Pema ile Holistik Yaşam Rehberliği

Holistik (Bütünsel) Yaşam Rehberliği Nedir?

Bu kapsamlı ve derin program, kendisini “tanımak, aşmak ve dönüştürmek” isteyen kişiler ile birebir olarak uygulanır.

Holistik Yaşam Rehberliği’nde kişi;

– Bedensel,

– Duygusal,

– Zihinsel ve

– Ruhsal bir bütün olarak değerlendirilir ve kişiye parça parça değil de bir bütün olarak destek olunur.

Rehberlik süresince kişiler;

– Kim olduklarını keşfetme sürecine girer,

– Arzularını tanımlayıp, netleştirir,

– Düşüncelerini, hislerini ve davranışlarının farkındalığını genişleterek, arzu ettikleri hedef ile uyumlanır,

– Hedeflerine ulaşmak için yaratıcı stratejiler geliştirip yaratıcı aksiyonlar alabilmek için planlama sürecine girerler.

Bedensel Boyut

Kişinin bedensel ve fiziksel çevresi değerlendirilir ve aksiyon planları bu çerçevede oluşturulur. Gerekli görüldüğü yerlerde detox, fiziksel egzersiz ve özel dietler önerilir.

Duygusal Boyut

Çocukluktan günümüze gelen davranış şekilleri incelenir, Astroloji, Regresyon, EFT, Meditasyon, özel diet, Pranayama ve Kriya Yoga teknikleri ile duygusal beden arındırılır, ifade şekilleri incelenir ve duygusal ifadeyi engelleyen blokajlar üzerinde çalışılır. Dengeli duygusal ifade amaçlanır.

Zihinsel Boyut

Kişilerin yaşamda daha başarılı olmalarına engel teşkil eden, yaşamlarını etkileyen bilinçaltında kalmış, limitleyici inanç ve davranışları incelenir. Bu davranışlar, hedeflere ulaşmayı sağlayacak yeni bakış açıları, özgür kılıcı olumlamalar ve uyumlu davranış şekilleri ile değiştirilir.

Ruhsal Boyut

Yaşadığımız evrenin, birlik ve bütünlük içersinde olduğunun bilinci ile kişilerin bu doğal akışla uyumlanmaları desteklenir. Yüksek Bilinç ile uyum içersinde yeni yaşam şekillerinin yaratılabileceğinin farkındalığına varılır ve kişinin doğal ve kalıcı bir transformasyon döngüsü içine girmesi amaçlanır.

Uygulanan Teknikler:

Kişinin doğum haritası, ezoterik yogik ve ruhsal astroloji öğreti ve prensipleri temel alınarak incelenir. Regresyon, EFT, Ezoterik çakra sistemi, Yoga asanaları, Kriya Yoga arınma teknikleri, Makrobiyotik beslenme, Pranayama, Homeopati gibi öğretiler rehberlik sürecinde gerekli görüldüğü zamanlarda uygulanır.

Geliştirilmesi, değiştirilmesi gereken yönler belirlenir. Hayatta daha başarılı olmayı sağlayacak hedefler konulur ve bu yönde ne aksiyonlar almak gerektiği programa dahil edilir.

Holistik Yaşam Rehberliği süresince oluşturulan Kişisel Transformasyon Program’ında gerekli görüldüğü yerlerde Ayurvedik dosha’lar (kapha-pitta-vata) incelenir ve buna göre Yoga asanaları belirlenir. Her Yoga asanası her kişiye iyi gelmediğinden, bilinçli olarak bünyeye göre bir asana programı tasarlanır, program süresince kişisel gelişim sürecine göre gerekirse farklı asanalarla devam edilir.

Yine bu çerçevede kişinin günlük dieti ve alışkanlıkları incelenir. Makrobiyotik prensipler çerçevesinde özel diet ve arındırma uygulamaları yapılır.

Program süresi belirlenen kişisel hedef doğrultusunda değişkenlik gösterir.

Kişisel Transformasyon Programı süresince hem spiritüel hem de psikofiziksel olarak yakın destek alırsınız.

Gülenay Pema ile Holistik Yaşam Rehberliği seansı almak için buraya tıklayınız.

Rehberlik seanslarını İstanbul’da Teşvikiye’de ve Beykoz’da düzenliyoruz. İstanbul dışında yaşayan danışanlar ile internet telefonu Skype üzerinden seanslara devam ediyoruz.

Gülenay Pema hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Pema’dan Holistik Yaşam Rehberli’ği alan kişilerin yorumları:

“Yapmam gerektiğini düşündüğüm şeyleri yapmadığım için gergin ve stresli olurdum önceden, şimdi daha rahat ve sanki böyle olması gerekiyor gibi yaklaşıyorum.Akışta olduğum ya da olmadığımı çevremde gerçekleşen olaylardan okuyabiliyorum. Akışta oladığımı düşündüğümde yalnız kalarak, yeni kararlar almayarak  ya da rutinlerimi yaparak geçirip akışa geleceğim zamanı bekliyorum. Anda kalma çabamda büyük bir değişiklik yaşadığımı düşünüyorum.Endişe ve korkularımın devam ettiğini farkındayım artık. Amacım onlar ile savaşmak ya da onları yok etmek değil. Onları farkında olarak hayatı daha dolu yaşamaya çabalıyorum.” – A.A

“Çalışmalarımızın ilk günlerinde, ne istediğini bilmeyen, içimde hep cümleleri gizli tutan biriydim, kendimi rahat ifade edemiyordum, kalbim kapanmıştı sanki bir zaman önce.. Bir tutukluk vardı üstümde, her konuda..Şimdi hayatın sırrını çözmüş diilim tabi ki, kalbim kabak çiçeği gibi hızla açılmadı, ne istediğim konusu da materyalist anlamda önemsiz artık.. Her şeyin yavaş yavaş değiştiğini hissediyorum..hayatımın amacını bulmuş durumdayım: iyi bir insan , kalbini sonsuz açabilen aşık bir kadın, mutlu bir insan olmak istiyorum hayatım boyunca.. Son bir kaç çalışmamızda beni üzen konuların derinine indiğimi, aslında bunca zamandır nelerin beni üzdüğünü farkediyorum..Bunları farkedip akışa bırakmam, üstünde günlerce düşünüp kendimi harap etmeyişim de yine bu çalışmaların etkisi..Tüm dertlerim, kaygılarım, güvensizliklerim, korkularım olduğu gibi açığa çıktı..Sanki çırılçıplak kaldım…Şimdi sırada suyun üstüne çıkan pislikleri toplamak, alttaki berrak suya ulaşmak var..” – Ö.E.

“Olumsuz olaylar yaşadığımda an ‘da kalıp kısa sürede atlatmayı öğrendim. Kendi artı alanımda kalmayı başarabiliyorum. Gürültünün ortasında bile bir sessizlik bulabiliyorum. Yeni meditasyon çalışmaları öğrendim ve farklı deneyimlerim oldu. Olayları daha kolay çözümler oldum , çünkü problemin içinde kalıp onunla boğuşmuyorum. Bütünün hayrına daha farkındalıkla davranııyorum , biliyorum ki benzer benzeri çeker. Kısacası ; içimdeki sevgi büyüdü Yaradan’a ve Yarattıklarına bu sebeplede etrafıma yaklaşımım değişti ,farkındalığım, sessizliğim ,sabrım arttı ,ego mu kontrol edebilmeye, an ‘da kalıp anın mutluluğu ile yaşamayı öğrendim , daha güçlü hissediyorum  . .Şükür 🙂  ( Dahah çok hissiyat var ancak tanımlayıp kelimelere dökemiyorum maalesef ) Ö.Ö.

Güncel aktivitelerden ve yeni makalelerden haberdar olmak istiyorsanız 
sağ taraftaki kutuya eMail adresinizi bırakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın