2018’in Tılsımlı İlk Dolunayı Anne Şefkati İle Sardı

AppleMarkDün gece ve gece yarısından sonra yengeç dolunayının şefkat ve besleyici enerjisi ile yıkandık.

Bir tarafı Ege Deniz’i diğer tarafı çam ormanı yolda bir müddet farları kapatıp dolunayın ışığında yolumuzu bulduk. Yollar o saatte boştu ve zaten pek kullanılmayan yolları seçtiğimiz için doğa muhteşemdi.

Uzun yıllardır kalbimi coşkuyla dolduran, özel melodilere sahip Brezilya Amazon ve Hint mantraları var hayatımda. Dün gece de bu mantralar kimi zaman bizi coşturdu kimi zaman huzura erdirdi kimi zaman da tarifsiz neşeye yükseltti. Yol boyunca sevginin herkesin her şeyin içinde uyanması için binlerce yıl önce ermişler tarafından indirilen Prabhu App mantrasını Brezilya müziklerinin coşkusuyla söylerken dolunayla bir işbirliği yaptık. Ben mantrayı söylerken dolunay da mantranın bu sevgi dolu enerjisini, ışığının değdiği her yere yayacaktı, ve öyle de oldu.

Eve geldik, mantralar içimde melodileri ve yükselten enerjileri ile devam ederken odamın camını açıp dolunay tarafından gün gibi aydınlık olan tepeler ve ormanı seyre daldım.

Bu aydınlık sessizliğe güçlü ve hemen yanıbaşımda olan muazzam bir baykuş sesi eşlik etti.

Dolunay ışığının dokunduğu yerler, dilimde bu sefer Lakshmi (güzellik, sevgi, bolluk, bereket Tanrıçası) mantrası ve baykuşun kendine has ritm ile aktardığı öyküsü…

Tesadüf yoktur ki baykuş Lakshmi’nin sembollerinden biridir. Karanlığa, cehalete bilgelik, aydınlık getirmeyi sembolize eder.

2018’in tılsımlı ilk dolunayı anne şefkati ile bizi sardı.

Benim için birlik enerjisi ile sevgiye, aydınlığa, mutluluğa ulaşmanın ifade bulduğu bir dolunay bu hala etkisinde olduğumuz dolunay.

Kalpten dualar sürdükçe, bu alemdeki yaralar da bir bir sarılacak ve herkes ait olduğu sevginin hakiki evine dönecek.

Bu bir hakikat, hepimiz evimize gidiyoruz ve gidiş yollarımız şahsımıza münhasır. Hepimiz kendi yaşamımızı yaratarak ilerliyoruz bu yolda. Kimsenin yaşamı diğeri gibi değil. Herkesin kendine has, özgün yaşamı var. Ve bu kendine has hal özgünlük, bireylik yolunda derinleştikçe özdeki birlikle buluşuyor. Bu buluşma ile de gerçek sevginin olduğu, özgür bireylerin samimi paylaşımlarla birbirine destek olduğu yaşam şekillerine yaklaşıyoruz.

Yeni çağda sevgi bilinci ile yaşama şekline geçiyor insanoğlu.

Gerçekten sevebilmek için, özgür olmak gerek. Zihinden özgür. Zihnin dayatmalarından özgür.

Zihnin şartlanmalarından özgür.

O ne yapmış, bu ne yapmıştan özgür.

Kim ne demiş, ne dememişten özgür.

Kim ne vermiş, ne vermemişten özgür.

Kendince,

Kendinle,

Ve kendine has oldukça, doğal, samimi, paylaşımcı, destekçi. Gerçekten dinleyebilen, kendini ve karşındakini. Eleştirip, kalıplara sokmadan, izin veren, alan açan, kabul eden olduğu gibi. Hataların insanlara mahsus olduğunu hatırlayıp bağışlayabilen, hem kendini, hem dünyayı.

Sevemediği yerde, ‘mış’ gibi yapmayan, dürüstçe içindeki sevgisiz yerlerin kaynağını bulmaya adalı. Kimseyi kendi hikayesinden sorumlu tutmadan, suçlamadan. Kendi yaşam hikayesinin öz-sorumluluğunu her gün bilgelik ve anlayışla biraz daha alabilen.

Kendindeki yaraların başkalarında da olduğunu bilip, birliğin her seviyede olduğunu anlayan.

Yalnızlık ilüzyonunda kaybolmadan, desteğe ihtiyaç duyduğunu tevazu ile söyleyebilen.

İçindeki mağdur ve kurban rollerinin kurnazlıklarını keşfetmeye adalı. Başkasını suçlayarak enerjisini dışarıya akıtmayan. Ve bu yolda sevgisizlik kaynaklı yaralarını sararak, kalbini açarak yürüyerek, şahsına münhasır bir yaşamı nakış gibi örerek…

Tek bir yaşamın var, tamamen kendi yaratımın.

Bu yaşamla ne yaptığından sadece ve sadece sen sorumlusun, sadece şimdi değil sonsuza kadar…

Öyleyse bu yaşamda güzelliklerle bezeli, yaraları şifayla saran, dürüst bireyler olarak, tüm dünyadaki kardeşleri için dua edebilen ve günlük yaşamında bunu uygulayabilen insanlar olarak yaşayalım.

Üstadların dediği gibi karanlık var, biliyoruz ama karanlığı beslemek durumunda değiliz, bu seçim bize ait.

Sevgilerimle,

Gülenay Pema

*Eğitim ve makalelerden haberdar olmak için sağ tarafta yer alan ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

https://youtu.be/B4jR5CEPuiI

Yaklaşmakta Olan Eğitimler

Programa eklenen eğitimler için web sitelerimizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

facebookinstagram yotube twitter