Yengeç Burcu’nda Ay Tutulması

10 Ocak 20:00-00:15 arasında parçalı Ay tutulması gerçekleşecek. Su elementi ve duyguları temsil eden Yengeç Burcu enerjisi Plüton ve Saturn ile birlikte güçlü enerjiler açığa çıkarıyor.

Su elementi ile ilgili bir önceki paylaşımda detaylı bilgiler vermiştim.

2020’de yaşayacağımız altı tutulmadan ilki, gezegenimizde yaşamaya başladığımız önemli ve etkili uyanış süreçlerinden. Açılan bu portalı etkili meditasyon ve mantra ile değerlendirmeniz uzun yıllar sürecek etkilere gebe.

Bu süreçte astrolojik yeni yıl olan Mart ayında yeni döngü başlayıncaya kadar test ve dersler kolektif olarak gezegene sunuluyor, gezegenin kendisi de bu döngüde etken bir dönüşümde ve gölgeli bir yerde.

Mart ayında Güneş aydınlık gücünü tekrar yansıtıncaya kadar Kış enerjileri bize içe dönüş, farkındalık, arınma, yaralara dürüstçe bakma, tekrar eden kalıpları görüp dönüştürme cesaretine gelebilmek için esaslı bir süreç sunuyor.

Gölgelerimizi bilmeden kendimizi tanıyamaz ve dönüşecek bilgeliğe ulaşamayız. Karanlık esasen aydınlığın olmamasıdır, ve başlı başına bir öğretidir. Gölgelerimizi ne kaçarak ne yok sayarak ne de içinde kaybolarak aşabiliriz. Gölge ve korkuların gözünün içine cesurca bakarak, içinden geçerek dönüştürebiliriz. Gölgeler birer ceza değil, aşılması gereken derslerimizdir.

İçe dönmeyip, dışarı ile aşırı temasta olduğumuzda doğa bize aniden hakikati gösterebiliyor. Böyle olduğunda da acı sürprizler üzücü ve bilinçli girilen şifa sürecine nazaran zorlayıcı olabiliyor.

Hepimize cesaretle kalbin yolunda arındığımız, birbirimize destek olup, duygularımızın sorumluluğunu aldığımız şifalı bir süreç diliyorum.

Gülenay Pema

* Gülenay Pema’nın verdiği eğitimler ve yayınladığı makalerden haberdar olmak için sağ tarafta yer alan ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

2 thoughts on “Yengeç Burcu’nda Ay Tutulması

  1. Su elementi ile ilgili yazınızı göremedim.

    Android için Outlook’u edinin

    ________________________________

Bir Cevap Yazın