin teknikler kullanılır.

🗓20-22 Aralık, ArıKuşu Retreat, Bodrum

📩Kayıt ve detaylar için tıklayın.

Baba, maskülen enerjinin yaşamımızdaki ilk taşıyıcısıdır. Daha bebekken, maskülen enerji ne demek içgüdüsel olarak baba kanalından öğrenmeye başlarız. Kişisel bir imaj olarak psişemize kodlu olduğu kadar diğer tüm insanlarla birlikte kolektif bilinçaltında da var olur.

Baba fiziksel olarak yanınızda olup, duygusal olarak sizinle, sizin ihtiyacınız olduğu şekilde bağ kurmamış/kuramamış olabilir. Bu bir çok kişi için böyledir. Bu durum çocukta zayıf maskülen imajının oluşmasına neden olur.

Burada bir durumun altını çizmek istiyorum, özellikle çalışmalarıma ve aktardığım öğretiye yeni başlayanlar için; ne babayı ne de anneyi suçlamıyoruz. Onlar da herkes ve tıpkı sizin gibi ellerinden gelenin en iyisini yaptılar/yapıyorlar. Suçlama oyununa düşmüyoruz. Orası çıkışı olmayan bir girdap.

Kalbin Yolu Öğretisi’nde amacımız iç çocuğun yaralarının öz-sorumluluğunu dürüstçe almak. Ne kendinizi, ne başkalarını ne de durumları suçlamadan bunu yapmanın yollarını öğreniyoruz çalışmalarımda.

Her çocuk babasıyla ilgili bir ya da birden fazla arketip enerjisine sahiptir; Savaşçı, Bilge Adam, Kral, Aşık.

Yaşamdaki tüm ilişkilerimiz çocukken anne ve babamızla kurduğumuz bu ilişkilerin birer tezahürüdür. Karakteriniz ebeveyn ilişkinizin bir tezahürüdür, diğer etkenlerle birlikte. Bu imajlar anima ve animusu oluşturarak ilişkilerimize etki ederler.

Baba kanalından gelen enerjilerden bazılarını şöyle sıralayabilirim:

– Dış dünya ile kurulan bağ

– Bireysellik

– Sınır koyabilme

– Koruma

– Anne; yuvanın içini, baba dışını temsil eder.

– Yetenekler

– Yaşam amacı

– Kendini etkin ifade

– Kendine onay verebilme

– Öz-Saygı

– Disiplin

– İrade

– Öz-güven

– Hayır diyebilme gücü

– Hedef koyup, ilerleyebilme

– Organize olma

– Kuş bakışı görüş

– Duygulara hakimiyet

– Sağlıklı ve dengeli maskülen enerji

– Odaklanabilme

– Konsantrasyon

Makalenin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın