Mavi Dolunay… İnançlar tazeleniyor.

dolunayMerkür retrosunun sonuna yaklaşırken Yay Burcu’nda gerçekleşen Mavi Dolunay 22 Mayıs saat 00:14’a doğru gerçekleşecek. Gezegenimiz yine Ay’ın cömert ışığı ile aydınlanacak. Bu ay döngüsü önümüzdeki yıla açılan bilgelik köprülerinin ilk ayağı. Geçmişte olanları gözden geçirip, yeni doğmaya başlayanlar arasındaki uyumlanma sürecine destek oluyor.

Bir ateş burcuna denk gelmesi dolunayı oldukça aktif kılar. Bu aktif enerji sizi hazır olmadığınız bir sürede yakaladıysa, huzursuzluk, sabırsızlık, iritasyon ya da kafa karışıklığı hissettirebilir. Tüm bunlar zihinsel egonun sizi yolunuzdan alı koymak için oynadığı oyunlardır, şimdi de mavi ayın ışığı altında gün yüzüne çıkıyorlar.

Her zaman olduğu gibi seçim bizim, ortaya çıkanlarla ne yapacağımızın kararı sadece bize ait. Zihinsel ego tüm karışıklığı, ilahi doğamızdan kopmamız için, küçük ve çaresiz hissetmemiz için kullanır. Şimdi bu oyunlara yenilmeden, daha yükseğe, kalbinizin sesine doğru yürüyebilmek için gereken destek daha yakın.

Zaman, daha yüksek hedefler için inanç tazeleme zamanı.

Dolunay süresince açığa çıkan olaylar, yeni bir gözle bakılıp dönüştürmeniz için fırsat tanır. Geçmiş olaylar hortlar ve aynı kısır döngüyü tekrarlamamanız için daha derinden bakmanıza destek olur.

Ortam ve enerjiler hazırken bu fırsatı kaçırmanızı istemem. Madem sıkıldık, madem sıkıştık, madem kafamız karıştı, bir nedeni var elbet.

Yaradılıştaki her şey neden-sonuç kanununa bağlı. Ve hangi olayda neden-sonuç ikilisini keşfederseniz orada bir cevher sizi bekler.

Şimdi uygulaması kolay ve bir o kadar etkili bir teknik paylaşmak istiyorum.

– Bunun için bu gece kendinize bir alan açın. Sadece kendinizle sessizce kalabileceğiniz bir alan.

– Sessizce oturup bir müddet nefesinizi dinleyin. Bunu yaparken hangi hisler ve düşünceler var zihninizde farkına varın. Değiştirmeden sadece farkında varın.

– Şimdi biraz daha geriye dönün. Son bir haftadır neler yüzeye çıktı, hangi olaylar, hangi kişiler, hangi duygular.

– Bir deftere tüm bunları kısaca not edin.

– Saat dolunay geçişine yaklaştığında ayı görebiliyorsanız oturduğunuz yerden sessizce aya bakmaya başlayın. Göremiyorsanız iç gözünüzde ayı imgeleyin.

– Kısa süreliğine gözlerinizi kapatın ve ayın varlığını içinizde hissedin. Dolunay sadece sizinle bu gece. Onunla samimiyetinizi arttırın.

– Gözlerinizi açın ve ayı nefesinizle uyumlayın. Her nefeste düşünceleri, duyguları aya sunarcasına nefes verin. Her alışta ayın güçlü ve dönüştürücü etkisini içinize çekin. Her nefeste aya bakışınız daha berrak, daha taze olsun.

– Ayaklarınız Toprak Ana’nın üzerinde, kalbiniz Dolunay’la uyumlanırken, kendinizi neden-sonuç ilişkisini kavrayabileceğiniz anlara açın. Ancak bunu yaparken düşüncelerde kaybolmadan, sessizce kısa aralıklarla gözlerinizi kapayarak yapın.

– Her gözlerinizi kapattığınız sessiz alanda bilgeliğe yer açılacaktır. Zihinsel ego orada olmadığında, sadece sessizlik olduğunda duymanız gereken size fısıldanacak, bilmeniz gereken bilinecek ve görmeniz gerekeni göreceksiniz.

Bu dolunay tevekkülün artışına fırsat tanıyan enerjilere sahip. Şükür hali tevekküle giden yol taşlarını serer. Biz tevekkülümüzü arttıramayız, o Yaradan’ın bir lütfudur ancak tevekkül yolunda emek vermek bize ait bir seçimdir.

Kendimizi manevi ve maddi kıtlık hissiyatlarından çıkarabileceğimiz, nerede bu tohumları ektiğimizi görebileceğimiz ve dönüştürebileceğimiz güç bize veriliyor.

Kalbin yolcusu, ışığın savaşçısıdır. Burada savaş dışardaki unsurlarla değil, kişinin kendi içindeki hırs, nefret, kıtlık, haset, rekabet, öz-güven eksikliği, yetersizlik gibi karanlığın temsilcileriyledir.

Unutmayın, karanlık tek başına var olamaz… karanlık aydınlığın olmamasıdır. Aydınlık geldiğinde tüm sis dağılır, berraklık ve netlik gelir.

Sizi geride tutan inanç kalıplarını keşfedin. Kendinize sürekli neler söylüyorsunuz, neleri tekrar ediyorsunuz. Tekrar ettikleriniz inancınız, inançlarınız da gerçekliğiniz oluyor. Kendinize neler söylediğinize mercek tutun bu dolunay.

Dolabildiğimiz kadar ışıkla, aydınlıkla, sevgi ve bereketle dolabilme niyetiyle…

Sevgilerimle,

Gülenay Pema

*Gülenay Pema’nın verdiği eğitim ve makalelerden haberdar olmak için sağ tarafta yer alan ‘Blog’u Takip Et’ kutusuna email adresinizi bırakabilirsiniz.

🌸 Gülenay Pema Eğitim Takvimi🌸

🌻 Vipassana Sessiz Meditasyon İnzivası – 27-29 Mayıs, Aytepe, İzmit

🌻 Gizemli Dişilik Eğitmenlik Prog. 130 Saat – 16 Haziran-Aralık, Aytepe, İzmit (Son 1 kişilik yer)

🌻 Gizemli Dişilik Kampı – 23-26 Haziran, Yediburunlar, Fethiye

🌻 Mistik Tanrıça Ritüeli, 18-21 Ağustos, Yediburunlar, Fethiye (Kontenjan açıldı)

🌻 YogANA Eğitmenlik Programı, 200 saat – 27 Ekim – Haziran 2017, Aytepe, İzmit

🌻 Gizemli Dişilik 1, Gizemli Dişilik Dönüşüm gibi takvime eklenen ve kontenjanı çabuk dolan eğitimler açıldığında haberdar olmak için email listemize kayıt olabilirsiniz: gulenaypema@gmail.com

🌸 Eğitim detayları için: www.gizemlidisilik.com

🌸 Gülenay Pema hakkındaki bilgiler için http://gulenaypema.com

Sevgilerimizle