Kalbin Yolu İnzivaları

Pandemi dolayısıyla ertelenmiştir.

Her birimizin bir iç çocuğu vardır. Çoğu zaman bizi çevreleyen yetişkin bedenle iç çocuğumuzu senkronize edemeyiz.

iç çocuk

Oysa ki içsel çocuğun arzuları vardır ve kendisini günlük yaşamlarımızda pek çok durumda ifade etmeye çalışarak yetişkin davranışlarda bulunmamıza ve karar vermemize müdahale eder.

Farkına varmaksızın, içsel çocuk tepkilerimizi, duygularımızı ve karar verme sürecimizi “ele geçirir”, bu olduğunda da içimizde çok acı yaratır.

Onu ılımlı bir hale getirebilmek için önce onun varlığını kabul etmeli ve onu anmamız gerekiyor. Böylelikle iç çocuk acılarından özgürleşerek, yetişkin benliğimizle uyumlanır ve yaratıcı, doğal ve olgun bir yaşama doğru ilerleyebiliriz.

Kalbin Yolu Öğretisinin paylaşıldığı Kalbin Yolu İnzivalarında çocukluğumuza bir adım geri adım atacağız. Bu yoğun inziva sürecinde, davranış kalıplarımızı ve kişiliğimizi tanımlayan çocukluk deneyimlerimize, içimizdeki çocuğu tanımaya doğru bir yolculuğa çıkacağız.

Bir dizi etkili teknik kullanarak, çocukluğumuzda yaşadığımız duyguları, çocukken bizim için zor olan deneyimlerimizi bir kez daha hissedeceğiz. Bu deneyimleri açığa çıkararak, çocukken acıya dayanamadığımız ve izin verilmediği için ifade edemediğimiz duyguların ifadesine izin vereceğiz. Örneğin, ailemizden duyduğumuz şöyle sözler içimize yer etmiş olabilir: “Ağlamayı bırak, büyük bir kızsın sen” “erkek çocuklar ağlamaz”, “neden kızgınsın? sana her şeyi veriyoruz “,” üzülmek için bir neden yok “,”misafir geldiğinde gülümse”, “komşunun çocukları gibi uslu ol” ve daha bir çokları.

Kalbin Yolu İnzivalarında bir yetişkin olarak bu duyguları bedenimize dahil edebileceğimiz, ifade etmeye müsaademizin olduğu, güvenli ve cesaretlendirici bir ortam sağlanır.

Bu öğretinin arkasında yatan gerçek, duygularımızın dünyadaki en önemli ifademiz olmasıdır: gözyaşları ve kahkaha vücudumuzun doğal şifa gücüdür. Son yıllardaki araştırmalar çocukken yaşadığımız deneyimlerimize yetişkin olarak geri dönmeye izin verdiğimizde, uzun yıllar boyunca bizimle olan derin yaralar ve acılardan kurtulabildiğimiz yönünde. Bu çalışma sayesinde, kendi kendimizi iyileştirme ve doğal kabiliyetimize güvenmeyi öğreneceğimiz araçlara sahip olacağız.

Kalbin Yolu İnzivası ile, yaşadığımız sorunların kaynaklarını keşfetmeye olanak vererek yetişkin olarak kim olduğumuz konusunda derinden bilgi edineceğimiz bir yol açıyoruz. Günlük yaşamlarımızda netlik ve farkındalık kazanmamızı, kendimizi en derin şekilde tanımamızı sağlayan kalıcı teknikler öğreneceğiz.

Kullanılan Tekniklerden Bazıları

– Gestalt,

– Somatik,

– Bio-enerjetik,

– Beden-zihin uygulamaları,

– Nefes teknikleri,

– İmgeleme,

– Meditasyon,

– Derin Rahatlama,

– Ses Terapi

ve diğer etkin teknikler kullanılır.

Kalbin Yolu Öğretisinde inzivalar farklı temalarda işlenir ve odağı bu tema çerçevesinde olur.

– İç Çocuk & İç Anne İnzivası, 3 Gün

– İç Çocuk & İç Baba İnzivası, 3 Gün

– Ben Kimim İnzivası, 6 Gün

– Yaşam Amacı, 3 Gün

– Yüksek Benlik ile Buluşma, 6 Gün

Kalbin Yolu İnzivaları Gülenay Pema tarafından yönetilir. Gülenay Pema hakkındaki detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.

En yakın Kalbin Yolu İnzivası

Pandemi dolayısıyla ertelenmiştir.

Başvuru ve detaylar için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz:

Önemli Not:

Gülenay Pema Antep’in yayınladığı makaleler ve verdiği eğitimler tıbbi tedavi, terapi ya da öneri niteliği taşımamaktadır.

Psikolojik destek alan ya da son 3 yıl içinde almış adaylar ile bu yönde depresyon, panik atak, manik depresyon vb. tanı ve teşhisler ile tedavi görmüş ya da görmekte, ilaç kullanmış ya da kullanmakta, son üç yıl içinde ameliyat geçirmiş kişilerin katılımları kabul edilmemektedir. Bu eğitimler/inzivalar sağlık hizmeti niteliğinde bir terapi, teşhis, tanı ve/veya tedavi olmayıp, eğitim/inzivaya gelecek kişiler bunun bilincinde olup programa başvuru kendi iradelerine bağlıdır. Gülenay Pema Antep veya asistan eğitmenlerinin bu konuda herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Yatırılan kapora kampa 2 hafta kaladan önce yapılan iptallerde iade edilir bu süreden sonra iade yapılamamaktadır. Kayıt olup eğitim almaya başladıktan sonra kendi rızasıyla eğitimden ayrılmak isteyen katılımcıların yerleri ayrıldığı ve yerine başka birisi alınamayacağı için tüm kamp ücretini ödeme zorunlulukları vardır. Kampa kayıt yaptırarak bu şartları ve inziva alanı kurallarını (sigara içme yasağı, sessizlik uygulaması, eğitim saatleri vb) kabul etmiş olduğunuzu hatırlatmak isteriz.