PrintGüzel bir Pazar akşamında, Güneş meditasyonunu tamamladıktan sonra size bu satırları yazıyorum. Kimileriniz eğimtimlere, inzivalara ve derslere katılıyor, kimileriniz Facebook ve Blog üzerinden makale ve paylaşımlarımı takip ediyor, ve hep birlikte bir dönüşüm yolculuğunda ilerliyoruz.

Hem eğitimlerin hem de paylaşımların sonucunda bana yapılan geri dönüşler bazen gözlerime yaşlar getirirken, hiç tanımadığım insanların dahi hayatlarında bir ışık olabilmenin verdiği huzur ile yastığa başımı koyuyor ve sabah aynı azimle ve mutmain hissiyatla uyanıyorum.

Herkes için dileğim kendi dönüşüm yollarında ilerlerken, meyvelerini alıp, hizmet yoluna sevk edebilmeleri. Zira olduğumuz İlahi yol bundan ibaret, ve gerçek mutluluk ve tatmin ancak samimiyet ile hizmet ettiğinizde gerçekleşiyor. Tüm çabamız adanmışlık ve hizmet yolunda.

Kendi gelişim ve dönüşümüm derinleştikçe verdiğim kamp ve eğitimlerin de bir o kadar güçlü, derin, farkında, etkin ve sevgi dolu olduğuna şahit oluyor, olduruluyorum. Bunun için varoluşa, sizlere ve Yaradan’a her daim şükür halindeyim ve olacağım da.

Yine dolu dolu bir Yoga-Dans-Nefes kampı tamamladık. Bu kampa 15 kişi katıldı ve diğer verdiğim kamplardan daha derin ve kapsamlı oluşu hocam Prem Baba’nın etkisinin kamp süresince hissediliyor olmasında gizliydi. Kendisi ile olan bağım derinleştikçe, kişisel dönüşüm fazlarında ilerledikçe, kalp açıkdıkça, yansıması ve geri dönüşü de bir o kadar muazzam oluyor.

Bu kampta hem doğa bize oldukça destek oldu hem de katılımcılar birbirleriyle kaynaşarak ahenkli bir birliktelik oluşturdular. Yoga’nın ABC’sini öğrenip, Flow Dans ile enerji yüklendiler, nefesle farkındalıklarını arttırdılar. Hatta Flow Dans o kadar harika geçti ki sabaha kadar enerji yüklenmesinden uyunmadığı halde sabah dersinde herkes kocaman bir gülümseme, ful konsantrasyon ve süper zinde katıldı.

Kamp sonrası ve daha önce gelen talepler doğrultusunda uzun soluklu ve seviyelerden oluşan bir Bütünsel Yoga programına başlıyor olacağım. Ayrıntılar yakında burada olacak.

Kurban Bayramı’nda benzer bir kamp planlıyorum, hayırlısı.

Sözü daha fazla uzatmadan 25 Ağustos’ta değerli hocam Prem Baba’nın global olarak vereceği satsang’ı haber vermek istiyorum. Portekizce ve İngilizce olarak verilecek bu bilinç ve sevgi transferini Türkçe simültane çevirmeye çalışacağım. Simültane çeviri Skype üzerinden 25 kişi ile kısıtlı bir gruba verilebilecek. Eğer Türkçe çeviri grubuna katılmak istiyorsanız buradaki form aracılığı ile bana ulaşabilirsiniz.

Önümüzde planlanan 3 etkinlik var:

– 24 Ağustos Cumartesi Gizemli Dişilik 1, Beykoz

– 20-22 Eylül T.Vipassana Sessiz Meditasyon İnzivası, Aytepe İzmit

– 10-16 Eylül Holistik bireysel seanslar, Bodrum.

İçinizdeki sevgiyi daima hissedebilmeniz, kalbinizde çalan orkestrayı duyabilmeniz ümidiyle…

Bir Cevap Yazın