Boğa Yeni Ay Ritüeli & Toprak Ana

IMG_3491
Bugün dünya Earth, Toprak Ana, Gaia günü. Yarın ise toprak elementi ve feminen enerji titreşimindeki Boğa Burcu’nda Yeni Ay gerçekleşiyor. Bu eş-zamanlılık, bize her şeyin ilahi düzende, olması gerektiği gibi ilerlediğini gösteren başka bir gösterge sunuyor ve yaşadığımız bu zorlu süreçlerle baş edebilmemiz için ihtiyacımız olan desteği getiriyor.
Yaşadığımız gezegenimizin, ne çok ismi, ne çok yönü, ne çok bereketi, her şeyi ne çok, anlatmaya kalksam sözler yetmez.
Okyanusların dibindeki mikroorganizmalardan, dev ağaçlara, yırtıcı kuşlara, insanlara, nadide nergislere, ateş topu mağma tabakasına, fırtınalarına, şimşeklerine, meltemlerine, şelalelerine…
Tabi bunlar dışımızda görüp de aşık olduğumuz, onlar olmasa olamayacağımız yönleri.
Peki ya gönlümdeki yeri…
Sadece dışımdaki doğa mı Toprak Ana?
Yoksa içimde hissettiğim bu derin Anne hissi mi, tüm canlılarla beni bağlayan bu coşkun his mi, bereketiyle gelen şükür mü, sonsuz minnet mi asla ödeyemeyeceğim.
İçimdeki tarifsiz mutluluk ve tatmin mi bir deresinden avcumla su içtiğimde hissettiğim.
Ona seyre dalıp saatler, günler geçirdiğim hayranlık mı…
Yoksa yaşadığım tarifsiz mistik birlik tecrübeleri mi…
Öyleyse ben ve Toprak Ana bir miyiz?
Bu toprağa ayaklarım basıyorsa, ve yer çekimi beni Ana’mın bağrında tutuyor, bırakmıyorsa bu yüce Aşk’tan başka ne olabilir…
Bugün herkesi Toprak Ana ile kalbinde şükürle birliğe, duaya davet ediyorum. Tek bir yuvamız var ve o yüksek titreşimli, merhametli, güçlü bir Varlık!
Yarın sabah 05:25’de Boğa Burcu’nda Yeni Ay gerçekleşiyor. Yeni Ay başlangıçlar, yenilikler, yeni vizyonlar için gerekli enerjileri bize getiriyor. Yaşamımızın ne yöne gitmesini istiyorsak, sadece düşünsel değil, titreşimsel olarak da o hale gelmeliyiz. Yani olmak istediğin şeyi şimdi olmalısın, en azından titreşimsel boyutunda. Bu şekilde henüz gerçekleşmemiş olanın tezahürüne yaklaşabilirsin. Ancak burada kilit nokta, bırakabilmek ve unutup sürece teslim olmak. Yani yeni yaşam vizyonunu, olmak istediğin hali, titreşimsel olarak yaşatıp, oluruna, akışa, sürece bırakmak. Hırs ve ısrarla aynı şeye obsesif olarak takılı kalmamak ki Boğa Burcu’nun dengesiz enerjileri bu obsesyonu tetikliyor. Bu duruma dikkat.
Toprak ve feminen özellikleri taşıyan Boğa, besleyen güzelliği, değer yargılarımızı, öz-değeri, ve ihtiyacımız olan öz-bakım enerjilerini getiriyor.
Bu kaotik ve belirsiz dönemde içe ve ana dönerken de zihnin buhranları ve duygusal yoğunluklarda boğulmadan bunu yapabilmek önem taşıyor. Malum Boğa, boğulma riski olabilir ;). Şaka bir yana, her şeyin kararında, uyumlu bir dengede olması insana huzur ve tatmini getirir. Bu süreçte bu denge ve uyum için biraz daha farkındalıkla emek vermeliyiz.
Toprak Ana ve Boğa Burcu’nun materyel enerjileri ile hem topraklanmak ve öz-bakım ile kendimize ve dinginliğimizle çevremize destek olmak çok çok önemli bir yere sahip.
Boğa, yaşamdaki güven ve stabiliteyi sağlayan konuları temsil eder ve Korona ile gelinen süreçte bu stabilite çok uzak gözüküyor, özellikle dışsal manada. Ancak içsel stabilite ve güven sanıldığı gibi hiç de uzakta değil.
Son zamanda yaşadığımız türbülanslı dönemin, değişikliklerin, alışık olduğumuz şekilde seyreden düzenin bozulması ve bağların kopmasıyla, zihin ve duygularla gelen huzursuzlukların ötesine geçebileceğimizin sinyalleri veriliyor. Yeni kapılar aralanmadan evvel, bir durup, nefes alma zamanı. Bedenimizde biriken stresi de Yoga, zehirsiz beslenme ve derin farkında nefeslerle atma ve zindelik için kalıcı adımlar atma zamanı.
IMG_3489
Yarın için etkili bir Yeni Ay Ritüeli önermek istiyorum.
  • Yeni Ay ritüeli için sabah 05:10’da uyanalım.
  • Aydınlığı temsilen bir mum yakıp, rahatlatıcı bir müzik açalım.
  • İç gözünüzde ayı canlandırmaya başlayalım
  • Eş zamanlı olarak 15dk boyunca derin nefes alıp vermeye başlayalım
  • 15dk aya odaklı derin nefeslerden sonra aşağıdaki mantrayı ya da içinizden geçen bir Esma’yı, duayı söyleyip yeni yaşam vizyonunuzu tüm varlığınızda hissederek niyet edebilirsiniz.
  • Mantra: AUM CHANDRAYE NAMAHA
  • Mantrayı 21dk yaptıktan sonra bir müddet sessizce kalabilirsiniz.
  • Bu ritüeli daha etkin kılmak için 7 gün güneş doğmadan evvel sürdürebilirsiniz.
Hislerimizin farkındalığında, dünyevi nimetlerin kıymetini bildiğimiz, sağlıklı beslendiğimiz, güzel aromatik kokular ve atmosfer içinde olduğumuz, mesafeli olsa bile dostlarla muhabbet içinde olduğumuz, değerimizi bildiğimiz, ihtiyacı olanlara destek olduğumuz, dayanıklılığımızı arttırdığımız, Toprak Ana ile uyumlandığımız bir süreç diliyorum.
Sevgilerimle,

*Eğitim ve makalelerden haberdar olmak istiyorsanız ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

**Güncel eğitim takvimi için tıklayınız.