1 dakika sessizlik o kadar güçlüdür ki yaşadığımız dünyayı değiştirebilir. Kendi hikayemizi durdurup Yüce Sessizlik ile bağlantıya geçtiğimiz her an, yalnızca 1 dakika bile yaşamımızı Sonsuzluk ile, her varlığın kalbinde yer etmiş Yüce Varlık ile bağlantıya geçirir.”

Bu sözler sevgili hocam Prem Baba’nın 7 Haziran, İpanema Rio, Brezilya’daki Sevgiyi Uyandır (Awaken Love) meditasyon çalışmasından.

Kişisel bir not eklemek de istiyorum zira kendisine bir soru sorduğumda yine böyle 1 işareti yapmıştı. Bana söylediği şey karşısında tüm varlığım coşkulu bir şoka girmişti… İlk kez karşılaşmamıza, yüzlerce kişi arasında yanına gittiğimde beni hiç tanımamasına rağmen, beni derin bir minnet ve sevgi hissiyatı ile dolduran bir söz söyledi, gözlerime derinden bakarak:

“Selâmün Aleyküm”

Elbette şok olmuştum, kalbimde şimşek çakmıştı, gerçek manasında ki bir süre gözyaşına boğuldum, şefkati ile başıma dokundu. Bu tür köklerime ait bir selamla karşılaşınca anlam vermem vakit aldı. Beni tanımıyordu, yüzlerce kişinin arasında herhangi bir ülkeden olabilirdim. Namaste diyebilirdi, Hindistan’da aşramdaydık, ama bu sözleri seçti çünkü ben bu sözlere doğmuştum. Ve şimdi üzerinden bunca zaman geçtikçe daha da iyi anlıyorum neden beni köklerime döndürdüğünü.

O selamdan aylar sonra tekrar karşılaştığımızda sordum “Neden Selam-ın Aleyküm” dediniz bana?

İşte o zaman da aynı bu fotoğraftaki gibi eliyle işaret ederek:

“Allah 1”

dedi.

Gülenay Pemaji

20140610-110236-39756214.jpg

1 Dakika Sessizlik” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s