Yalan, İlişkiler ve Dürüstlük. Neredesiniz?

keep quiet“Sessiz kalıyorum, çok şey söylemiyorum. Gözlemliyor ve öğreniyorum”

Evet hayat çoğunlukla böyle ilerlese de, Yaradan öyle testler veriyor ki bazen konuşup, doğruları söylemek gerekiyor.

Gerçekliğin kılıcını eline alanın karşında durabilene aşk olsun!

Bir çok kişiye rehberlik yapıyor olmak insanı yaşam yolculuğunda sürpriz dolu yerlere getiriyor. Güçlü empati kurulduğunda karşındaki ile birlik hissediyor, karşındakinin acıları, mutlulukları sizin de oluyor.

Bu yolculukta rehberlik yaptığım kişilere minnet borçluyum. Onlara yol gösterirken, kendim o yolda neredeyim görüyor, ölçüyor ve dürüstlük seviyemle yüzleşiyorum. Ve yıllar geçtikçe tecrübeler ve empati karşımdakine çok daha samimi ve doğru destek verebilme gücü veriyor.

İnsan savunduğu gerçeklere daha da sahip çıkıyor, geri adım atmıyor.

Gerçek sevgi, paylaşım ne demek insan tecrübe ettikçe görüyor öğreniyor.

Karanlığı görünce, aydınlık ihtiyacını, nefreti görünce, sevgi ihtiyacını, acıyı görünce şifa ihtiyacını, yalanı görünce de Gerçekliği görüyor insan.

Yıllardan beri dürüst olmayan, insanları kandıran, eşini aldatan, ve en önemlisi kendini kandıran insanlara tepkim var.

İçimde ne kadar şefkat geliştirsem ve hatta belli bir seviyede onları da kapsasam da, yine de bu davranışları insanoğlunun var oluşuna yakışır bulmuyorum. Yaydıkları titreşimle sadece kendilerini ve yakın çevrelerini değil, tüm evreni kirletiyorlar.

Yalan gördüğüm yerlerde duruşumu ve tepkimi belirtiyorum. Hatta bazılarına yıllardır aynı şeyleri söylediğim oluyor yılmadan, sabır bazen taşmıyor değil

Dürüst olmama ve insanları yalanlarla aldatma halinin Yaradan tarafından verilmiş çok ciddi bir test olduğunu görüyorum ve bu testi insanın geçebilmesi için başka bir insanın değil, ancak ve ancak insanın kendisinin Yaradan’a yalvararak buradan çıkabileceğine inanıyorum.

Yalan söylemek kurnazlık gerektirir. O halde yalan söyleyen bir insanın aslında başka birinin desteği ile gerçekliği bulmaya ihtiyacı yoktur, zira aynı kurnazlığın yönünü değiştirip kendi yalanları ile yüzleşebilecek zekaya sahip.

Bu konuda destek almak, başkasının yardımını istemek yine yalanına başka birini dahil edip, bilinç altında rahatlayıp, bahaneler üretmekten ve kendini haklı çıkartmaya çalışmaktan başka bir şey değildir.

Her insan belirli bir seviyede yalan söylüyor, ama başkalarına acı verecek boyutta söylemek, kandırmak, ciddi karmik etkiler yaratıyor. Ve cezası uzakta değil, yalanın kendisi azap.

Er geç ortaya çıkacak olması da belki bir mükafat.

Ve bunları yaratanlara elbet destek olunuyor ama onca desteğe rağmen bazı kişiler yolu göremiyorlar. İşte o zaman onları Yaradan’ları ile baş başa bırakmak en doğru karar. Zira O’nunla hesap çözülecek.

Devamını okumak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın