TRT Radyo’da Gerçek Sevgi & İlişkiler Üzerine Sohbet

TRT Radyo’da Gerçek Sevgi ve İlişkiler konusu ile konuk olduğum programı aşağıdaki bölümden dinleyebilirsiniz.

Sevgi tanımlanabilir bir şey midir? Koşulsuz sevgi diye bir şey gerçekten var mıdır? Biz sevgi kavramını başka hangi duygusal kavramlarla karıştırıyoruz? Sevgi kişisel bir duygu mudur yoksa karşıdaki insana göre değişen dönüşen bir duygu mudur? Sevgide ben gerçekten yok olur mu? Bu yok oluş kişiliğin yok olması anlamına mı gelir? Kişilik var iken sevgi de o kişilik kendine nasıl bir yer tutar?

Gönül dediğimizini kapıları nasıl açılır? Bu kapıları açmak için önce neyi bilmemiz nelerden kurtulmamız gerekir? Sevdiğimizi zannederek yaşadığımız hayatlarda biz neyi kaçırıyoruz? Gerçekten sevmeyi hissedebilmek mümkün mü bu öğrenilen bir şey mi? Nasıl başarabiliriz bunu?

“Bir “ben”dir tutturmuş gidiyoruz. En fedakârımız, en çok sevenimiz, en anlayışlımız bile bir hatırlayacak olursa sevdiği insanlar karşısındaki duruşunu, kurduğu cümlelerin “özne”sini; o bir türlü “sen” diyemeyen cümlelerini…  Bırakın hayatlarımızı, yüreklerimizde bile kurduğu sultanlığın haşmetini görecek o “ben” denen kavramın. Devamı için tıklayın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s