Kış dünden beri yavaştan etkisini göstermeye başladı Ege’nin bu taraflarında.

Sobada yanan odunun kokusu, sesi ve ısısı farklı bir huzur veriyor insana. Dutlar ve narlar yaprakları hızla dökülüp, toprağı örtüp, köke çekilip, kışa hazırlanıyorlar.

Doğadaki dönüşümün en belirgin anları mevsim geçişleri. Metamorfozu gözler önüne seriyor, her şey değişiyor, değişmeyen tek şey değişimin kendisi.

Kış mevsimi, yavaşlamak, içe dönmek, sıcak dostlarla samimi muhabbetler, ağırdan almak, aktif geçen bir yılın değerlendirmesini yapmak, gereksizleri bırakmak, yeniye yer açmak, nekahat dönemi. Tüm doğa bunu yapıyor Kuzey Yarım Küre’de şu an.

Böylece bu saturları yazarken, yılın son eğitimi de tamamlanıyor ArıKuşu Retreat’te.

Dilekolay, 20’nin üzerinde inziva gerçekleştirdik bu yıl, 200’ün üzerinde kadınla birebir çalıştık, yol aldık, şifalandık.

Şimdi bir es veriyorum yine. Çalışma ve dinlenme dengesi benim için çok değerli. Eğitimlerim için her zaman tam ve bütün bir enerji ve halde olmayı niyetlerim ve bunun için olanaklarımı sağlarım. Keza şifa alanında aracı olmak tam, zinde, kalp bilinci açık ve temiz sağduyulu bir hal gerektirir.

Yeni eğitimlere Hindistan inzivam dönüşü, Mayıs ayında başlayacağım.

İkinci memleketim Hindistan’dan, kutsal Ganj’ın kıyılarından kalbimde uyanan öğretileri paylaşmaya devam edeceğim sevgiyi uyandırma yolunda.

Sevgiyi uyandırmak dediğimizde ne anlatılmak isteniyor? Sevginin dışarıdan gelmediği ipucunu veriyor bize.

Devamını okumak için tıklayın.

Kış’ın Nimetleri” için bir yanıt

  1. Sevgili Gülen ☺️ay 🌙 peme prem Baba’yı okuyorum Kitapların bana ulaşması biraz geçikti okuduğum kadarıyla yazılanlara Katılıyorum hissiyatlar bazıları tam bazıları çok yakın Özet kıkarırken kitaba göre değilde Yaşadığım hissiyatlara göre yazıyorum ortasını bulamıyorum nasıl bir yol izlemeliyim kitaba göre başlıyorum hop hayatımdan kesitler çıkıyor bu seferde yazamıyorum nasıl yapabilirim teşekkür ederim sevgiler 🌹sevgiyle kalın

    iPhone’umdan gönderildi

    3 Oca 2020 tarihinde 11:43 saatinde, Mevlüde Kukuş şunları yazdı:

    > Sevgili Gülen ☺️ ay 🌙 devam ettiğimiz yogana kampından bu zaman Arasında çok büyük şifalanma ve farkındalık yaşıyorum şu an size teşekkür etmek istedim bazı olumsuz gibi farkındalıkların bana neler anlattığını Anlıyorum şu an 29 yaşımdaki olayı yaşıyorum çok mutluyum katkılarınızdan ve samimi şifalandır malarımızdan şükürlerimi minnettarlıgımı iletiyorum sevgiler aşk ❤️ > > iPhone’umdan gönderildi >

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s